Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Connect Box vs Horizon
Autor Wiadomość
Kanapon 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 2
Wysłany: 24-10-2021, 09:46   Connect Box vs Horizon

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Mam pytanie dot. jednoczesnego używania modemu Horizon (czarne pudło leżące) i routera Connect Box (mniejsze białe pudełko stojące). Dotychczas (ponad 2 lata) u mnie internet i TV z UPC doprowadzone kablem do bloku w którym mieszkam, były u mnie w mieszkaniu rozdzielone. Jeden kabel trafiał do Connect Box (ten bezprzewodowo propagował internet na mieszkanie) a drugi był podłączony do TV (33 podstawowe kanały). Po zmianie umowy (Horizon Select + internet 300 MB/s + 4x SIM) jeden przewód dalej trafia do Connect Box (i ten dalej zajmuje się wifi) ale drugi antenowy wpięto do Horizon'a a sam Horizon podpięto kablem HDMI do telewizora (teraz jest ponad 100 kanałów TV). Z tego co się zorientowałem Horizon także może być lub jest routerem i u mnie rozpowszechnia swoje sieci wifi (niezależne od tych z Connect Box i obecnie niewykorzystane). No i moje pytanie są teraz takie:

1.Czy podczas instalacji modemu Horizon i podpisania nowej umowy technik nie powinien zdemontować i zabrać Connect Box?
2.Czy w mojej sytuacji muszę korzystać jednocześnie z obu ww. urządzeń?
3.Czym one się różnią odnośnie wi-fi, które lepiej sprawdza się jako router (lepiej propaguje wifi)?
4.Czy któreś z nich obsługuje technologię mesh (płynne przełączanie na najlepsze źródło wi-fi, np. z wzmaczniacza sygnału w innym pokoju)?
5.Czy aktualnie internet w modemie Horizon jest w jakikolwiek sposób powiązany z internetem z Connect Box? 6.Czy rozpowszechnianie sieci Wi-fi przez modem Horizon musi być włączone (nawet bez korzystania z niej), czy jej wyłączenie nie zablokuje czegoś w odbiorze TV?
 
 
qqwerty1313 
easy master

Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 21
Wysłany: 25-10-2021, 12:02   

1. Przy większych prędkościach, czyli chyba od 300Mbps właśnie musi być ConnectBox, bo Horizon nie obsłuży takich prędkości.
2. Nie, rekomendowałbym wyłączenie wifi w Horizon i korzystania tylko z ConnectBox. Horizon niech działa tylko jako dekoder.
3. ConnectBox jest o wiele lepszy jako router wifi, ma lepszy zasięg, szybsze radio i większą moc jako router.
4. ConnectBox z tym nowym Inteligentnym Wifi, ale tylko w połączeniu z tymi nowymi Wifi Pod od UPC. Jak chcesz zrobić mesh z urządzeniami innej firmy, musisz kupić cały zestaw od innej firmy. Ze wzmacniaczem wifi będzie działać każdym, ale to nie będzie mesh.
5. Nie. Wydaje mi się nawet, że nie będziesz w stanie połączyć się z internetem z Horizon, jeśli masz Connect Boxa.
6. Nie, najlepiej wyłącz wifi w Horizon, tylko niepotrzebnie zaśmieca pasmo.
 
 
Kanapon 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 2
Wysłany: 26-10-2021, 21:36   

Dzięki za zgrabną odpowiedź
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: