Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przystawka Android BOX do UPC TV GO
Autor Wiadomość
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 25-09-2021, 13:25   przystawka Android BOX do UPC TV GO

Wpakowałem się od niedawna w TV i tuner Horizon (szkoda mi było dopłacać ponad 25zł do UPC BOX 4K i szybszego internetu), i (przyzwyczajony do obsługi bukietów i kanałów z wyselekcjonowanej listy na tunerach Dreamboxa) szlag mnie trafia jak mam przewijać strony z cała listą programów na Horizonie, chciałbym mieć własną listę ~30 kanałów a reszta aby była ukryta. System ulubionych w Horizonie to jakieś nieporozumienie, wolałbym już się przestawić na to co oferuje aplikacja UPC TV GO, ale o ile na telewizorze z Androidem 8.0 obsługa jest w miarę akceptowalna, tak mam problem z TV Samsunga który nie posiada Androida a jedynie własną implementację SmartTV.
Posiadam starszego Android BOXa Mecool m8s PRO na którym uruchomiłem aplikacja UPC, ale jej obsługa pilotem jest praktycznie niemożliwa (wybieranie opcji, kanałów itp działa tylko w trybie myszki).
Czy istnieje jakaś przystawka typu BOX/ TV Stick, w którym aplikację UPC TV GO można by było wygodnie obsługiwać pilotem (jak na natywnym TV z systemem android)?
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 25-09-2021, 13:37   Re: przystawka Android BOX do UPC TV GO

ketiv napisał/a:
Wpakowałem się od niedawna w TV i tuner Horizon (szkoda mi było dopłacać ponad 25zł do UPC BOX 4K i szybszego internetu), i (przyzwyczajony do obsługi bukietów i kanałów z wyselekcjonowanej listy na tunerach Dreamboxa) szlag mnie trafia jak mam przewijać strony z cała listą programów na Horizonie, chciałbym mieć własną listę ~30 kanałów a reszta aby była ukryta. System ulubionych w Horizonie to jakieś nieporozumienie, wolałbym już się przestawić na to co oferuje aplikacja UPC TV GO, ale o ile na telewizorze z Androidem 8.0 obsługa jest w miarę akceptowalna, tak mam problem z TV Samsunga który nie posiada Androida a jedynie własną implementację SmartTV.
Posiadam starszego Android BOXa Mecool m8s PRO na którym uruchomiłem aplikacja UPC, ale jej obsługa pilotem jest praktycznie niemożliwa (wybieranie opcji, kanałów itp działa tylko w trybie myszki).
Czy istnieje jakaś przystawka typu BOX/ TV Stick, w którym aplikację UPC TV GO można by było wygodnie obsługiwać pilotem (jak na natywnym TV z systemem android)?
UPC ma przystawkę TV no i chyba powinno to dobrze działać, jako że ich ale tego nie wiem, bo mam AppleTV. Na AppleTv UPCgo działa, ale czy akceptowalnie? to wiadomo indywidualna sprawa. Mnie odpowiada. A swoją drogą w trakcie umowy tez możesz wymienić dekoder na 4K. Pewnie promocja będzie żadna, ale możesz...
 
 
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 25-09-2021, 17:09   

nowego dekodera nie chciałem bo szkoda mi było kasy, obecnie za internet 150mbit+ TV MAX płacę 65zł, za 4K UPC BOX z wymaganym upgradem do 500mbit musiałbym płacić 89zł..
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-09-2021, 17:11   

ketiv napisał/a:
Czy istnieje jakaś przystawka typu BOX/ TV Stick, w którym aplikację UPC TV GO można by było wygodnie obsługiwać pilotem (jak na natywnym TV z systemem android)?

Każda przystawka z Android TV (nie zwykły Android).

Co do Horizona, możesz postarać się o jego wymianę na kartę CI+. Drożej nie powinno być, a wtedy kanały sobie posortujesz jak chcesz (o ile pozwala na to twój TV).
_________________
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 27-09-2021, 19:00   

Zainteresuj sie moze Canal + box 4k (Android TV). Sa regularne rozne promocje na niego cena miedzy 100-200zl. Dzisiaj do mnie przyszedl i musze przyznac, ze apka UPC dziala rewelqacyjnie. Mam wrazenie, ze kanaly odpala szybciej niz ja u siebie w przegladarce na PC :D Mozna ustawic swoja liste kanalow ale ulubionych nie ma. Sprzecik naprawde zacny ma anteny mimo i wyciaga u mnie 300MB/s w calym mieszkaniu bez problemu z Compalem.
Wymiana na CI+ to tez spoko pomysl ale trzeba uwazac z jakim TV to bedzie smigac. W moim Philipsie zmiana kanalow trwa wieki...
 
 
grzesiek40 
light master

Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-09-2021, 08:29   

Michaelred napisał/a:
Zainteresuj sie moze Canal + box 4k (Android TV)

dzięki , nawet co nie co słyszałem o tym sprzęcie dobre opinie, a gdzie można takie promocje znaleźć?
_________________
  grzesiek40
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 29-09-2021, 12:12   

A ja Ci doradzę Chromecast Google.Mam na dwóch tv Chromecast 3 i jestem bardzo zadowolony.To sprzęt od googla,więc zawsze będziesz miał aktualizację na bieżąco.
 
 
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 03-10-2021, 11:37   

Michaelred napisał/a:
Zainteresuj sie moze Canal + box 4k (Android TV).[...]

dziękuję, myślę że to dobra opcja, co do CL to niestety mój TV (Samsung H6400) nie posiada tunera DVB-S a dopóki nie padnie nie chcę się go pozbywać

[edit]
mam jeszcze pytanie - odnośnie ustawienia własnej listy programów, w aplikacji na telefonie mogę zaznaczać/odznaczać kanały których nie chcę widzieć, natomiast na tv mogę jedynie przesuwać kanały (zmieniać ich kolejność), na obydwu urządzeniach wg sklepu google jest aktualna wersja aplikacji, a jak to wygląda na wspomnianym urządzeniu?

upctvgo (Mały).png
Plik ściągnięto 62 raz(y) 351,27 KB

 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-10-2021, 12:42   

Cytat:
nie posiada tunera DVB-S
Nie potrzebujesz dvb s tylko dvb c, które twój TV posiada. Mam podobnego samsunga i CI z UPC bardzo fajnie na nim dziala.
_________________
 
 
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 03-10-2021, 15:15   

zylx napisał/a:
Cytat:
nie posiada tunera DVB-S
Nie potrzebujesz dvb s tylko dvb c, które twój TV posiada. Mam podobnego samsunga i CI z UPC bardzo fajnie na nim dziala.

aargh faktycznie, zafiksowałem się tym że szukając parę lat temu pod kartę z polsatu moje plany spaliły na panewce, ale przecież UPC to co innego, dzięki!
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 04-10-2021, 12:01   

ketiv napisał/a:
Michaelred napisał/a:
Zainteresuj sie moze Canal + box 4k (Android TV).[...]

dziękuję, myślę że to dobra opcja, co do CL to niestety mój TV (Samsung H6400) nie posiada tunera DVB-S a dopóki nie padnie nie chcę się go pozbywać

[edit]
mam jeszcze pytanie - odnośnie ustawienia własnej listy programów, w aplikacji na telefonie mogę zaznaczać/odznaczać kanały których nie chcę widzieć, natomiast na tv mogę jedynie przesuwać kanały (zmieniać ich kolejność), na obydwu urządzeniach wg sklepu google jest aktualna wersja aplikacji, a jak to wygląda na wspomnianym urządzeniu?

bedzie tak samo jak na TV bo to Android TV. Niestety nie mozna sobie odznaczac kanalow jak w apce na tel a bylo by to wygodniejsze.
 
 
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 04-10-2021, 16:44   

zylx napisał/a:
Cytat:
nie posiada tunera DVB-S
Nie potrzebujesz dvb s tylko dvb c, które twój TV posiada. Mam podobnego samsunga i CI z UPC bardzo fajnie na nim dziala.


W załączniku zdjęcie z naklejki modułu, czy to że nie ma tam oznaczenia CI+ oznacz że jednak nic z tego? (na stronie UPC pisze "UPC MediaModuł CI+ nie współpracuje z telewizorami zgodnymi tylko ze standardem CI")

model TV to Samsung UE40H6400AW

P_20211004.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 80,6 KB

 
 
pioter111 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 72
Wysłany: 04-10-2021, 17:00   

ketiv napisał/a:
zylx napisał/a:
Cytat:
nie posiada tunera DVB-S
Nie potrzebujesz dvb s tylko dvb c, które twój TV posiada. Mam podobnego samsunga i CI z UPC bardzo fajnie na nim dziala.


W załączniku zdjęcie z naklejki modułu, czy to że nie ma tam oznaczenia CI+ oznacz że jednak nic z tego? (na stronie UPC pisze "UPC MediaModuł CI+ nie współpracuje z telewizorami zgodnymi tylko ze standardem CI")

model TV to Samsung UE40H6400AW

Śmiało możesz brać moduł mam dokładnie taki sam telewizor i działa bez problemu , a więc jest zgodny z CI+.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-10-2021, 17:18   

ketiv, Twój TV ma CI+ w wersji 1.3. Jak sie zdecydujesz, to poszukaj sobie zawczasu tego adaptera, który widać na twoim zdjęciu. Był w zestawie z TV.
_________________
 
 
ketiv 
Klikacz

Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 11
Wysłany: 04-10-2021, 18:22   

dziękuję wszystkim,
teraz jestem optymistycznie nastawiony :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: