Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Światłowód inwestycje
Autor Wiadomość
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 82
Skąd: KR
Wysłany: 27-02-2023, 07:54   Światłowód inwestycje

Cześć
Będę miał w nowym lokalu dostęp do włókien firmy Światłowód Inwestycje, na UKE pokazują się następujący operatorzy: T-Mobile, Netia, P4, UPC, Orange. Wszyscy z adnotacją: zasięg rzeczywisty. Czy to oznacza, że mogę zawrzeć umowę z każdym z tej listy? Który z tych operatorów nie dolicza opłaty za podłączenie do zabudowy jednorodzinnej?

Pozdr.
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2023, 11:30   Re: Światłowód inwestycje

n3lly napisał/a:
Cześć
T-Mobile, Netia, P4, UPC, Orange. Wszyscy z adnotacją: zasięg rzeczywisty. Czy to oznacza, że mogę zawrzeć umowę z każdym z tej listy? Który z tych operatorów nie dolicza opłaty za podłączenie do zabudowy jednorodzinnej?

Netia, PLUS, Orange doliczają opłaty aktywacyjne i dopłaty za zabudowe jednorodzinna.
TM nie dolicza ale przy 14 dniowej rezygnacji 600zl musisz im wtedy oddac.
Tez mam SwiatlowodInwetycje, i mam Orange BSA i wlasnie konczy mi sie 24m i chce sie przeniesc ale 280zl do Netii za przenosiny czy 260 do Plusa to średnio mi sie widzi.
_________________
  RobZon
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 27-02-2023, 12:38   

Dziś mają odzywać się do mnie z T-mobile.
Podpytam o te 600zł, bo to mnie też trochę zaciekawiło.
U mnie kable po stronie INEA. Montaż też. Infrastruktura za kase UE.
T-mobile daje tak naprawdę modem i tyle. Za co te 600zł?
 
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 82
Skąd: KR
Wysłany: 27-02-2023, 13:01   

Ta opłata instalacyjna istnieje pomimo że kabel jest już dociągnięty do lokalu? przecież to jakiś absurd :)
_________________
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 27-02-2023, 15:20   

n3lly napisał/a:
Ta opłata instalacyjna istnieje pomimo że kabel jest już dociągnięty do lokalu? przecież to jakiś absurd :)


Właśnie rozmawiałem. Rzeczywiście jest 600zł kary. Nawet jeśli kabel masz już w domu.
Powiem szczerze, że teraz mocno się zastanawiam nad tym t-mobile bo to od strony techniczne trochę kiepsko wygląda.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 27-02-2023, 18:25   

n3lly napisał/a:
Ta opłata instalacyjna istnieje pomimo że kabel jest już dociągnięty do lokalu? przecież to jakiś absurd :)


Dlaczego? Absurdem nie jest to, że opłata aktywacyjna wynosi np. 49 zł, a koszt przyłącza 10k do domu?
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2023, 19:44   

Martinos napisał/a:
n3lly napisał/a:
Ta opłata instalacyjna istnieje pomimo że kabel jest już dociągnięty do lokalu? przecież to jakiś absurd :)


Właśnie rozmawiałem. Rzeczywiście jest 600zł kary. Nawet jeśli kabel masz już w domu.
Powiem szczerze, że teraz mocno się zastanawiam nad tym t-mobile bo to od strony techniczne trochę kiepsko wygląda.

Ja dziś wypowiedziałem Orange i podpisalem umowe z Netia przez BOKlienta, 280zl lacznie aktywacja + przylacze (ktore istnieje i nic nie trzeba wiercić itp), 200zl ponoć im narzucają "odgórnie" takie opłaty.
W TM jest 600zł "kary" jesli w ciągu 14 dni zrezygniujesz z umowy z nimi, takie opłaty za poniesione koszty przylacza. Ja uslyszałem taka opowiesc od TM.
W ogóle myslalem ze to Netia załatwia przenosiny i wypowiedzenie a okazało sie ze sam musialem wypowiedziec z Orange. I sam bede sie dogadywal z technikiem kiedy ma przyjsc i podlączyc Netie, czyli jak bede mało rozważny to moge i dwa abonamenty płacic przez jakiś czas :)
Pani z Netii dodała ze oni juz przenosin nie robią. Taka ciekawostka ze w Salonie PLUSa mi mówili o dwóch umowach i druga dotycząca przenosin z Orange. Co firma to inny porządek. ;)
_________________
  RobZon
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 27-02-2023, 20:08   

RobZon napisał/a:

Ja dziś wypowiedziałem Orange i podpisalem umowe z Netia przez BOKlienta, 280zl lacznie aktywacja + przylacze (ktore istnieje i nic nie trzeba wiercić itp), 200zl ponoć im narzucają "odgórnie" takie opłaty.
W TM jest 600zł "kary" jesli w ciągu 14 dni zrezygniujesz z umowy z nimi, takie opłaty za poniesione koszty przylacza. Ja uslyszałem taka opowiesc od TM.
W ogóle myslalem ze to Netia załatwia przenosiny i wypowiedzenie a okazało sie ze sam musialem wypowiedziec z Orange. I sam bede sie dogadywal z technikiem kiedy ma przyjsc i podlączyc Netie, czyli jak bede mało rozważny to moge i dwa abonamenty płacic przez jakiś czas :)
Pani z Netii dodała ze oni juz przenosin nie robią. Taka ciekawostka ze w Salonie PLUSa mi mówili o dwóch umowach i druga dotycząca przenosin z Orange. Co firma to inny porządek. ;)


A masz w Netii info, że po 24 miesiacach cena wzrasta z automatu o 10zł?

U mnie Netia pokazuje 60zł/mies. ale po wpisaniu adresu cena rośnie do 85zł. też tak macie?
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2023, 21:48   

Martinos napisał/a:

A masz w Netii info, że po 24 miesiacach cena wzrasta z automatu o 10zł?

tak, jest takie info, to normalne bo po 24m umowa przechodzi na bezterminową i znikaja znizki 2x5zl, za marketing i e-faktury.
Martinos napisał/a:

U mnie Netia pokazuje 60zł/mies. ale po wpisaniu adresu cena rośnie do 85zł. też tak macie?

tak, w zaleznosci czy zabudowa jedno czy wielorodzinna.
_________________
  RobZon
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 82
Skąd: KR
Wysłany: 27-02-2023, 21:55   

Ok, czyli reasumując tylko T-Mobile nie ma opłaty za domek jednorodzinny. Przyznam szczerze że nie do końca rozumiem Wasze utyskiwania na karę za zerwanie umowy z TM przed upływem 14 dni, czy to aż tak często się zdarza?
_________________
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 27-02-2023, 22:11   

Jeżeli właścicielem łącza jest Światłowód Inwestycje a BSA to T-Mobile Światłowód, to S-I (Orange) daje ONT, do którego wpinaniy jest router T-Mobile kablem ethernetowym?
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2023, 22:31   

adrjannn napisał/a:
Jeżeli właścicielem łącza jest Światłowód Inwestycje a BSA to T-Mobile Światłowód, to S-I (Orange) daje ONT, do którego wpinaniy jest router T-Mobile kablem ethernetowym?

ja mam Orange i u mnie nie ma modemu ONT, tylko jest router z modemem ONT w jednym urządzeniu, swiatłowod idzie do tego routera.
Wiem ze w TM robią ONT bo ich router nie ma wbudowanego ONT.
A czemu kara 600zl działa na wyobraźnie, bo jest caly wątek o tym jaki routing daje TM. Przytyka sie w jednym miejscu ale nie wiem jaki jest stan obecny, bo to wszystko sie zmienia u tych operatorów. dlatego ja jednak wole zaplacic 280z w Netia niz potem rezygnowac z TM i placic 600zl. A jesli z Netii zrezygnuje to zapłace tylko za ten czas co uzywałem internetu czyli za powiedzmy 10-14dni. Taka jakby pułapka jest w TM. ale niech sie wypowiedza posiadacze TM jak jest.. bo ja nigdy nie mialem TM.
_________________
  RobZon
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 28-02-2023, 11:36   

adrjannn napisał/a:
Jeżeli właścicielem łącza jest Światłowód Inwestycje a BSA to T-Mobile Światłowód, to S-I (Orange) daje ONT, do którego wpinaniy jest router T-Mobile kablem ethernetowym?

U nas w rejonie inwestycje realizował Tauron i ta firma robi przyłącze oraz podłącza samo ONT.
Resztę dostarcza firma, z którą podpisujecie umowę na usługi - Orange, Netia.
_________________
 
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 82
Skąd: KR
Wysłany: 01-03-2023, 11:47   

A jak wygląda oferta P4/UPC na kablu światłowód inwestycje?
_________________
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 01-03-2023, 12:14   

U mnie Światłowód w ramach POPC nalezy do INEA.
I teraz tak:
INEA jako właściciel kabla ma najdroższą oferte.
NETIA ma równie wysoką, bo powiedzili, że musza opłacać dzierżawę.
UPC - w ogóle nie może zaoferowac w tej lokalizacji.
Orange - nie ma oferty w tej lokalizacji.
T-mobile ma na papierze najtańsza ofertę ale jak przychodzi do rozmów to jest tragedia. zero konkretów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: