Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY kupił UPC Polska !!!
Autor Wiadomość
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-09-2021, 07:16   PLAY kupił UPC Polska !!!

Sprzedane!

Spółka P4, będąca częścią Grupy iliad właściciel sieci Play,, podpisała umowę nabycia 100 proc. udziałów w UPC Polska. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszej połowie 2022 roku. Wartość transakcji 7 mld zł.

"Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce"

"Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom."

Liberty Global zgodziło się na zapewnienie Iliadowi na okres do czterech lat dostępu do określonych usług, w tym głównie z obszaru sieci i technologii. Ostateczna wartość tej współpracy zależeć będzie od faktycznego poziomu potrzeb ze strony Iliad.

https://media2.pl/tech/165828-Play-kupuje-UPC-Polska.-Nowe-mozliwosci-dla-klientow.html
_________________
Ostatnio zmieniony przez atomix 22-09-2021, 07:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 22-09-2021, 07:40   

Będzie lepiej czy gorzej ?
_________________
  Opiu
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 22-09-2021, 07:41   

Na dwoje babka wróżyła co z tego wyniknie. Być może nowy właściciel będzie bardziej zainteresowany inwestycjami. U mnie w Lublinie sieć ledwo co dyszy... Ciągle awarie... aż pozwolili mi rozwiązać umowę bez konsekwencji. Od kilku miesięcy jestem na FTTH Netii (internet polecam, TV... jest 😁). Może zaorają miedź i położą światłowody.... Kto wie...

A może będą tylko podwyżki a inwestycje całkiem staną....

Za rok, dwa się przekonamy.
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 22-09-2021, 07:57   

Opiu napisał/a:
Będzie lepiej czy gorzej ?


Może będą przystawki oparte na iOS
https://www.free.fr/freebox/apple-tv-4K/
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 22-09-2021, 08:05   

swordfish napisał/a:
Opiu napisał/a:
Będzie lepiej czy gorzej ?


Może będą przystawki oparte na iOS
https://www.free.fr/freebox/apple-tv-4K/

Raczej drugiej przystawki internetowej nie wprowadzą skoro tej sporo abonentów nie chce. Telewizja kablowa opiera się na sygnale z kabla a nie z internetu.
_________________
 
 
modoc 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 92
Wysłany: 22-09-2021, 08:17   

Kuźwa ledwie uciekłem od tych złodziei a już znowu mnie dorwali :(
  modoc
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-09-2021, 08:18   

Zawsze można mieć dekoder obsługujący technologię krabową oraz IPTV jednocześnie ;)
_________________
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 22-09-2021, 08:22   

swordfish napisał/a:
Opiu napisał/a:
Będzie lepiej czy gorzej ?


Może będą przystawki oparte na iOS
https://www.free.fr/freebox/apple-tv-4K/


Akurat play ma bardzo dobry box do IPTV
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 22-09-2021, 08:22   

atomix napisał/a:
Zawsze można mieć dekoder obsługujący technologię krabową oraz IPTV jednocześnie ;)

Tylko po co? Po co w ogóle dodatkowe pudełko na półce i dodatkowy pilot jak wszystko jest w telewizorze.
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 22-09-2021, 08:26   

Opiu napisał/a:
Będzie lepiej czy gorzej ?
Gorzej. Jeśli ktoś zetknął się z obsługą klienta i serwisem Play wie o czym mówię. Uciekłam z tej sieci przed laty, a niedawno z UPC i teraz widzę, że to była słuszna decyzja.
_________________
  -Zuzia
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2021, 09:19   

Niekoniecznie musi być gorzej, przede wszystkim może się zmienić polityka routingu i powstanie/będzie wykorzystywanych więcej styków krajowych, mogą też pojawić się ciekawsze oferty triple Play z racji że Play jest dużym operatorem komórkowym, myślę że w Vectrze "lekka" panika ;)
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 22-09-2021, 09:30   

Ja pierwsze co pomyślałem to "szkoda, że nie podpisałem umowy z Vectrą" po dzisiejszym ogłoszeniu...
Od Play'a trzymam się z daleka i z niepokojem będę czekał na dalszy rozwój wydarzeń.
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 22-09-2021, 09:32   

-Zuzia napisał/a:
Uciekłam z tej sieci przed laty, a niedawno z UPC i teraz widzę, że to była słuszna decyzja.

W myśl zasady wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma.
Każdy operator ma swoje za uszami, rozbija się zawsze o ludzi z jakimi mamy styczność.
Jestem w play od 10 lat z czego ostatnie 4 w biznesie. Trafiłem na ogarniętego gościa, który zrobił mi mega dobrą ofertę jak i załatwia dla mnie reklmacje, gdy coś się nie zgadza. Ba nawet gdy zdarzyło mi się spóźnić z płatnością została dzięki niemu anulowana.

W UPC pomimo wywalczenia zawsze tego co chcę, rozmowa z infolinią jest masakryczna. Natomiast technicy "pracujący" w moim regionie to równi goście.
Kiedyś za buteleczkę wymienili całe okablowanie w mieszkaniu 8)
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2021, 09:49   

Według mnie to jest o tyle ciekawa informacja że Play może teraz silniej postawić na rozwiązania światłowodowe, UPC bez tej zmiany nie zmieniłoby zasadniczej strategii a teraz wszystko jest możliwe, oczywiście nie wycofają się z Docsis ale w większym stopniu mogą rozpocząć ekspansję FTTH
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-09-2021, 09:52   

Czyli Play przestanie sprzedawać internet od Vectry i będzie miał własny poprzez przejęcie UPC. Dla nas starych klientów raczej nic się nie zmieni no może poza podwyżkami bo jednak chcą inwestować w światłowody a kasę muszą od kogoś brać ;D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: