Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dostawcy internetu.
Autor Wiadomość
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 29-11-2021, 18:47   

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Napisałem sporego maila do pomocy technicznej bo aby się do nich dodzwonić trzeba mieć anielska cierpliwość... Pozostaje czekać i liczyć że ktoś kumaty się temu przyjrzy :) .
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 01-12-2021, 19:01   

A więc tak, oddzwonili. Chciałem wytłumaczyc, że sprawcą moich problemów w grze online może być archaiczny modem tzn. Agregacja jedynie 8 kanałów jak wyżej wspomniał pawelb- dzięki !. Pan stwierdził jedynie że modem dziala prawidłowo bo obsługuje prędkość do 600mb/s ja mam 300mb/s I ma dwa kanały na wifi więc wystarcza ( tak to zrozumiałem) i innych modemów nie mają... Ręce mi opadły, od razu przekazałem że skoro tak to niebawem wypowiadam umowę przez nagminne problemy bo mam dość tych przepychanek.

Od roku nie zagrałem u siebie płynnego meczu w Fifę. U każdego działa dobrze a tylko u mnie i dziwnym trafem u znajomego co też ma MM że tak powiem "do kitu" zatem ta zbieżność przypadkowa nie jest.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2021, 19:54   

greg_777 napisał/a:
A więc tak, oddzwonili. Chciałem wytłumaczyc, że sprawcą moich problemów w grze online może być archaiczny modem tzn. Agregacja jedynie 8 kanałów jak wyżej wspomniał pawelb- dzięki !. Pan stwierdził jedynie że modem dziala prawidłowo bo obsługuje prędkość do 600mb/s ja mam 300mb/s I ma dwa kanały na wifi więc wystarcza ( tak to zrozumiałem) i innych modemów nie mają... Ręce mi opadły, od razu przekazałem że skoro tak to niebawem wypowiadam umowę przez nagminne problemy bo mam dość tych przepychanek.

Od roku nie zagrałem u siebie płynnego meczu w Fifę. U każdego działa dobrze a tylko u mnie i dziwnym trafem u znajomego co też ma MM że tak powiem "do kitu" zatem ta zbieżność przypadkowa nie jest.


Ile powiedzial?? 600mbps?? Kto tam pracuje w tym MM??
Modem który agreguje 8 kanałów DS?
Zważywszy że każdy kanał DS to jakieś 50mbps transmisji w idealnych warunkach w EuroDocsis to daje max 400mbps a tak naprawdę to jest modem dedykowany do prędkość max 300mbps :P
Moje kondolencje :evil:
Sprawdz jeszcze raz typ tego modemu bo to jakaś bzdura wychodzi
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 01-12-2021, 21:16   

Załączam foto tego co jest od spodu modemu, mam nadzieję że można włączyć, pół zdjęcia zamazalem.

https://imageupload.io/i/HhkaQ04QMX
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 01-12-2021, 21:31   

To jest EPC3949AD, on bonduje 24 kanały i nadaje się nawet do 600 Mbps i ten model powinien działać stabilnie.
_________________
  -Zuzia
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 01-12-2021, 22:08   

Rzeczywiście, właśnie dostrzegłem to na tabliczce.

Zatem już brakuje mi koncepcji. Najwidoczniej na Vectrze nigdy nie uswiadczę dobrej rozgrywki. Czuje się jakbym grał co najmniej z jakiejś Afryki na internecie z wielbłąda. Jednostronne opóźnienie po prostu zabija wszelką rozgrywkę i zabawę. Widać to jak na dłoni, nawet trafiając na graczy z Polski.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 01-12-2021, 22:16   

Ja w Vectrze mam idealny routing i ping (jak na kablówkę) więc da się. Po teście co wcześniej wrzuciłeś widzę, że masz routing MM. To w końcu, gdzie jesteś, w Vectrze, czy MM?
_________________
  -Zuzia
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 01-12-2021, 22:26   

Od jakichś dwóch tygodni internet mam z Vectry, całe moje osiedle wpadło pod Vectrę mimo że nadal jestem abonentem MM nie Vectry. Routing też jest Vectry, ale nie zmieniło to nic na plus. Nadzieja prysła szybko.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2021, 22:55   

@greg__777, dokładnie, masz modem 24 kanałowy DS i 8 kanałów US co widać na nalepce więc i 1gbps wyciagnie! Więc to nie tu problem, być może przeszedłeś do Vectry ale tylko na papierze bo routing pozostał z MM
Moze ustalmy kolejną rzecz bo tu za dużo niejanosci się pojawia
Czy jesteś pewien że po przejściu do Vectry zmienił ci się routing? Bo to trochę wygląda jakbyś przeszedł tylko formalnie do Vectry pozostając na infrastrukturze MM
Z tego routingu który wrzuciłes wygląda że jesteś na infrastrukturze MM, zostałeś przeniesiony jako klient do Vectry ale dalej jesteś na infrastrukturze kablowej MM
Pomyśl o zmianie operatora w związku z tym bo prawdopodobnie w swojej lokalizacji nic już lepszego nie uzyskasz, Vectra najprawdopodobniej nie ma tu swojej infrastruktury, formalnie jesteś klientem Vectry na części infrastruktury MM i tego już nie przeskoczysz bez zmiany operatora
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 01-12-2021, 23:17   

Odwrotnie :) u znajomego blisko centrum Olsztyna na multimedii dno i 5 metrów mułu.

Vectra, obrzeża miasta 2km w linii prostej ode mnie- do czasu było ok ale coś się popsuło w ostatnich tygodniach bo gubi pakiety w trakcie meczu, zdarzają się tzw. Speed up lagi ( teleport z jednego końca boiska na drugi i jak się gra wybudzi to zazwyczaj strata bramki lub disconnect. Ping winduje się z 35 nieraz do 100ms. Pojawiają się wszystkie możliwe ikonki informujące o degradacji połączenia. Czego wczesniej nie bylo. Ciężko to namierzyć, musiał bym mieć jakąś diagnostykę uruchomiona cały czas.

Natomiast u mnie... Stabilniej ale ...... Niezależnie od pory dnia występują opóźnienia względem tego co robię na padzie a co się rzeczywiście dzieje w grze. Ping 32-33 sporadycznie 40ms. Jak już wspominałem, każdy przeciwnik ma nade mną przewagę w postaci responsywnosci gry. Już hotspot z playa oferuje od czasu do czasu lepsza rozgrywkę. Ping odczuwam jakby to było 10x więcej niż te 32-33ms co pokazuje miernik w trakcie gry

Routing mam bankowo z Vectry, sprawdzane wielokrotnie i porównywane z tym u abonenta Vectry. Przykładowy traceroute nie pokazuje nic złego. Serwer ten jest we Frankfurcie jednak trasa pakietów leci do USA, tak samo jak w przypadku innych serwerów po prawej stronie zrzutu ekranu

@edit

W mojej lokalizacji Vectra wykupiła sieci MM w 100%. Jeden z techników powiedział mi z pół roku temu że przepięcie na Vectrę nastąpi prędzej czy później bo wykupili całkowicie sieć MM akurat na tym osiedlu (5-6 bloków)
2 tygodnie temu pozbawili mnie dostępu do internetu na czwartek piątek sobotę niedzielę i prawie cały poniedziałek bo oczywiście coś się popsulo podczas tej operacji. ( Huk z graniem ale pracować musiałem na hotspocie ).
https://imageupload.io/i/jJgCyWVJA3.
Ostatnio zmieniony przez greg_777 01-12-2021, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2021, 23:24   

Wrzuć jeszcze raz jakieś przykładowe routingi bo te które wcześniej wrzuciłes pokazują że siedzisz na infrastrukturze MM, co z tego że potem wyskakujesz przez jakiś węzeł Vectry skoro siedzisz na dostępie MM?
Ten link co załączyłes nie dział
Przyjrzyj się co masz na poszczególnych hopach routingu...masz ".mm" w nazwie....Vectra podłączyła część sieci MM do swojej sieci ale bezpośrednio siedzisz na urządzeniach MM
Ostatnio zmieniony przez pawelb 01-12-2021, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 01-12-2021, 23:27   

Widzę że link wygasł, załączam jeszcze raz.

https://ibb.co/SdQrnpW
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2021, 23:31   

greg_777 napisał/a:
Widzę że link wygasł, załączam jeszcze raz.

https://ibb.co/SdQrnpW

Podaj swój publiczny adres IP bez ostatniej cyfry
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 01-12-2021, 23:35   

To jest już routing Vectry.
_________________
  -Zuzia
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 01-12-2021, 23:38   

Następny przykładowy:
https://ibb.co/4RWr1zh

Moje IP też jest z Vectry
88.156.97.***

Tak jak mówiłem , routing jest Vectry. Nie wiem czy to ma znaczenie ale lokalizacja mojego IP to Katowice, mieszkam niedaleko Olsztyna na Warmii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: