Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dostawcy internetu.
Autor Wiadomość
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 28-11-2021, 17:49   

Tak, oczywiście mam wykupiony gwarantowany zewnętrzny adres IP ale nie zmieniło to nic na moją korzyść.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2021, 19:12   

Szczerze powiedziawszy mając do wyboru jeszcze Orange i Netie, wzialbym Netie ze względu na krajowe peeringi do innych operatorów, oczywiście mam na mysli Netie po swiatlowodzie, pamietam z dyskusji na forum Orange że z Fifa w Orange nawet na swiatlowodzie bywa rożnie
W domu poza toba ktoś korzysta z netu? Jakis Netflix czy inne vod? Na routerze Asus włączony czy wyłączony Qos?
Oprogramowanie Asusa czy jakiś openwrt?
Być może problem jest u Ciebie lokalnie w domu, trochę za mało informacji podajesz, nawet nie wiesz jaki masz modem od Vectry ;)
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 28-11-2021, 22:32   

Szczerze mówiąc to nie chciałbym już wiązać się z jakimkolwiek operatorem na określoną ilość czasu, dwa lata odpadają, rok jeszcze jakoś przełknę ale nie wiem czy Netia taką opcję ma w ofercie. Orange na spokojnie mogę wziąć pakiet za 69.90zl bez terminu umowy. U kolegi kilka ulic dalej który też coś tam gra w fife Orange śmiga aż miło o każdej porze dnia nawet kiedy jest duży ruch na serwerach.

Zazwyczaj jak gram to w godzinach 22-01:00 w nocy to i łącze mam wolne, i nikt go nie obciąża oglądaniem filmów i seriali. Ruch na serwerach też nie powinien być wzmożony. Jednocześnie podłączone są może 3-4 urządzenia mobilne przez wifi do tego Asusa ale nie używają za dużo zasobów łącza, po prostu są włączone.

Oprogramowanie na routerze jest domyślne od Asusa, Qos próbowałem używać ale nie przynosiło to widocznej poprawy. Być może do czegoś źle się zabrałem.
Dmz, otwarty nat, półotwarty nat, zamknięty NAT- brak różnicy.

Ping w samej grze nie jest zły 33-40ms ( na multimedia miałem 28-30 ale gameplay taki sam czyli do kitu). Dla porównania pograłem na LTE z Polsatu i odczucia z gry na pingu 50-60 albo i wyżej były lepsze niż na moim...

Podam dane jakie trzeba :) wróciłem do domu po weekendzie i model routera to technicolor epc 3949ad. Nie mam pamieci do tych cyferek. Pytałem czy mają inne to owszem- oferowali arrisa który ma stale zamkniety NAT. Przynosili go dwa razy i dwa razy odmawiałem.
Technicy z mm bywali u mnie dwa razy, sprawdzali przewody sygnał itd i wszystko było dobrze. Gram na najnowszym Xboxie, tv to też model ze średniej półki z dość dobrym input lagiem. Wykluczam problemy po stronie sprzętu. Kończy mi się i koncepcja i cierpliwość do nich.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2021, 23:04   

@greg_777
Ten Twoj router Asusa nie obsługuje Adaptive QoS tylko prosty QoS wiec nie ma sensu włączać bo tylko pogorszy granie, o ile pamiętam epc3949ad bonduje 8 kanałów DS więc bardzo słabo, to dość stary modem D3.0, zdecydowanie zalecam wymianę modemu na taki który bonduje przynajmniej 16 kanałów DS, im więcej kanałów bonduje tym lepiej rozkłada obciążenie na poszczególne kanały w kablu, od tego należy zacząć, najlepiej gdyby Ci wymienili na np. CGA2121 i ustawili w tryb modemu a nie routera, ewentualnie inny ale minimum 16 kanałow DS
Dziwne że nikt na to ci nie zwrócił wcześniej uwagi bo od tego się zaczyna ;)
Niektórzy myślą że wstawią swój router i tak rozwiążą problem, nic bardzie błędnego, zadzwoń do Vectry i powiedz że chcesz żeby Ci wymienili na modem który obsługuje co najmniej 16 DS, niech Ci coś zaproponują i daj znać co
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 28-11-2021, 23:23   

Czy mogę prosić o bardziej "Łopatologiczne" wytłumaczenie ;) ?

Co do routera to kiedyś któryś z monterów go przyniósł ale nie logował się do sieci i zostałem z tym. Spróbuję ich docisnąć.
Raczej nie ma szans żeby zmienili mi tryb pracy na modem. Próbowałem i nie uczynią tego bo mam wykupiona usługę "mega bezprzewodowa sieć" a wtedy muszą wyłączyć mi wifi ... Na nic tłumaczenia że nam swój router z lepszym zasięgiem wifi bo te od nich mają problem z rozdawaniem sygnału w 40m2 mieszkaniu. W pokoju obok oddzielonym gipsowa ściana mam już tylko połowę mocy gdzie Asus jest prawie bezstratny. Nie mogą bo mam w umowie i nie wyłączą i tyle. Rozbudowany ebok multimedii pozwala aż na zmianę nazwy sieci wifi i łączenie kanałów lub nie.

Wiem że abonenci bezpośrednio Vectry mają możliwość zmiany trybu pracy z routera na mostek z poziomu ebok. Ja na multimedii się nie doprosze- Próbowałem z dwa razy. Ogólnie tak wygląda rozwiązywanie przez nich problemów, przyniosą nowy router nawet ten sam model i problem jest rozwiązany, byle nie truł już klient :D . Oczekiwanie na połączenie to jakieś 50minut słuchania automatu.
Ostatnio zmieniony przez greg_777 28-11-2021, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2021, 23:41   

greg_777 napisał/a:
Czy mogę prosić o bardziej "Łopatologiczne" wytłumaczenie ;) ?

Co do routera to kiedyś któryś z monterów go przyniósł ale nie logował się do sieci i zostałem z tym. Spróbuję ich docisnąć.

Bardziej łopatologicznie? Chyba się nie da ale spróbuję ;)
Modemy Docsis czyli taki jak masz w domu bondują czyli łączą (agregują) kanały (czestotliwosci) w kablu koncentrycznym w jedno połączenie w którym odbywa się transmisja internetowa do Ciebie do domu, modem jaki masz używany jest od lat w kablówkach ale obecnie, przy dużo większych prędkościach do internetu, bondowanie 8 kanałów często jest już problemem w przypadku np. gier online bo sąsiednie kanały w kablu koncentrycznym mogą być mocno obciążone, dlatego im więcej kanałów DS obsługuje modem tym szansa na mniejsze opóźnienie wynikające z obciążenia kanałów, powinno być minimum 16 kanałów DS czyli Downstream (dosył), najlepsze modemy D3.0 bondują minimum 24 kanały DS i 8 kanałów US (upstream czyli wysyłanie od modemu w kierunku do internetu)
Dla ciebie jest ważne żeby nowy modem ustawili ci w tryb bridge a nie router żebyś nie miał podwójnego NAT, nie wiem czym dysponuje Vectra ale gdyby mogli Ci dać CGA2121 i ustawili go w bridge mode to byloby najlepiej, nawet Arris TG2492 tez ustawiony w tryb bridge czyli z wyłączonym routerem będzie lepszy niż to co masz teraz w domu ;)
Jeżeli wymiana modemu na minimum 16 kanałowy w DS nie pomoże to wówczas możesz z czystym sumieniem pożegnać się z Vectrą
Nota bene epc3949ad ma beznadziejne wifi, dziwne że po połączeniu Multimediów z Vectrą robią ci problem ze zmianą trybu pracy modemu, podwójny NAT to nic dobrego, dziwna postawa
Ostatnio zmieniony przez pawelb 28-11-2021, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 28-11-2021, 23:54   

O dziękuję bardzo !

Jutro dzwonię i będę to próbował tłumaczyć. Nikt z obsługi technicznej nawet o tym nie wspomniał a od pół roku truje im tyłek o to. "Parametry łącza są prawidłowe bla bla. Proszę puścić win mtr i wysłać do nas wszystko jest prawidłowe.
- ale przepraszam najmocniej tylko u mnie jest źle
- to pewnie wina gry i serwerów
- przyjdzie technik.

Dostaje nowy modem który juz miałem koniec sprawy.

Niby podłączając swój router pod port 4 obecnego modemu działa to jako most... Mam normalnie przydzielony adres IP na asusie i otwarty nat na xboxie

Ponoć innych routerow już nie mają ale spróbuję dopytać.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2021, 23:59   

To jest niemożliwe, coś ściemniają :evil:
Muszą mieć inne modemy, przecież te epc to już starocie zwłaszcza kiedy pracują w trybie routera!
Mysle ze masz go ustawionego w tryb bridge ;)
Być może do wymiany modemu będziesz musiał coś dopłacić ale na pewno warto wymienić modem na minimum 16 kanałowy
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 29-11-2021, 00:11   

Nadal jestem klientem multimedia a nie Vectra wiec nie będę miał takiego pola manewru jak abonent Vectry. Pewnie będą oferować przeniesienie usług za jakiś czas bliżej końca umowy (kwiecień/maj) ale za żadne skarby z nimi nie zostanę. Sama stabilność też kuleje, i w grze i w pracy zdalnej nie ma tygodnia że mnie nie wyrzuci z chmury na vm horizon na kilka kilkanaście minut

Przypuszczałem że problemem może być ich modemo router ale nie aż takim. Ponagrywam sobie co mądrego powiedzą i zbieram dowody żeby to w razie czego rozwiązać przedterminowo.

Będę walczył, pacany odbierają mi frajdę w wolnym czasie i utrudniaja pracę gdzie muszę być 8h responsywny...
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2021, 00:17   

Ja nie wiem jak jest w MM z trybem bridge, pamietam ze mieli modemy Arris TG2492, całkiem dobry modem zwłaszcza ze zaktualizowanym softem ale może nie oferują na nim trybu bridge, zawsze możesz powiedzieć że albo Ci to uruchomią albo rezygnujesz z ich usługi, chcesz rozwiązania problemu to musisz ich docisnąć, nie ma wyjścia bo ten epc powinieneś pogonić
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 29-11-2021, 00:27   

Dostałem tego arrisa o którym wspominasz dwukrotnie, nawet pudełko mi zostawili z okablowaniem. W trybie routera bezprzewodowego mialem zamknięty NAT na konsoli a na moim routerze Asus miałem nawet podwójny NAT... Cała konfiguracja sieci poszła w drzazgi. Akurat trafiłem na kogoś z pojęciem tematu i sami powiedzieli że owy Arris jak nadaje wifi nie obsługuje publicznego IP i na następny dzień przysłali kogoś z obecnym technicolor.
Przeciwnika znaleźć nie mogłem w grze a i drukarki/ innych urządzeń w sieci domowej nie znajdowało. Więc gra w kotka i myszkę, albo dostaje staroc z zewnętrznym adresem IP albo Arrisa który nie działał w trybie mostu i domyślnie miał zamknięty NAT i nie obsługiwał publicznego adresu IP za który płacę co miesiac. W tryb bridge I tak by nie chcieli przestawić... Już z rok temu jak dokupiłem Asusa to pierwsze co ich spytałem to opcja bridge, ale bezskutecznie.

Inny znajomy co też korzysta z usług multimedia ( ale nadal na łączach multimedia) ma tego arrisa i ma rozgrywkę w Fifie identyczna do mnie, nieświadomy siedział ponad rok, że ma zwalony gameplay właśnie przez isp więc moja lokalizacja nie jest tu czynnikiem problemu.

Dzięki za sugestie, jutro rozpocznę walkę i zdam relacje. Mam punkt zaczepienia :)
Ostatnio zmieniony przez greg_777 29-11-2021, 01:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2021, 01:09   

Te problemy z Arrisem l o których mówisz mogły wynikać z tego że miałeś podwójny NAT a druga sprawa to zawsze należy włączyć UPnP w konfiguracji routera czy to Arrisa czy Asusa, no nic, może MM unie już wlaczyc tryb bridge na TG2492 ;)
 
 
greg_777 
easy master

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 49
Wysłany: 29-11-2021, 01:25   

Nie tyle co nie potrafili ale niby nie mogli bo mam tą ich ultra bezprzewodowa sieć wifi w umowie z której i tak nie korzystam bo Asus robi to lepiej i nie wyłączą mi tego aby włączyć tryb bridge. Sam grzebałem w tym Arrisie z odłączonym kablem I jest to minuta roboty aby ustawić pewne opcje. Niestety jak router się logował do sieci wszystkie ustawienia co zapisałem restartowaly się i zaciągały się na te ustawione przez Isp. Próbować warto skoro nie pomagają.

UPnP zawsze mam włączone na asusie ale nie zauważyłem żeby to jakoś wpływało na rozgrywkę. Testowalem to mając włączone i wyłączone. Powodowało to zmianę typu nat z otwartego na półotwarty. Nie potrzebuję nawet otwartego typu Nat, półotwarty jest wystarczający do moich potrzeb. Znajomy na Orange ma półotwarty na funboxie i śmiga.

Arris miał super wifi ( szczatkowy sygnał był nawet na parterze, a mieszkam na trzecim piętrze)
Asus którego posiadam nie jest mi potrzebny jeśli sygnał będzie ok i będę mógł normalnie korzystać ze wszystkiego. Czyli stabilność, normalny gameplay w Fifie i pewne wifi na całej ogromnej powierzchni 40m kwadratowych ;) .

Mając jednak na uwadze odsyłanie mnie z niczym do tej pory ( około rok )
Wątpię by nagle zmienili podejście bo w końcu prędkość jest taka jak w umowie i parametry sieci są ok... Do niedawna zalecanym testem jakości połączenia był speedtest na ich stronie internetowej. Nie wymagam wiele bo płynna gra online i stabilna praca zdalna dzień w dzień to nie są fanaberie w XXI wieku. Nikomu tego nie zarekomenduję bo widocznie są lepsze opcje.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2021, 08:11   

Ja powiem w ten sposób, jeśli wymiana modemu nic nie da albo nie będą jej chcieli zrobic to żegnaj się z nimi, pozostawanie na modemie 8mio kanałowym przy takich problemach dyskwalifikuje MM, tego w inny sposób nie przeskoczysz
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 29-11-2021, 14:54   

MM ma jak najbardziej Technicolor CGA2121 i w ogóle te same modemy co Vectra.
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: