Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY kupił UPC Polska !!!
Autor Wiadomość
MateuszL 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2023
Posty: 7
Wysłany: 19-05-2023, 16:04   

atomix napisał/a:
Nie będzie to agresywna akcja, ale peŵnie rozłozona ma kilka lat


No pod tym kątem oferta na 12 miesięcy jest lepsza, bo w tym czasie może się trochę pozmieniać :)
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 198
Wysłany: 19-05-2023, 16:04   

MateuszL napisał/a:
Potwierdzam. Dziś miałem telefon. Ofert Playa nie ma dla przedłużających. Ale i tak cenowo dostałem dosyć korzystne oferty (tak mi się wydaje):
- sam internet 1Gb/s w umowie na 24 miesiące za 70zł miesięcznie
- internet 1Gb/s z pakietem tv (dekoder Horizon) w umowie na 12 miesięcy za 65zł miesięcznie


A w umowach na przedłużenie dają klauzulę inflacyjną? Bo mieli chyba dawać (choć jej jeszcze nie stosują, jak Vectrta). To przyznam, że jest jeden z powodów, który mnie będzie zniechęcał przy podpisaniu przedłużenia na podobną kwotę co mam, bo z klauzulą mogą zwiększyć cenę, a ja nie będę mógł bez konsekwencji odejść (a na czas nieokreślony zawsze wyjście jest).
 
 
MateuszL 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2023
Posty: 7
Wysłany: 19-05-2023, 16:11   

A to nie wiem. Kojarzę tylko (już od kilku umów), że po okresie umowy jak przechodziłem na czas nieokreślony, to zaraz po zakończeniu okresu umowy, cena wzrastała stopniowo o pułap kilku złotych. Plus minus ok 5zł.
 
 
mseifer 
classic master

Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 160
Wysłany: 19-05-2023, 18:42   

misiek122 napisał/a:
Michaelred napisał/a:
na stronie Play mozesz sprawdzic wpisujac swoj adres
https://www.play.pl/nowy/...t-swiatlowodowy


Wpisałem swój adres i jest napisane: Jesteś w zasięgu internetu światłowodowego.
Zostaw numer telefonu, oddzwonimy i pomożemy.
Ale z tego co wiem u mnie modernizacji jeszcze nie było. Dziwne.


Ja właśnie czekam na montera UPC - kończę umowę z orange i w cenie abo mam opłatę utrzymaniową łącza. Może u Ciebie też po światłowodzie orange albo innego operatora pójdzie?


Dodatkowo:

https://www.telko.in/co-pso-wzielo-sobie-z-upc

Cytat:
Ponadto UPC dysponuje szeregiem umów związanych z dostępem do nieruchomości zawartych z innymi operatorami telekomunikacyjnymi: głównie Vectrą i Supermediami, a ponadto z Multimediami Polska, czy z Orange.

Jeżeli chodzi o dostęp do pasywnej infrastruktury telekomunikacyjnej oraz technicznej, to głównym dostawcą jest oczywiście Orange. Liczne umowy wiązały też UPC z Netią, Vectrą i mniejszymi operatorami, z Grupą PKP, lokalnymi samorządami, czy wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi. Tych kontraktów było prawie 45 tys.

Z załącznika I można się również dowiedzieć, którzy operatorzy współpracowali z UPC w obszarze sieci dostępowej. Operator udostępniał ją Orange, Netii, T-Mobile, Atmanowi i szeregowi mniejszych podmiotów. Z listy tej również wynika, że przynajmniej jedną z firm, która sprzedaje usługi pod swoją marką w sieci UPC jest wielkopolski Asta-NET (Porozumienie promocyjne w sprawie udzielaniu dostępu do sieci UPC za pomocą usług hurtowych – Usługa BSA oraz Usługa White Label). UPC miało również zawarte jesienią ubiegłego roku dwa porozumienia NDA [None Disclosure Agreement] z Vectrą i T-Mobile – o nieznanej treści.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 19-05-2023, 19:31   

mseifer, może masz rację, nie pomyślałem o tym. U mnie ze swoim światłowodem jest Orange i to od dawna. Zadzwonię z ciekawości do Play w przyszłym tygodniu, ciekawe co powiedzą.
  misiek122
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 198
Wysłany: 20-05-2023, 22:57   

Co się udało ustalić w wątku o routerze to to, ze są dwie wersje urządzenia.

Opis ze strony UPC:

Standard Wi-fi: AX6000; wi-fi 6; 802.11 a/b/g/n/ac/ax
DOCSIS: 3.1
Anteny wewnętrzne: 2,4 GHz: 4x4, 5 GHz: 4x4
Maksymalna transmisja 2,4 GHz: 1200 Mbps
Maksymalna transmisja 5,0 GHz: 4800 Mbps
Inne: Band Steering - zarządzania pasmem 2,4 i 5 GHz
Panel użytkownika: kontrola rodzicielska, zarządzanie diodami LED, zarządzanie. ustawieniami wi-fi, sieć wi-fi dla gości, przekierowanie portów, zarządzanie QoS
Wygląd: unikalny design z podświetleniem LED
Porty: 1 x przycisk WPS, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 4 x 1GE LAN, 1 x 2,5 GE LAN, 1 x RJ-11 (VoIP), 1 x DOCSIS złącze, 1 x RESET, 1 x ON/OFF przełącznik, 1 x złącze zasilania
Zawartość zestawu: urządzenie BOX NET ROUTER HFC, kabel sieciowy 1.5m, Instrukcja obsługi
Wymiary: 206 mm x 115 mm

Opis ze strony Play:
Standard Wi-fi: AX6000; wi-fi 6; 802.11 a/b/g/n/ac/ax
Anteny wewnętrzne: 2,4 GHz: 4x4, 5 GHz: 4x4
Maksymalna transmisja 2,4 GHz: 1200 Mbps
Maksymalna transmisja 5,0 GHz: 4800 Mbps
Inne: Band Steering - zarządzania pasmem 2,4 i 5 GHz
Panel użytkownika: kontrola rodzicielska, zarządzanie diodami LED, zarządzanie. ustawieniami wi-fi, sieć wi-fi dla gości, przekierowanie portów, zarządzanie QoS
Wygląd: unikalny design z podświetleniem LED
Porty: 1 x przycisk WPS, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 4 x 1GE LAN, 1 x 10 GE LAN, 1 x RJ-11 (VoIP), 1 x GPON SFP / XGS-PON SFP+ , 1 x RESET, 1 x ON/OFF przełącznik, 1 x złącze zasilania
Zawartość zestawu: urządzenie BOX NET ROUTER FTTH
kabel sieciowy 1.5m, Instrukcja obsługi
Wymiary: 206 mm x 115 mm
_________________
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 20-05-2023, 23:31   

Sprawdzilem na adresie gdzie mam mozliwosc zamowienia ze strony Play :lol:
Oferta zawiera:
Internet światłowodowy pobieranie danych do 300 Mb/s
Prędkość pobierania danych do 300 Mb/s Prędkość wysyłania danych do 25 Mb/s Liczba publicznych adresów IP: 1, Limit pobierania danych: brak, Liczba kont e-mail: 3, Pojemność każdego konta e-mail: 5 GB, Konto na serwerze WWW: 1x300 MB, Technologia FTTB.
Czyli po staremu :mrgreen: o wielkich uploadach raczej mozemy zapomniec :P
Z regulaminu

111.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 30,65 KB

Zrzut ekranu 2023-05-20 233437.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 46,44 KB

 
 
Delta 
light master

Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 111
Wysłany: 24-05-2023, 11:48   

To ja w związku z przejęciem mam takie pytanie:

Siedzę sobie na WRU XX na bezterminówce najmniej od 5 lat jak nie dalej

Za Maxa extra HD z nagrywarka Cisco Ci+ sieć 150 eleven i c+ płacę 124,88 od lat i nie zamierzam zapłacić więcej.

Pytanie 1
Czy Play zmusi mnie do zmiany usługi czy zostawi mnie w spokoju??
Pytanie 2 bardzo istotne: czy zostaje UPC TV Go??

Pozdrawiam
 
 
ratatam 
easy master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 41
Wysłany: 24-05-2023, 12:06   

jak będzie chciał to Cię zmusi, a jak się nie dasz to się z tobą pożegnają, ale myślę, że to jeszcze chwilę potrwa...
 
 
Pawelkr 
Klikacz

Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 8
Wysłany: 24-05-2023, 12:25   

Chcialem teraz przedluzyc umowe z UPC na jakis rozsadnych warunkach, zalezy mi tylko na internecie w wariancie 1 Gbps (HFC).

Poczatkowo dostalem propozycje:
- internet 1 Gbps
- telewizcja start (35 kanalow), nie wymaga dekodera
- umowa 12 msc
- koszt to 80 zl / msc
Warunki raczej srednie, wiec wypowiedzialem obecna umowe na czas nieokreslony i czekam na kontakt.

MateuszL napisał/a:
Potwierdzam. Dziś miałem telefon. Ofert Playa nie ma dla przedłużających. Ale i tak cenowo dostałem dosyć korzystne oferty (tak mi się wydaje):
- sam internet 1Gb/s w umowie na 24 miesiące za 70zł miesięcznie
- internet 1Gb/s z pakietem tv (dekoder Horizon) w umowie na 12 miesięcy za 65zł miesięcznie


Jak wyglada kwestia tej powyzszej oferty, 1 Gbps + telewizja za 65 zl ? Tam jest juz potrzebny dekoder, nie da sie poprostu podlaczyc koncentryka do telewizora i miec mniejsza ilosc kanalow?

Czy pakiet "Start" nie wymaga dekodera a pakiet "Select" juz wymaga?
 
 
MateuszL 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2023
Posty: 7
Wysłany: 24-05-2023, 13:39   

Pawelkr napisał/a:
Jak wyglada kwestia tej powyzszej oferty, 1 Gbps + telewizja za 65 zl ? Tam jest juz potrzebny dekoder, nie da sie poprostu podlaczyc koncentryka do telewizora i miec mniejsza ilosc kanalow?

Czy pakiet "Start" nie wymaga dekodera a pakiet "Select" juz wymaga?


Hej, u mnie skończyło się na wyborze jednej z zaproponowanych ofert, bo jak dzwonili z działu utrzymania, to już miałem złożone wypowiedzenie na sam pakiet tv, z której chciałem zrezygnować, więc może dlatego oferty były całkiem korzystne już przy pierwszym kontakcie.

Wybrałem ofertę na 12 miesięcy za 65zł. Wczoraj był technik. I tak, wymienił Connect Boxa na Giga Connect Boxa 6. Oraz oddałem dekoder 4K i dostałem Horizona bez nagrywarki. Dodatkowo zamontował dzielnik, żeby rozdzielić sygnał na modem i dekoder.

Odpowiadając na Twoje pytania, to myślę, że bez problemu jak podepniesz koncentryka do tv, to złapiesz kanały z tv na start. Ale tego nie testowałem. Nie zamierzam przeciągać kabla przez tunel do tv, bo już mam ciasno od pozostałych kabli, a koncentryk dosyć gruby i ciężko układalny. Tego Horizona spakowałem w karton i schowałem do szafy. Tak jak pisałem, tv nie oglądam już właściwie w ogóle, zależało mi na internecie w jak najniższej cenie. Na awaryjne oglądanie mam zainstalowaną w tv apkę UPC tv go i jak dla mnie działa porównywalnie z dekoderem 4K jeśli chodzi o szybkość i jakość. Jedynie brak TVNu i Polsatu. Ale to zawsze mogę podłączyć sam koncentryk do tv, albo jakąś antenę dvb-t.

Testowałem chwilę z ciekawości Giga Connect Boxa. I myślę, że działa lepiej od starego Connect Boxa. Ale jednak transfery mam lepsze na swoim routerze (Tp-Link AX73), dlatego ustawiłem go w trybie bridge. Transfery na wifi bardzo dobre jak na łącze 1Gbps. Telefon niecałe 3m od routera miał download ok 800Mb. W tym samym miejscu laptop wykręcił download 933Mb i upload 41Mb i to na wifi.

I Giga Connect Box 6 mniej się grzeje :)
 
 
Pawelkr 
Klikacz

Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 8
Wysłany: 24-05-2023, 23:44   

MateuszL - dziekuje bardzo za wyjasnienie, to sporo pomoglo :)
 
 
naima 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2015
Posty: 8
Wysłany: 25-05-2023, 13:04   

Dzisiaj znalazłem taki wywiad na wirtualnemedia.pl:
"Nowi klienci lub ci, którym skończy się zobowiązanie mogą skorzystać z nowych rozwiązań Play, które zapewniają wolność wyboru z atrakcyjnymi ofertami na szybki internet światłowodowy, telewizję nowej generacji i usługi mobilne - tłumaczy przedstawicielka UPC Polska."

Spytałem na czacie i dostałem odpowiedź:
"Na chwilę obecną jeszcze nie został uruchomiony proces zmiany umowy obecnych klientów UPC na ofertę PLAY, ale będzie taka możliwość niebawem, pracujemy nas tym"
  Naima
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-05-2023, 15:27   

Mi zaproponowali oddzielną, drugą umowę na tym samym adresie...
_________________
 
 
MateuszL 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2023
Posty: 7
Wysłany: 25-05-2023, 16:04   

Jak warunki w porównaniu do UPC?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: