Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy modem - podobno wspierający AX
Autor Wiadomość
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 01-11-2021, 17:57   

Dziś był u mnie technik i potwierdził, że będą nowe modemy, ale zapewne dopiero gdy Play dojdzie do głosu, czyli najwcześniej jakoś w kwietniu 2022.
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 39
Wysłany: 05-05-2022, 15:10   

I jak tam, jest jakieś nowe info w tej sprawie?
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 06-05-2022, 11:23   

Może to będą te modemy co oferuje teraz Play w promocji
"W przypadku internetu stacjonarnego jest to router Technicolor CGA2121, natomiast przy światłowodowym – nowoczesny router Huawei K562 z Wi-Fi 6"

Tylko, że Huawei będzie do światłowodu.
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 06-05-2022, 11:48   

Technicolor CGA2121 Play oferuje na sieci Vectry, a jeśli dołączy go do oferty UPC to z pewnością będzie to lepszy modem niż obecny Compal. Swoją drogą lata mijają, a UPC nadal nie ma porządnego modemu. Tymczasem Vectra ma już Arris TG6441B z Wi-Fi kategorii 6 i dają go do łącz od 600 Mbps.
_________________
  -Zuzia
 
js62 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2021
Posty: 35
Wysłany: 25-05-2022, 18:00   

No i mamy ofertę "łączoną" (no, pół-łączoną) z Play, a nowego modemu nie widać. :evil:
 
 
mjotek 
Klikacz

Dołączył: 15 Kwi 2022
Posty: 5
Wysłany: 13-06-2022, 19:02   

ciekawe czy mojego arrisa gigaconnect box wymienia na to czy tylko dla nowych klientów
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 13-06-2022, 19:33   

mjotek, najpierw niech coś wprowadzą bo narazie nie ma na co wymienić
_________________
  ogromny
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 15-07-2022, 18:43   

Dzisiaj był u mnie serwis i wypytałem co nie co i niestety nic nie wiadomo o nowych sprzętach więc na razie kicha hmm. :evil:
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 16-07-2022, 17:50   

raczej nic nie będzie, tylko będą szli w stronę światłowodu, jak się pytałem kolegi który robi w upc to nawet plotek nt nowych modemów nie było, za to plotki o nowym docsis były, ale to przed przejęciem jeszcze, teraz bardziej bym się spodziewał przejścia z miedzi na ftth a nie nowy docsis
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 17-07-2022, 21:22   

Kebap12 napisał/a:
raczej nic nie będzie, tylko będą szli w stronę światłowodu, jak się pytałem kolegi który robi w upc to nawet plotek nt nowych modemów nie było, za to plotki o nowym docsis były, ale to przed przejęciem jeszcze, teraz bardziej bym się spodziewał przejścia z miedzi na ftth a nie nowy docsis


Słaba z ciebie wróżka. Już widzę jak wymieniają koncentryk na światłowody... Czy ty wiesz z czym to się wiąże? To że UPC nie przeszło na DOCIS 3.1 to tylko i wyłącznie cięcie kosztów przed przejęciem. Czy teraz przejdzie? Nie za bardzo ma wybór. Ja to się dziwie ludziom co im się kończy umowa, mają wybór i siedzą na UPC DOCIS3.0 i Compalu. Naprawdę warto dać dyla chociaż na czas transformacji. I Vectra i Netia są dużo do przodu!
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-07-2022, 21:44   

c#Hunter napisał/a:
Słaba z ciebie wróżka. Już widzę jak wymieniają koncentryk na światłowody... Czy ty wiesz z czym to się wiąże? To że UPC nie przeszło na DOCIS 3.1 to tylko i wyłącznie cięcie kosztów przed przejęciem. Czy teraz przejdzie? Nie za bardzo ma wybór. Ja to się dziwie ludziom co im się kończy umowa, mają wybór i siedzą na UPC DOCIS3.0 i Compalu. Naprawdę warto dać dyla chociaż na czas transformacji. I Vectra i Netia są dużo do przodu!

W pełni popieram, mając wybór nie ma co się zastanawiac
_________________
  ogromny
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 18-07-2022, 18:53   

U mnie Vectra raz w miesiącu wrzuca oferty do skrzynek i ma lepsze oferty niż Jupisi , jestem na bezterminówce i rozważam opcję przejścia 8) :lol:
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 39
Wysłany: 19-07-2022, 12:01   

Dziku napisał/a:
U mnie Vectra raz w miesiącu wrzuca oferty do skrzynek i ma lepsze oferty niż Jupisi , jestem na bezterminówce i rozważam opcję przejścia 8) :lol:


Gdyby nie to że kupiłem mieszkanie świeżo po remoncie też bym brał Vectrę, niestety przewód trzeba puścić przez korytarz do mieszkania, następnie musiałbym albo koncentryk albo skrętkę puszczać przez całe mieszkanie po ścianach, co wyglądałoby słabo. Szkoda.

Biorę UPC w promocji z Play na 2 lata, jeśli wprowadzą wyższą prędkość z lepszym modemorouterem niż GCB to wezmę na testy na 14 dni i w tym czasie oddam GCB. A przy kolejnym remoncie położę skrętkę gdzie się da, razem z peszlami pod nowe instalacje :)
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 25-07-2022, 16:00   

Dziku napisał/a:
U mnie Vectra raz w miesiącu wrzuca oferty do skrzynek i ma lepsze oferty niż Jupisi , jestem na bezterminówce i rozważam opcję przejścia 8) :lol:


też mam co 2 dzień ulotki, oferta tańsza, net wg różnych opini mają lepszy ale zadzwoniłem parę razy udało mi się tam porozmawiać z osobą techniczną porozmawiać i zaraz potem opcja światłowodu dla mojego adresu zniknęła ze strony ;)
 
 
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 291
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-07-2022, 09:26   

Instalator wymieniający mi wczoraj dekoder TV wspomniał że ma obecnie na testach jakiś nowy router "dla graczy" obsługujący Wi-Fi 6, mówił że po WiFi spokojnie uzyskuje transfery rzędu 800Mbps nie dopytywałem o szczegóły..
_________________
  kelt
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: