Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy modem - podobno wspierający AX
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-09-2022, 13:56   

grzech1991 napisał/a:
Orion napisał/a:
Nigdy nie wybierajcie sprzętu od Sagemcom. Najgorszy szajs na rynku IT, pod względem wydajności i bezpieczeństwa. Niech dla was będzie dobrym przykładem funbox (szrot w Orange).


Funbox w orange jest bardzo bezproblematyczny, więc nie wiem na jakiej podstawi to uważasz. Bezpieczeństwo? Przecież za FW odpowiada orange. Wydajność? Osiąga pełną z ich FTTH. Za to ma zerową awaryjność w porównaniu do liveboxa.

Co do samego sagema to lepszy niż ta puma6.

większym problemem bywa przeciążona sieć i nieoptymalny routing operatora a nie problem z Puma 6, to zabawne jak wiele osób tłumaczy swoje problemy chipsetem Puma 6 ;)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 11-09-2022, 15:15   

pawelb napisał/a:
większym problemem bywa przeciążona sieć i nieoptymalny routing operatora a nie problem z Puma 6, to zabawne jak wiele osób tłumaczy swoje problemy chipsetem Puma 6 ;)

Puma 6, czy przeciążona sieć? Co to klienta obchodzi? Ciebie nie interesuje skąd klient ma kasę tylko czy zapłacił, większość płaci abonament i chce usługi na jakimś tam poziomie. Puma 6 nie jest taka dobra no dla operatorów pewnie tak bo pewnie cena
_________________
  ogromny
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-09-2022, 20:57   

ogromny napisał/a:
pawelb napisał/a:
większym problemem bywa przeciążona sieć i nieoptymalny routing operatora a nie problem z Puma 6, to zabawne jak wiele osób tłumaczy swoje problemy chipsetem Puma 6 ;)

Puma 6, czy przeciążona sieć? Co to klienta obchodzi? Ciebie nie interesuje skąd klient ma kasę tylko czy zapłacił, większość płaci abonament i chce usługi na jakimś tam poziomie. Puma 6 nie jest taka dobra no dla operatorów pewnie tak bo pewnie cena

Rozumiem te argumenty ale myślę też że usługi internetowe w Polsce są generalnie świadczone na niezłym poziomie jak na wysokość opłat abonamentowych i koszty utrzymania całej infrastruktury a także dalszy jej rozwój, pieniądze w sektorze telco nie rosną niestety na drzewach, trzeba już liczyć już każdą złotówkę bo koszty rosną w zastraszającym tempie, cieszcie się że jeszcze nie ma podwyżek, operatorzy czekają który pierwszy zacznie
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 11-09-2022, 21:46   

pawelb, duża część abonentów jest w stanie płacić więcej, ale za to co działa jak należy. Operatorzy liczą każdą złotówkę? To czemu upc na siłę wymieniało cisco??? Rozumiem że od każdego zainstalowanego connect box dostawali prowizję od producenta???
_________________
  ogromny
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-09-2022, 22:27   

ogromny napisał/a:
pawelb, duża część abonentów jest w stanie płacić więcej, ale za to co działa jak należy. Operatorzy liczą każdą złotówkę? To czemu upc na siłę wymieniało cisco??? Rozumiem że od każdego zainstalowanego connect box dostawali prowizję od producenta???

Z prostej przyczyny a właściwie kilku, cisco nie było już wspierane przez producenta, Cisco przestało tworzyć nowe konstrukcje, pojawily się jeszcze modemy 16kanałowe ale cisco sprzedało urządzenia abonenckie do Technicolora, stare cisco agregowało 8 kanałów wiec w teorii 400mbps a w praktyce 300mbps ale to i tak było mało optymalne ponieważ dużo lepiej było mieć modemy agregujące 24 kanały DS, lepiej to działa w praktyce, a potem już pojawił się D3.1, myślę że żaden z operatorów nie był świadomy ograniczeń chipsetu Puma6 i jego małego bufora, podpisano umowy i produkcja ruszyła a wymiana setek tysięcy urządzeń jest problematyczne i myślę że producenci modemów nie mieli jak zerwać umów, Arrisowi i Hitronowi udało się dosyć dużo poprawić oprogramowaniem ale już Compalowi słabiej, prowizje to może dostali producenci modemow że wykorzystali chipset od Intela (a właściwie od TI) ale nie operatorzy, tez prawda jest taka że modemy na chipsecie Intela są tańsze niż na Broadcomie
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 12-09-2022, 15:21   

Z Hitronem z UPC poradzili sobie nawet nieźle, ale podatność Puma 6 do dziś na Compalach niezałatana. I pewnie nigdy nie będzie, to już modem w sumie leciwy. Ciekawe czemu wybrali Sagemcom. Pewnie przeważyły koszty.
_________________
  -Zuzia
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 12-09-2022, 19:05   

pawelb napisał/a:

większym problemem bywa przeciążona sieć i nieoptymalny routing operatora a nie problem z Puma 6, to zabawne jak wiele osób tłumaczy swoje problemy chipsetem Puma 6 ;)


u mnie po przejściu z puma6 na puma7 ustały problemy z resetem, dwa, że jakoś nie kojarzę na FTTH przeciążeń

pawelb napisał/a:
tez prawda jest taka że modemy na chipsecie Intela są tańsze niż na Broadcomie


oszczędność jest pozorna w praktyce, ale wiem jak to wygląda. Mamy korpo tu i teraz.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-09-2022, 19:47   

grzech1991 napisał/a:
pawelb napisał/a:

większym problemem bywa przeciążona sieć i nieoptymalny routing operatora a nie problem z Puma 6, to zabawne jak wiele osób tłumaczy swoje problemy chipsetem Puma 6 ;)


u mnie po przejściu z puma6 na puma7 ustały problemy z resetem, dwa, że jakoś nie kojarzę na FTTH przeciążeń

pawelb napisał/a:
tez prawda jest taka że modemy na chipsecie Intela są tańsze niż na Broadcomie


oszczędność jest pozorna w praktyce, ale wiem jak to wygląda. Mamy korpo tu i teraz.


Puma 7 też ma płytki bufor i ortodoksi w internecie też już narzekają ;)
Jesteś wyjątkiem w takim razie :)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 12-09-2022, 21:49   

Już to nowe cudenko jest oficjalnie na stronie internetowej UPC przy prędkości 1Gbs i w zakładce modemy, ale za to nie ma śladu Giga connect box???
_________________
  ogromny
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-09-2022, 08:37   

Ptaszki ćwierkają , że to coś od segecoma. Rzekome wnętrznośći :

Broadband – DOCSIS3.1/3.0 Broadcom 3390S
WiFi:
4 x 4 5Ghz Broadcom 6715
3 x 3 2.4Ghz Broadcom 6710
WiFi 6
Ethernet:
1 x 2.5Gbps Broadcom 54991EL
3 x 1Gbps Broadcom 3390S

Czyżby życzenia zostały spełnione ?? ;)
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 41
Wysłany: 13-09-2022, 10:35   

Zastanawiam się jak jako obecny klient z ofertą 1 Gb/s załatwić wymianę GCB na GCB6. Argument że wifi słabo działa w bloku coś da?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 13-09-2022, 11:05   

warepool, wątpię, chociaż kiedyś na chat podesłali mi formularz gdzie niby można było próbować prosić o wymianę sprzętu. Zawsze można spróbować
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 13-09-2022, 19:26   

pawelb napisał/a:
Puma 7 też ma płytki bufor i ortodoksi w internecie też już narzekają


puma6 test leży, ale nie rozłącza mi internetu.
 
 
zbyszko61 
Klikacz

Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 9
Wysłany: 14-09-2022, 16:48   

warepool napisał/a:
Zastanawiam się jak jako obecny klient z ofertą 1 Gb/s załatwić wymianę GCB na GCB6. Argument że wifi słabo działa w bloku coś da?


Właśnie jestem po rozmowie z konsultantką. Załatwiłem wymianę bez problemu z tym że mam750 Mb/s, a przesiadłem się na 1 Gb/s. Minus jest taki że będę płacił 20 zł więcej ;)
  zbyszko61
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 15-09-2022, 17:49   

Od kilku dni wszystkim dają dają ten modem do usługi 1 Gbs, więc nie jest to efekt Twoich zdolności negocjacyjnych. :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: