Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przystawka Android BOX do UPC TV GO
Autor Wiadomość
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 16-10-2021, 17:57   mediamduł problem..

Chłopaki, macie jakiś pomysł, zamówiłem Mediamoduł, przyjechał technik z UPC, zainstalował go, zostawił TV na włączonym niekodowanym TVP1, burknął że zrobione i do 30minut będzie działać, myślę sobie ok, poczekam.. Po 2h kanały kodowane dalej nie chodziły, zrestartowałem TV i to był strzał w 10 - pojawił się komunikat z Menu Ci "Twa uwierzytelnienie.. po minucie pasek doszedł do 100%", i po kolejnej minucie wszystko działało jak powinno.

Następnego dnia włączam TV a tu komunikat "Słaby sygnał lub brak sygnału. Sprawdź podłączenie kabla antenowego i zapisane kanały"
-sprawdziłem parametry sygnału w diagnostyce TV - Siła sygnały 86%/ Jakość 100%, błędów brak, kabel na wszelki wypadek podmieniłem,
-w menu TV opcja "Wspólny interface CI" jest szara (nie da się w nią wejść),
-po wyjęciu Mediamodułu kanały niekodowane chodzą prawidłowo, na kodowanych komunikat "Sygnał zakodowany. Moduł CI+ lub karta inteligentna nie znalezione",
-Mediamoduł i karta kilka razy wkładane i na pewno prawidłowo zainstalowane, lista kanałów przeskanowana (zauważyłem że da się to zrobić tylko bez włożonego Mediamodułu, jeśli jest on włożony to nie znajduje żadnych kanałów),
-odświeżanie kanałów przez stronę mojeupc oraz przez automat infolinii nic nie pomaga,
-Pan z infolinii na koniec "zresetował ustawienia urządzenia w systemie" - nic to nie pomogło

Serwisant wezwany na wtorek..
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 17-10-2021, 09:37   

update firmware zrób + pewnie jakiś stary tv? jak tak to masz odpowiedź.
 
 
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 17-10-2021, 11:46   

grzech1991 napisał/a:
update firmware zrób + pewnie jakiś stary tv? jak tak to masz odpowiedź.

UE40H6400AW model z 2014r, nie ma go co prawda na liście certyfikowanych na stronie UPC, ale kilka osób m.in. na tym forum potwierdziło że działa bezproblemowo (i działał.. 1 dzień).
FW ver 2900 i komunikat że nie ma nowszych aktualizacji..
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 18-10-2021, 18:19   

Ten tv nie powinien mieć żadnego problemu z UPC, FW masz najnowszy. Coś jest skopane albo uszkodzone.
 
 
debian33 
light master

Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 136
Wysłany: 19-10-2021, 11:16   

sorki, że się wtrącę, ale screen mirroring nie działa UPC Go?
  debian33
 
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 21-10-2021, 19:24   Re: mediamduł problem..

ketiv napisał/a:
(...)
Serwisant wezwany na wtorek..


Przyjechał technik, chwile pogrzebał przy TV oraz module i stwierdził że uszkodzona karta, wymienił na nową i sukces- zgłosiło się menu CI, zaczął aktywować z infolinią ledwie skończył - poszło uwierzytelnianie, chwilę podziałało a następnie pojawił się komunikat "Ważność karty wygasła".
Zdziwiony ponowił próbę z kolejną kartą i ta sama sytuacja, dopiero po telefonie do swojego supportu okazało się że ta partia kart wymaga dodatkowych czynności odblokowujących o których on ani jego poprzednik nie wiedział.
Puki co działa..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: