Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiber Media Komtel POPC Lubelskie, czy jest ok?
Autor Wiadomość
lostdesper 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 15
Wysłany: 02-12-2021, 19:58   Fiber Media Komtel POPC Lubelskie, czy jest ok?

Witajcie,

Netia mocno się opóźnia u mnie, jakieś problemy z adresami mają i wziąłem na próbę lokalnego operatora.

Jestem w lubelskim na POPC, operator to Fiber Media z Lublina.

na razie mam pakiet 600/600 z publicznym IP. mam 2 tygodnie na testy i tu pytanie do was:

co potestować, żeby sprawdzić, czy warto iść w Netię, czy jednak nie, bo te 2 tygodnie mam na odstapienie od umowy.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-12-2021, 11:32   

Najważniejsze to testować to, na czym CI zależy. Czy to granie czy też netflixy czy inne rzeczy.

A tak ogółnie to pewnie opóźnienia/routing do popularnych punktów w sieci typu IX, serwery popularnych gier, dnsy google/cloudfare.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 20-12-2021, 00:01   

lostdesper, jaki u nich (w fiber media) jest routing, inei czy własny? Bo Ci mali operatorzy to możliwe, że odsprzedają bezpośrednio usługę inei i nie idzie ich siecią.

Łącze Ci działa ok? mi od kilku dni co 20-40min rozłącza, przerywa na chwilę.
 
 
lostdesper 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 15
Wysłany: 23-12-2021, 10:59   

Cześć, szczerze mówiąc to nie wiem.

Co do wrażeń: mam od dwóch tygodni i jest jak na moje potrzeby ok. Mam 600/600, ale w speddtestach wychodzi czasami nawet po 650/680 nawet.

Gram online na konsoli w FPSy a na PC na geforce now. Wrażenia jak dla mnie bardzo dobre, nie miałem żadnych problemów ani tu ani tu. Na geforce now pokazuje mi poniżej 38ms do ich serwerów.

Co do samej obsługi: zdecydowałem się na nich, bo bardzo łatwo jest z nimi się skontaktować, a i pomogli też mojemu sąsiadowi, bo miał wlepione łącze napowietrzne, a tak naprawdę miał doziemne i nikt ani z Inei ani z T-mobile nie wiedział co z tym robić i kazali wszyscy kontaktować się z ludźmi odpowiedzialnymi za infrastrukturę POPC, a tamci zrzucali wszystko na mapy i nikt nie był winny, a nikt nie chciał mu łącza podpiąc bo w dokumentach się nie zgadzało, dopiero oni to ogarnęli.

Następna sprawa, ten albo szef, albo właściciel Fiber Media napisał do mnie, żebym sprawdził ping do ich serwera, bo gdzieś na węźle POPC koło mnie coś tam Ci właśnie od infrastruktury coś robili i jest większy PING bo puścili ruch gdzieś przez Chełm, albo Białą Podlaskę przez co mam 5ms większy PING, ale Pan obiecał, że tam już technicy nad tym pracują, bo tylko na tym węźle coś nie grało.

Szczerze mówiąc, ja bym tego nawet nie zauważył, bo nic mi się nie pogorszyło ani w FPSach na PS4 ani w Geforce NOW, jednak uważam, że to było miłe i fair z ich strony.

Ja graszem CSa nie jestem, a widziałem tutaj kilka osób, które grają i może dla nich była by to duża różnica.

Dla mnie ważne jest, że nie są zbyt drodzy, mam Publiczne IP za 8zł i symetryka, który nie muli.

Ogólnie uważam, że mają podeście pro klient.

Trasy mają chyba jednak średnie, bo widziałem, że tu trochę osób narzeka na Aortę albo Level3 i te węzły widziałem u nich.
 
 
lostdesper 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 15
Wysłany: 23-12-2021, 11:20   

Parę tras wrzucam poniżej. Teoretycznie powinno być 5ms mniej, przez ten narzut i tak było wcześniej.

sp1.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 46,42 KB

vodafone.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 123,22 KB

battlenet.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 111,79 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 92,34 KB

valve.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 107,02 KB

 
 
lostdesper 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 15
Wysłany: 23-12-2021, 11:21   

Do warszawy miałem 9ms, teraz jak coś właśnie robią to dorzuciło mi 5ms, ale obiecują, że wróci :D

sp2.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 70,89 KB

 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 23-12-2021, 16:58   

To ciekawe, że ruch do internetu idzie Ci łączami sieci SSPW-L
https://bgpview.io/asn/5582

Jak widzę to Twój operator polega na usłudze od lubelskiej sieci szerokopasmowej, czyli kupują od nich gotową usługę "dostęp do internetu" z adresami, zazwyczaj operatorzy mają własne adresy i sami kupują usługę w punktach wymiany ruchu. Myślałem, że Ci mali operatorzy odsprzedają bezpośrednio pod swoją nazwą usługi inea/fiberhost. Ping masz do WAW lepszy niż ja w inei, gdzie do poznania mam 14-15ms a waw 19-20.

Ja grałem przez to łącze na GeForceNOW od marca i nie miałem nigdy problemów, zawsze mi śmigało nawet jeśli mam kilka ms więcej przez poznań.

Adres Ci dał ISP stały czy zmienny?
 
 
lostdesper 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 15
Wysłany: 23-12-2021, 17:37   

Ping do Warszawy mam 9ms domyślnie, tylko teraz przez ten narzut jest 14ms. Ten właściciel twierdzi, że ci technicy od sieci POPC mają zrobić z tym porządek. Tak adres mam stały publiczny.

Zastanawiałem się nad Ineą ale tutaj miałem możliwość sprawdzić pingi i rzeczywiście Inea idzie na Poznań i wraca do Warszawy itd.

Ty teraz chcesz zmienić operatora, czy jak? bo ja mam możliwość jak chcesz potestować Plusa, czyli chyba Netię de facto na tej sieci POPC bo znajomy założył. To mogę zrobić parę screenów, zobaczysz jak to wygląda.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-12-2021, 09:01   

Chętnie przyjrzę się tym zrzutom od Plusa na popc w lubelskim.
Sam miałem podpinać rodzicom UPC ale jeszcze teraz nie wyszło. Gdybyś miał kogoś z UPC to również prosimy :)
 
 
lostdesper 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 15
Wysłany: 28-12-2021, 16:03   

Bento napisał/a:
Chętnie przyjrzę się tym zrzutom od Plusa na popc w lubelskim.
Sam miałem podpinać rodzicom UPC ale jeszcze teraz nie wyszło. Gdybyś miał kogoś z UPC to również prosimy :)


cześć, mam zrzuty z UPC i Inei, znajdę bo tutaj na forum są wrzucone i podepnę.

https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10255&postdays=0&postorder=asc&start=1170

tutaj poszukaj jest mój post UPC z INEA na POPC u mnie w miejscowości.
 
 
marek3482 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 11
Wysłany: 13-06-2022, 22:21   

lostdesper napisał/a:
cześć, mam zrzuty z UPC i Inei, znajdę bo tutaj na forum są wrzucone i podepnę.

Mógłbyś zrobić nowe testy i speedtest i pokazać? Chciałbym zobaczyć jak to teraz wygląda, bo się chyba coś zmieniło. Jeśli masz możliwość to obu tych operatorów.
Najlepiej też tych hostów:
Kod:
1.1.1.1
8.8.8.8
46.238.123.9
78.47.177.120
146.59.188.59
162.247.72.40


brtk też, i ktokolwiek inny kto jest na fiberhoście, będę wdzięczny. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda u różnych operatorów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: