Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepszy dostawca internetu światłowodowego
Autor Wiadomość
cineqq 
Klikacz

Dołączył: 04 Paź 2021
Posty: 5
Wysłany: 04-10-2021, 16:56   Najlepszy dostawca internetu światłowodowego

Cześć wszystkim, ostatnio Orange przekopał moją ulicę w ramach inwestycji światłowodowej POPC. Naczytałem się trochę na temat jakości ich internetu, tak samo na T-Mobile. Wiem już od jakiego dostawcy nie brać. Chciałbym prosić Was o radę od kogo mógłbym wziąć i być zadowolonym z wyboru :)
Po kontakcie telefonicznym Netia raczej będzie możliwa, z INEA może być problem. Zostać przy Netii czy zapytać się jeszcze u jakiegoś innego dostawcy? (jakiego?).
Lokalny operator chyba nie ma sił żeby toczyć walkę z Orange o klienta, dzisiaj na infolinii dowiedziałem się że "rzucają kłody pod nogi" kiedy ktoś chce skorzystać z de facto publicznej inwestycji..

Zależy mi na dobrym i stabilnym połączeniu, głównie korzystam z serwerów Valve (csgo).

Pozdrawiam,
Marcin
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 599
Wysłany: 23-10-2021, 12:51   

Netia to moim zdaniem najlepszy wybór.
_________________
  -Zuzia
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2021, 12:29   

cineqq napisał/a:
Po kontakcie telefonicznym Netia raczej będzie możliwa, z INEA może być problem. Zostać przy Netii czy zapytać się jeszcze u jakiegoś innego dostawcy? (jakiego?).
Lokalny operator chyba nie ma sił żeby toczyć walkę z Orange o klienta, dzisiaj na infolinii dowiedziałem się że "rzucają kłody pod nogi" kiedy ktoś chce skorzystać z de facto publicznej inwestycji..

Zależy mi na dobrym i stabilnym połączeniu, głównie korzystam z serwerów Valve (csgo).
Bierz Netie z zew ONT, jak będziesz mógł, potem wybieraj Orange, Inea, TM. taka kolejność wd mnie. Sam mam Orange jeszcze 15mies. potem przechodze na Netie. Dużo sie poprawiło w Orange jesli chodzi o routing w ciagu ostatniego roku.
_________________
  RobZon
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-11-2021, 13:48   

Warto też rozeznać ofertę małych, lokalnych operatorów. Czasem ich routing jest o niebo lepszy od dużych graczy.
_________________
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 21-11-2021, 12:02   

RobZon napisał/a:
Bierz Netie z zew ONT, jak będziesz mógł


Netia nie ma osobnego ONT, dają Router Huawei HG8245Q2, który można przełączyć na infolinii w tryb modemu. Potwierdzone na dwóch osobach.
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 21-11-2021, 16:37   

Potwierdzam od czerwca mam FTTH Netia. Otrzymałem OTN z routerem Huawei, i... w porównaniu z Compalem od UPC to niebom a ziemia. Działa on stabilnie, nie gubi pakietów. Ustawiłem router w tryb modemu i podłączyłem własny.... Ale przywróciłem ustawienia fabryczne i korzystam obecnie z routera Huawei od Netii. Po prostu sprzęt od Netii jest wystarczający przynajmniej dla mnie,
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 22-11-2021, 11:25   

Wy piszecie o Netii na POPC (co raczej nie jest mozliwe, po pierwsze nie wstawia wlasnego ONT tylko router za ONT operatora POPC, po drugie sprawdzalem czesc adresow POPC, mozna zamawiac uslugi od Plusa nie od Netii) czy ich wlasnym swiatlowodzie?
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-11-2021, 13:12   

Netia jest naprawdę świetna co prawda mam ją od niecałego miesiąca ale za tę cenę którą mam obecnie nic lepszego nie da się otrzymać. Np. teraz w ramach black weeks dostałem propozycje podniesienia prędkości internetu do 1Gb/s za 10 zł więcej miesięcznie ze 150Mb/s czyli w sumie 60 zł no i w tym mam tv 99 kanałów.
_________________
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 23-11-2021, 07:53   

kiram napisał/a:
Wy piszecie o Netii na POPC

Netia na własnej sieci - w moim przypadku.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 23-11-2021, 10:50   

Wiec moze o tym napisz? Autor watku pytal o siec POPC, nic z tego co napisales nie ma odniesienia do jego sytuacji, ba prawdopodobnie Netia jest u niego niedostepna, moze ewentualnie Plus.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 24-11-2021, 13:37   

kiram napisał/a:
Wiec moze o tym napisz? Autor watku pytal o siec POPC, nic z tego co napisales nie ma odniesienia do jego sytuacji


cineqq napisał/a:
Po kontakcie telefonicznym Netia raczej będzie możliwa, z INEA może być problem. Zostać przy Netii czy zapytać się jeszcze u jakiegoś innego dostawcy?


Tylko wpięcie do sieci Netii będzie przebiegało po sieci POCP, reszta to sama Netia i ich ruting.
Nie wiem jaki sprzęt wtedy da Netia, bo pewnie dostanie ONT od dostawcy sieci.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: