Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BSA FTTH
Autor Wiadomość
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 03-11-2021, 15:35   BSA FTTH

W ramach infrastruktury Orange światłowód można zakupić usługi innych operatorów - teraz chyba najpopularniejsze to T-Mobile - pytanie czy jest gdzieś lista operatorów którzy mają umowę z Orange na nowe BSA aby można było sprawdzić mając infrastrukturę Orange - z jakim innym operatorem można zawrzeć umowę?
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 03-11-2021, 16:37   

Raczej ciezko o taka liste, generalnie niewielu operatorow sie w cos takiego bawi, podejrzewam, ze wieksza ilosc lokalnych operatorow wpuszcza Orange na swoja sieci, nawet gdyby odliczyc firmy ktore dostaly dotacje w ramach POPC.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 03-11-2021, 17:44   

Na razie jest to tylko T-Mobile, które jest ogólnopolsko na sieci Orange dostępne i za ten przywilej zapłaciło chore pieniądze (nie pamietam już dokłądnie ale z 250 milionów na start za kilka lat + opłaty roczne). Nie spodziewałbym się kolejnych operatorów, może UPC/Play po przejęciu, ale to gdybanie.

Ale, co do sieci Orange (z pominięciem tej z POPC) to trzeba wspomnieć o Światłowód Inwestycje, czyli wydzielonej części sieci Orange, gdzie 50% udziałów objął holenderski fundusz emerytalny APG za gotówkę, a swoje 50% Orange "opłaciło" właśnie siecią i kilkuset tysiącami adresów w sieci. Kolejne inwestycje swiatłowodowe mają iść właśnie przez ten wehikuł, szczególnie w mniej opłacalnych regionach.

Tu należy się spodziewać szerokiej dostępności operatorów alternatywnych, bo idea jest taka, żeby ŚI był właśnie taką "nexera", czyli niezależnym dostawcą infrastruktury dla innych operatorów. Jest mapa, można zobaczyć, czy jest tam interesujący cię adres.

https://swiatlowodinwestycje.pl/

Czyli w całej sieci Orange na razie tylko TM, ale w wydzielonej części sieci do ŚI zapewne pojawią się z czasem inni, podobnie jak to jest w np. nexera, gdzie jak masz gotowy z POPC adres, to masz kilku dostawców do wyboru.
https://www.nexera.pl/pl/
 
 
cineqq 
Klikacz

Dołączył: 04 Paź 2021
Posty: 5
Wysłany: 04-11-2021, 17:38   

Hej, jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Ty, Orange u mnie oddał ulicę i w teorii mogę już się podłączyć. Szczerze mówiąc to bardzo liczyłem na Netię która na innej ulicy (ale w ramach tej samej inwestycji POPC od Orange) ma dostępny światłowód. Skończyło się na odpowiedzi od działu technicznego że niestety nie są w stanie u mnie świadczyć usług (wtf??). Moja ulica jest jeszcze dosyć świeża, ok 2 tygodnie od oddania. Myślałem już żeby wziąć Orange na czas nieokreślony na przeczekanie i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie - na stałe nie mam zamiaru :D .
Generalnie u żadnego innego dostawcy mój adres nie jest dostępny: Vectra, UPC, INEA, a no chyba że mówimy o T-Mobile ale to nie dzięki xD. Nawet lokalny dostawca od którego teraz radiówkę mam nie może mi światła zapodać.

Gdybyś wiedział coś nowego proszę daj znać.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-11-2021, 18:46   

cineqq napisał/a:
jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Ty, Orange u mnie oddał ulicę i w teorii mogę już się podłączyć. Szczerze mówiąc to bardzo liczyłem na Netię która na innej ulicy

Jestem w takiej samej sytuacji, Oranga podlaczylo swiatlowod III.21 i dopiero od X.21 moj adres pojawil sie w sieci Netia. Wczesniej od razu byl w TMobile i Orange. Obecnie mam Orange i po skonczeniu umowy wezme Netie, chyba najlepsza opcja obecnie.
_________________
  RobZon
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 07-11-2021, 16:18   

@Sigmund - dzięki za Twój wpis! Właśnie wychodzi na to że mój adres jest właśnie w ramach Swiatłowod Inwestycje właśnie!

Nie chcę się wiązać umową długą z Orange ale mimo że ten adres został dodany w lipcu dalej nie mam innych operatorów dostępnych poza Orange niestety.
 
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 08-11-2021, 09:17   

Wygląda na to że nie specjalnie mają chętnych na świadczenie usług na swoich łączach...

Na stronie swiatlowod inwestycje pojawiła się promocja dla operatorów :)
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 17-11-2021, 10:24   

T-Mobile będzie (jak sądzę) pierwszym dostawcą internetu innym niż Orange na sieci Światłowód Inwestycje.
https://www.telko.in/t-mo...owod-inwestycje

No ale jaka jest opinia o obecnym kształcie tego światłowodu od T-Mobile na forum to wiemy :) .
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 19-11-2021, 16:54   

Pierwszym, juz dzialali defacto na sieci Orange, wydaje mi sie, ze to troche jak ogloszenie, ze UPC podpisalo umowe z Inea a pozniej Fiberhost gdy Fiberhost jest hurtowa spolka córka Inea.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 30-12-2021, 16:15   

seal napisał/a:
@Sigmund - dzięki za Twój wpis! Właśnie wychodzi na to że mój adres jest właśnie w ramach Swiatłowod Inwestycje właśnie!

Nie chcę się wiązać umową długą z Orange ale mimo że ten adres został dodany w lipcu dalej nie mam innych operatorów dostępnych poza Orange niestety.


NA początku przyszłego roku Netia będzie również dostępna w lokalizacjach Swiatłowód Inwestycje
https://www.telko.in/neti...owod-inwestycje
 
 
kamilo77 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2022
Posty: 10
Wysłany: 07-03-2022, 19:34   

Czy ma ktoś jakieś nowe informacje na temat dostępności Netii po łączach Światłowód Inwestycje? Mieli się pojawić na początku roku, ale na razie nikt w Netii nic o tym nie wie...
Fajnie by było, gdyby byli tak szeroko dostępni jak T-Mobile oczywiście, bo oferta TM jest fatalna, a przydałaby się porządna alternatywa dla Orange.
Próbowałem też napisać już 2 razy przez formularz na stronie Ś-I, ale ignorują maile.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 07-03-2022, 22:38   

Nie nakrecaj sie, od ogloszenia do faktycznego swiadczenia uslug moze minac kilkanascie miesiecy, zobacz ile trwalo w przypadku T-Mobile czy Nexery.
Pewnie calosci nie ulatwia, ze zamiast ustalac z Orange czy Orange Hurt teraz dochodzi trzecia spolka.
 
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 29-05-2022, 19:56   

No niestety... minęło sporo czasu a usługi na sieci Swiatlowod Inwestycje z Netii dalej nie są dostępne...
 
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 03-06-2022, 08:09   

na stronie swiatlowodinwestycje.pl pojawiło się że rozpoczęli współpracę z nowymi operatorami: Vectra i RFC no no - zaraz okaże się że na tej sieci bœędzie naprawdę spory wybór.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 14-06-2022, 18:20   

seal napisał/a:
No niestety... minęło sporo czasu a usługi na sieci Swiatlowod Inwestycje z Netii dalej nie są dostępne...

Wedle informacji w tym artykule, VECTRA zaczęła już podłaczać.
https://www.telko.in/swia...ot-w-kolobrzegu

Na razie jedynym lokalnym operatorem, który podpisała umowę hurtową ze Światłowód Inwestycje jest RFC z Bydgoszczy, który analogiczne umowy ma też z innymi dużymi hurtownikami, tj. Orange, Nexerą czy Fiberhostem.

Poza tym Światłowód Inwestycje ma już podpisane umowy hurtowe z Orange, T-Mobile, Netią i Vectrą. Ta ostania już zaczęła podłączać klientów na dzierżawionej sieci.

Światłowód Inwestycje zapowiada zwiększenie aktywności w penetrowaniu rynku lokalnych ISP. Zamierza wystawiać się (mieć swoje stoisko) na kolejnych konferencjach lokalnych ISP, tj. KIKE i iNet Meeting.


Choć na losowych adresach na mapce w moim mieście tego jeszcze nie widzę. Jest tylko Orange i T-Mobile.
https://swiatlowodinwestycje.pl/mapa-zasiegu/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: