Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dostawcy internetu.
Autor Wiadomość
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 09-12-2021, 17:38   

Zazwyczaj zostawiam to ustawienie domyślnie, nie zmieniam nic na Asusie i jest DNS automatycznie. Na konsoli w polu DNS zaciąga adres bramy - 192.168.50.1
Próbowałem z dns google, open DNS, Orange Polska i ten od Vectry/mm ale czy miało to jakiś efekt ? Nie jestem pewien. Odniosłem wrażenie że na DNS od Orange była nieznaczna poprawa ale mogło to być placebo.

Czy sugerujesz aby coś tu zmieniać i ustawić coś na sztywno w routerze/Xboxie ?

Może mam pozamykane porty których gra wymaga? Mogę to jakoś sprawdzic ? Upnp czy dmz powinno otwierać to co trzeba z automatu o ile się nie mylę
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2021, 18:09   

greg_777 napisał/a:
Zazwyczaj zostawiam to ustawienie domyślnie, nie zmieniam nic na Asusie i jest DNS automatycznie. Na konsoli w polu DNS zaciąga adres bramy - 192.168.50.1
Próbowałem z dns google, open DNS, Orange Polska i ten od Vectry/mm ale czy miało to jakiś efekt ? Nie jestem pewien. Odniosłem wrażenie że na DNS od Orange była nieznaczna poprawa ale mogło to być placebo.

Czy sugerujesz aby coś tu zmieniać i ustawić coś na sztywno w routerze/Xboxie ?

Nie, jeśli konsola pobiera ustawienia z routera to co najwyżej na routerze zastanawialem się czy nie masz ustawionego czegoś co lokalizowałoby cie w USA, może coś na konsoli? Wspomniałeś że za każdym razem wyszukuje najbliższych graczy na serwerach w USA...moze w takim razie gdzieś w ustawieniach gry albo konsoli masz jakieś ustawienie wskazujące Twoją lokalizację za oceanem?
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 09-12-2021, 18:15   

Nie ma nawet takiej opcji do wyboru. Mogę odhaczyc wyszukiwanie po najbliższej lokalizacji lub nie. Ustawienia konsoli pozwalają tylko na zmianę dns, ustawienie sztywnego IP, zmianę mac i nic więcej.
Wszystko co związane z gra zauważyłem że leci na port TCP 443. Możliwym jest że ISP coś blokuje ?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2021, 18:37   

greg_777 napisał/a:
Nie ma nawet takiej opcji do wyboru. Mogę odhaczyc wyszukiwanie po najbliższej lokalizacji lub nie. Ustawienia konsoli pozwalają tylko na zmianę dns, ustawienie sztywnego IP, zmianę mac i nic więcej.
Wszystko co związane z gra zauważyłem że leci na port TCP 443. Możliwym jest że ISP coś blokuje ?

Nie, ISP raczej nic nie blokuje, szukałbym raczej jakiegoś pola w ustawieniach konta konsoli albo konta w grze gdzir jest pytanie o lokalizację gracza czy właściciela, może jakieś pole jest niewypełnione? Wtedy domyślnie może przyjmować ze klient jest za oceanem
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 09-12-2021, 19:21   

Wszystko jest prawidłowo. Nadal walczę z problemem który występuje dziwnym trafem tylko u mnie i kolegi co też ma tą nieszczęsną multimedie. Tylko w tych dwóch miejscach na mm rozgrywka jest niczym z terytorium Afryki albo dalekiej Syberii. Wszędzie indziej podpinam kabel i gram zazwyczaj bez przeszkód, omijam jedynie godziny szczytu na serwerach. Szajs do potęgi dostarczany przez MM. Ich zainteresowanie klientem jest zadziwiające takie 1/10 a niech się ktoś spóźni jeden dzień z płatnością to już maile ślą z groźbami o odcięciu usług.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2021, 19:49   

greg_777 napisał/a:
Wszystko jest prawidłowo. Nadal walczę z problemem który występuje dziwnym trafem tylko u mnie i kolegi co też ma tą nieszczęsną multimedie. Tylko w tych dwóch miejscach na mm rozgrywka jest niczym z terytorium Afryki albo dalekiej Syberii. Wszędzie indziej podpinam kabel i gram zazwyczaj bez przeszkód, omijam jedynie godziny szczytu na serwerach. Szajs do potęgi dostarczany przez MM. Ich zainteresowanie klientem jest zadziwiające takie 1/10 a niech się ktoś spóźni jeden dzień z płatnością to już maile ślą z groźbami o odcięciu usług.

generalnie decydujący jest tu routing a zastanawiające jest to co napisałeś że ciagle lądujesz na amerykańskich serwerach, jest to delikatnie mówiąc dziwne…a robileś w grze ustawienia typu „mm_dedicated_search_maxping 60” ? może być wyższa wartość byle do 100
Ty chyba grasz w FIFA ale pewnie też można jakoś ustawić dobór graczy ze względu na ping
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 09-12-2021, 23:08   

Ping przed meczem jest na bank oszukany, rzadko miewam powyżej 45ms zwykle waha się 34-45ms (na sieciach MM miałem 25-30 co i tak miało rezultat ciężkiej opóźnionej rozgrywki). Ciężko będzie to przefiltrować, wygląda na to że tych adresów jest całe mnóstwo i nie poblokuje tych odległych. W Europie jest co najmniej 5 lokalizacji, raz na kilka meczów które zagram podłączy mnie do Irlandii/UK i wtedy jest ciut lepiej choć i tak jeśli trafię na kogoś wysp to po prostu mam gorzej bo mam daleko do serwera.
Zasadniczo to jak juz menu laguje to na 90% mecze będą marne, u mnie menu zacina cały czas.

Znajomy remontuje mieszkanie, zamontowali mu światłowód Orange i niebawem sobie to porównam tzn. wykluczę/ wezmę pod uwage winę serwerów lub utwierdze się w przekonaniu że na Vectrze/mm to sobie nie pogram choćbym nie wiem co zrobił. Zapewne wyjdzie na to drugie bo z taką rozgrywka jaka jest u mnie nie grał by w to już nikt :)

Załączam przykładowy traceroute do ostatniego zapisanego serwera, w tym przypadku to Amazon z USA. Robione z apki na androidzie ale zawsze to jakiś pogląd, puszczone kilka razy i wartości wychodziły podobne. Ping w grze zafałszowany 35ms kontra rzeczywiste jak poniżej. Zaryzykuję stwierdzeniem że po przepięciu z MM na sygnal Vectry nastąpiła degradacja w tej kwestii. Po słowach technika, że niebawem nastąpi operacja przepięcia osiedla na Vectrę liczyłem na poprawę, no i się przeliczyłem. Nigdy więcej vectry ani nic z ich grupy czy działającego na ich sieciach

Screenshot_2021-12-09-23-29-43-154_ua.com.streamsoft.pingtools.jpg
Żeby nie być gołosłownym, routing jest "genialny" na Vectrze. Ostatni log z Asusa 52.22.83.148:443
Plik ściągnięto 21 raz(y) 296,99 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-12-2021, 00:46   

@greg_777: ten serwer jest w USA więc czasy będziesz miał powyżej 100ms, normalne
sprawdź jeszcze przy okazji na swoim routerze Asus, w zakładce WAN czy masz ustawienie dotyczące wielkości MTU...jeśli jest to zobacz jaka wartość jest wpisana
próbowałeś na xbox przetestować połączenie (Profil i system > Ustawienia > Ogólne > Ustawienia sieci > Przetestuj połączenie dla wielu graczy) ?
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 10-12-2021, 16:51   

Niestety nie mam opcji ustawienia MTU na routerze. W konsoli jest to automatycznie zaciągnięte jako 1480 i zmienia się w zależności od ISP jakiego podłącze( na hotspocie jest to niższa wartość). Zakładam, że też nie zmienię MTU z poziomu konsoli bo nie widziałem takiej opcji na Xbox .
W PS4 można to było modyfikować i z tego co pamiętam to najniższa wartość na jakiej udało mi się cokolwiek odpalić to 1472.

Oczywiście testowałem połączenie w samej konsoli używając opcji która wymieniłeś. Pokazuje że wszystko jest ok. Mam otwarty nat, upnp które jest zalecane, testowałem dmz, przekierowanie portów, przeróżne DNS ale wszystko to placebo I złudny efekt. Jestem świadomy że sporo graczy narzeka na opóźnienia jednak ma to zazwyczaj związek z przeciążeniem serwerów w pewnych godzinach, po prostu się w danej godzinie nie gra i koniec. Ja mam złą rozgrywkę nawet o 2-3 w nocy kiedy to ruch jest mały.
Jak już wspomniałem po przepięciu osiedla na vectre wszystko się w moim odczuciu jeszcze gorzej prezentuje w tym aspekcie. Ping sam w sobie jest wyższy, częściej gubione są pakiety czy też częstsze skoki pingu.
Skoro winny jest routing to obawiam się że nic tu nie wskóram, 7-8/10 meczow wrzuci mnie na serwer w USA to nie mam szans na płynną rozgrywkę.
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 22-05-2022, 13:58   

Witam wszystkich ponownie.
Z końcem miesiąca kończy mi się umowa z MM. Podjąłem decyzję o bezterminowej umowie z Orange światłowód pakiet 600/100+ podstawowy pakiet TV.

Zamówiłem, nazajutrz przyszli monterzy, zainstalowali I moim pierwszym zdziwieniem było to że nadal nie mam tak na prawdę światłowodu, w dalszym ciągu wszystko idzie po koncentryku do serwerowni w piwnicy bloku, czy tracę coś względem światłowodu bezpośrednio w mieszkaniu ? Jest jak jest, nie ma możliwości podłączenia światłowodu bezpośrednio do mieszkań w mojej lokalizacji. Łącze pięknie trzyma parametry a nawet wybiega sporo poza wartości z umowy przez większość dnia, po północy udało mi się zmierzyć prawie 800mbps po kablu na Xboxie series. A funbox 6 zaskakująco dobrze rozsyła sygnał wifi.
Jest tylko jedno "ale" mimo pingu który jest bardzo niski jak na polskie warunki (23-25ms in game znikomy jitter 0% utraconych pakietow, otwarty NAT) w jedynej grze online jaka gram czyli FIFA widuje opóźnienia w reakcji na komendy jakich nigdy wcześniej nie widziałem. Rozgrywka jest jednostronnie wolna niczym za najgorszych momentów grania na MM rok temu, jeszcze kilka dni temu korzystałem z MM gdzie mam de facto routing Vectry rozgrywka była szybsza, bardziej responsywna bliższa temu co powinno być, szczególnie w nocy gdzie zapewne dużo mniej ludzi korzysta z sieci, w dzień nie miałem czego szukać bo lagi były okrutne :) Czy funbox 6 ma jakieś ukryte ułomności utrudniające granie online ? Mam moduł ONT, próbowałem wpinać swój router zamiast FB ale niestety nie byłem w stanie go połączyć, być może nie umiem poprawnie skonfigurować PPPoE - ASUS RT-AC57u V3

Oczekiwałem w sumie tylko stabilniejszego łącza, niższego pingu niż dostarczała MM ( routing Vectry) gdzie często skakał ping I gubiły się pakiety. Teraz wszystko jest mega stabilne, przynajmniej tak wygląda patrząc na cyferki. W obecnej sytuacji Ping na Vectrze 40-45ms jest lepszy niż okolice 20ms na Orange... Także drodzy forumowicze, Proszę o pomoc raz jeszcze bo to wszystko jest mega dziwne z punktu widzenia gracza. Jak już wczesniej wspominałem w tym wątku EA ich produkcje nie "stoją" na najlepszej infrastrukturze ale granie 20 meczów z rzędu na paskudnym lagu, identycznym bez względu na porę dnia i nocy jest wielkim rozczarowaniem bo przecież marketingowo pomarańczowy operator szczyci się najszybszym internetem dla graczy. Uprzedze pytania o traceroute ale będzie to niemożliwe, ea sports nie podaje do publicznej informacji adresów IP serwerów z którymi się łączymy.

Jeśli ktoś dotrwał do końca tej długiej wypowiedzi i zna potencjalne przyczyny tej sytuacji proszę o odpowiedź

Pozdrawiam, Grzegorz
 
 
gloryh2o 
Klikacz

Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 7
Wysłany: 22-05-2022, 20:16   

@greg_777 To jest ciekawa rzecz, mam podobnie, mimo dobrego pingu, nie mam utraty pakietów, prędkości ponad normę. Niestety w przypadku gier online także mam spowolniony gameplay, a w fps każde starcie z przeciwnikiem przegrywam. Sprawdzałem vectre na koncentryku, światłowód od orange i teraz upc. W każdym przypadku podobne wrażenia. Ip do serwerów możesz sprawdzić programem LiveTcpUdpWatch i WinMTR. Jedyne wyjście to rozwiązanie umowy i podpisanie umowy z innym operatorem, masz 14 dni na testowanie. Jeśli masz możliwość sprawdź netie albo lokalnego operatora.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 22-05-2022, 20:44   

Pokaz jaki masz sprzet oprocz funboxa, ONT nie ma wejscia na koncentryk. Orange czasem stosuje MOCA (koncentryk) lub g.fast(kabel telefoniczny) do szybkich predkosci w budynku ale to inna technologia niz kablowki, lacze punkt-punkt gdy w budynku ciezko ogarnac swiatlowod do mieszkania.
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 22-05-2022, 22:07   

Dzięki za odpowiedzi.

Oprócz funboxa mam coś takiego. Z tego wychodzi normalny kabel sieciowy wpięty do portu ethernet nr.1 w FB.

https://files.fm/f/rtt9nm6sr

Opóźnienia są gigantyczne, czegoś takiego nie widziałem. Frajda z gry zerowa, becki od każdego jak leci.

@gloryh2o gram na xboxie, nic tam nie zainstaluje żeby sprawdzić z jakimi IP się łączę. Sprawdzałem dmz otwieranie portów upnp on/off I nic.
Przy pierwszym meczu zobaczyłem ping to mi się zaciesz pojawił na twarzy, szybko mnie rzeczywistość zweryfikowała.
Vectra w moim przypadku była mocno średnia do grania ale momentami działało to przyzwoicie/akceptowalnie głównie po 22. Teraz mam lagi 24h.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 23-05-2022, 08:29   

Nie ma tam modelu urzadzenia, jakies nazwy? Wspominales o koncentryku, przeciez tu nie ma koncentryka na zdjeciu :o .
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 23-05-2022, 09:09   

Koncentryk idzie w ścianie :) dorobili 2 metry kabla który wygląda jak zwykły kabel sieciowy i jest wpiety właśnie w to małe urządzenie TP-LINK TL-POE150S. Zamontowali takie dwa, jeden w piwnicy a drugi w mieszkaniu. Przepraszam za niejasności.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: