Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aurora RFoG
Autor Wiadomość
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 04-12-2021, 13:05   Aurora RFoG

Witam, potrzebuje pomocy, mam dom po gruntowny remoncie z nowa instalacja do piwnicy mam wpuszczony światłowód sam kabel, chce zamówić telewizje i internet upc ale jest problem z tego co się dowiedziałem żeby podpiąć światło a następnie sygnał do koncentrykow potrzebne jest urządzenie o nazwie aurora RFog i tu jest problem upc nie posiada tego na stanie jest to urządzenie już nie produkowane można je jedynie dostać z jakiejś rozbiórki……
Czy ktoś zna temat ma takie urządzenie albo czy istnieje sprawdzony zamiennik ??? Albo wie jak to zrobić żeby działało ? Będę mega wdzięczny za pomoc obecnie tv odbieram przez dvbt :)
A internet tylko telefon :/
 
 
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 05-12-2021, 10:22   Re: Aurora RFoG

[quote="malossi"]Witam, potrzebuje pomocy, mam dom po gruntowny remoncie z nowa instalacja do piwnicy mam wpuszczony światłowód sam kabel, chce zamówić telewizje i internet upc ale jest problem z tego co się dowiedziałem żeby podpiąć światło a następnie sygnał do koncentrykow potrzebne jest urządzenie o nazwie aurora RFog i tu jest problem upc nie posiada tego na stanie jest to urządzenie już nie produkowane można je jedynie dostać z jakiejś rozbiórki……
Czy ktoś zna temat ma takie urządzenie albo czy istnieje sprawdzony zamiennik ??? Albo wie jak to zrobić żeby działało ? Będę mega wdzięczny za pomoc.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-12-2021, 11:31   

Kto udzielał Ci takich informacji? Dziwnie to wszystko brzmi. W każdym razie gdybyś potrzebował to rfog można łatwo kupić.

http://thomasonbbs.com/st...898&idcategory=
_________________
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 05-12-2021, 17:31   

Dostawca usługi nie posiada instrumentów, by dostarczyć ową usługę ?
Raczej brzmi to: UPC chce pieniędzy za instalacje chce przyciąć cebulę.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-12-2021, 18:03   

wujaszekcarlos, Nie, raczej chodzi o to, że autor mieszka w miejscu gdzie UPC świadczy usługi z wykorzystaniem technologi GPON (własnej lub POPC), a autor chciałby telewizję nie IP a DVB-C.

Teoretycznie jakaś szansa na to jest, ale mocno wątpliwa.
_________________
 
 
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 11-12-2021, 11:19   

Wracam ponownie z tematem nie ma opcji przebicia i zainstalowania upc u mnie w domu na moja odp ze mogę sprowadzić kupić ta aurore powiedzieli ze bazują na swoim sprzęcie, ponowne z nimi rozmowy nie przynoszą skutków dają do zrozumienia żeby sobie poszukał innego operatora…. Ręce opadaja
 
 
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 12-12-2021, 10:40   

Czy wiecie może czy są firmy świadczące takie usługi które wykonają instalacje tak aby technik podjechał i podłączył ???
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-12-2021, 11:04   

malossi, Ale jakie usługi? Co konkretnie potrzebujesz. Ho piszesz mocno chaotycznie.
_________________
 
 
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 12-12-2021, 11:12   

Elektryk zrobił wszystkie podłączenia w pokojach i wszystkie kable są poprowadzone do piwnicy wszystko gole potrzebuje żeby ktoś to wszystko pospinal przeprowadził światłowód na koncentryki itd ogolnie laik jestem w temacie dlatego może złe to opisuje, cała instalacje na gotowo wołam upc podpinaja i zapominam o temacie bo ich firma zewnętrzna tak oni to opisują nie ma sprzętu i instalacje nie może być przeprowadzona
Załączam foto jak to obecnie wyglda

7A088EB5-A11E-4003-8C02-6B6A86F8F2E1.jpeg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 61,66 KB

 
 
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 12-12-2021, 11:14   

Chce telewizje + internet
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-12-2021, 13:56   

malossi, przejscie z światła na koncentryk może nie byc możliwe jeśli w twojej okolicy UPC świadczy usługi w technologi GPON. Gdzie w ogóle prowadzi ten światłowód?
_________________
 
 
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 12-12-2021, 16:36   

To jest bardzo stare budownictwo szeregowe i światłowód idzie przed budynkiem u każdego na froncie ogródka, najlepsze jest to ze tam było kiedyś upc wszystko działało i była zrobiona instalacja wstawię foto jak to wyglądało, podczas remontu wszystko zostało wywalone i zrobione na nowo

B87CD936-91F0-4FF8-8B3B-9A3B73BBAE6A.png
Plik ściągnięto 122 raz(y) 30,14 KB

 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 13-12-2021, 22:23   

Żeby teraz zdobyć Aurorę, zespawać na nowo gniazdko, skręcić koncentryki to mówimy o przynajmniej 2000 zł plus dojazd. Przynajmniej ja tyle bym wziął. Pytanie czy jest sens wywalać takie pieniądze skoro upc ma takie olewawcze podejście? Załóżmy, że wydasz te 2 tysiące, a przy umawianiu technika i tak usłyszysz, że aurora nie może być prywatna, a musi być dostarczona przez technika podczas instalacji. Ja bym się popłakał. Już chyba lepiej nawet satelitę założyć.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-12-2021, 00:07   

malossi, A co Ci proponuję UPC?
_________________
 
 
malossi 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2021
Posty: 9
Wysłany: 14-12-2021, 18:57   

TęczowyMiś napisał/a:
Żeby teraz zdobyć Aurorę, zespawać na nowo gniazdko, skręcić koncentryki to mówimy o przynajmniej 2000 zł plus dojazd. Przynajmniej ja tyle bym wziął. Pytanie czy jest sens wywalać takie pieniądze skoro upc ma takie olewawcze podejście? Załóżmy, że wydasz te 2 tysiące, a przy umawianiu technika i tak usłyszysz, że aurora nie może być prywatna, a musi być dostarczona przez technika podczas instalacji. Ja bym się popłakał. Już chyba lepiej nawet satelitę założyć.


O to chodzi bo ja jestem w stanie juz nawet poswiecic sie i zaplacic za taka instalacje ale co bedzie jak powiedza to nie nasze...... juz czesniej sugerowalem ze moge kupic taka aurore ale co z tego jak firma zewnetrzna bazuje na swoim sprzecie.... ktorego nie nie ma i cudz jak beda miec i do mnie trafi..maja to gdzies radz sobie gdzie indziej totalna olewka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: