Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alternatywa dla legendarnego Cisco 3212
Autor Wiadomość
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 07-10-2021, 18:54   Alternatywa dla legendarnego Cisco 3212

Cześć wszystkim, niestety mój Cisco dzisiaj padł - non stop restartuje się i nie łapie w ogóle internetu. Szkoda, bo działał stabilny jak skała przez ostatnie ~7 at.

Niestety przez to nie interesowałem się już za bardzo tym co się dzieje w UPC i nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o promocje, sprzęt i inne rzeczy związane z tą firmą.

Mam internet 300mb/s i pewnie mam się spodziewać compala,? Kóry jak słyszałem ma fatalna sławę wśród użytkowników UPC.
Czy jest coś innego o co warto walczyć? Czy warto walczyć o tego giga connect boxa?

Przepraszam za ewentualne błędy, ale piszę z telefonu choć nie cierpię tego jak przeglądania internetu na nim :(

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i rady.
Pozdrawiam
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 07-10-2021, 19:16   

Czy sprawdzałeś zasilacz? Może tylko on padł i po wymianie zasilacza będzie wszystko OK.
 
 
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 07-10-2021, 19:36   

Dziękuję Karolu za odpowiedź, myślałem o tym, ale nie sprawdziłem, bo jeśli modem coś mryga to uznałem, że to raczej nie jest wina zasilacza :)

W jaki sposób mogę go sprawdzić? Bo nawet nie wiem czy mam jakiś w domu inny o podobnych parametrach.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 07-10-2021, 19:52   

Najlepiej to kup nowy zasilacz o wymaganych parametrach. Zasilacz powinien mieć napięcie wyjściowe 15V oraz obciążenie do 1,5 A. Kiedyś u mnie był taki model: 3A-232WT15 i działał dobrze.

UPC już Ci nie wymieni samego zasilacza - co najwyżej mogą wymieć modem na ConnectBox.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 07-10-2021, 19:56   

Piospi, jak masz opcję u siebie netu 1Gbs to zamów i odstap od umowy, zostanie Ci giga Connect. Na pewno lepsze wyjście niż compal. No chyba że Ci się uda wskrzesić cisco
_________________
  ogromny
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 07-10-2021, 22:06   

Z całym szacunkiem dla poprzedników, ale jakby zasilacz był walnięty to modem by w ogóle nie działał... :P
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 07-10-2021, 22:35   

f0ku5, nie musi być do końca walnięty i pod obciążeniem zdycha
_________________
  ogromny
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2021, 08:32   

Potwierdzam - problemem może być zasilacz, miałem identyczny przypadek - modem nie logował się do sieci, lampki migały, po wymianie zasilacza wszystkie problemy zniknęły.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-10-2021, 17:35   

f0ku5 napisał/a:
Z całym szacunkiem dla poprzedników, ale jakby zasilacz był walnięty to modem by w ogóle nie działał... :P

Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale zasilacz pomiędzy stanem "pracuje prawidłowo" a "brak oznak działania" ma wiele stanów pośrednich.

Weź pod uwagę, że zasilacz ten musi mieć na wyjściu napięcie stałe, natomiast w sieci jest napięcie przemienne. Wystarczy, że jeden z elementów służących do przetwarzania napięcia będzie uszkodzony (np. jakaś dioda, tranzystor, kondensator itp.) i już wystarczy, aby zasilacz dawał napięcie o nieodpowiednich parametrach, co spowoduje właśnie taką niestabilną pracę modemu.
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 08-10-2021, 18:54   

No niech będzie, zwracam honor w takim razie ;) Ja się w każdym razie nigdy nie spotkałem z czymś takim.
Zawsze uszkodzony zasilacz powodował całkowity brak działania sprzętu, ale nie mówię tutaj o modemach.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2021, 19:26   

W wyniku uszkodzenia zasilacza, mogą być przeróżne tego objawy, jak np.:
- zakłócenia pracy urządzenia zasilanego
- okresowe przerwy poprawnego zasilania
- czy tez po prostu brak zasilania.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 08-10-2021, 21:22   

Potwierdzam co mówili koledzy. Przy cisco bardzo częstym objawem padniętego zasilacza są restarty w momencie jak skacze pobór prądu. Sam tak miałem.
_________________
 
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 09-10-2021, 19:39   

Potwierdzam, mam Cisco 3212 i u mnie też była to wina zasilacza.

Uwaga! zasilacze do Cisco można kupić za grosze na popularnym portalu na "A" - są to używki i na 4szt., 3szt. odesłałem (nie trzymały parametrów+leciutkie piszczenie - cewki?).
Poszedłem do porządnego sklepu z elektroniką i kupiłem nowy zasilacz 15V i 2.0A (te od UPC mają 15V i 1.0A), musiałem tylko dokupić taką małą przejściówkę aby wtyczka zasilacza weszła do Cisco 3212. Wszystko działa jak trzeba.

Tylko teraz mam problem co dalej z tym Cisco 3212... niebawem kończy mi się umowa i pewnie mi go wymienią na Compala :cry: (chciałem zwiększyć prędkość do 300Mb/s).
Czy ten Compal w trybie bridge działa tak dobrze jak Cisco 3212 ??? może ktoś się wypowie? doradzi? podpowie?

Z góry dziękuję!
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-10-2021, 20:15   

verso, Niestety, stabilność Compala nie umywa się do Cisco, głównie za sprawą problemów z chipsetem Puma6.
300Mb/s ma obecnie identyczny upload co 120 i 150Mb/s, więc różnica będzie widoczna tylko przy ściąganiu naprawdę dużych plików. Osobiście jechałbym na umowie z Cisco ile się da, a potem się zobaczy, może zmiana operatora na takiego, który daje przyzwoity sprzęt, a nie badziewie?
 
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 09-10-2021, 20:37   

taggan napisał/a:
verso, Niestety, stabilność Compala nie umywa się do Cisco, głównie za sprawą problemów z chipsetem Puma6.
300Mb/s ma obecnie identyczny upload co 120 i 150Mb/s, więc różnica będzie widoczna tylko przy ściąganiu naprawdę dużych plików. Osobiście jechałbym na umowie z Cisco ile się da, a potem się zobaczy, może zmiana operatora na takiego, który daje przyzwoity sprzęt, a nie badziewie?


taggan dzięki za szybką odpowiedź!

Też rozważam pozostanie na bezterminówce ;) zależy mi faktycznie na stabilności (praca zdalna) i przez ostatnie prawie dwa lata Cisco mnie nie zawiódł - pomijam ten zasilacz ;)
Może też UPC zwiększy obecne 150Mb/s na 300Mb/s :P - tak miałem zwiększoną prędkość 120Mb/s na 150Mb/s bez opłat i wówczas sprawa sama się rozwiąże... :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: