Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY kupił UPC Polska !!!
Autor Wiadomość
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 01-04-2022, 20:53   

No ale z tego co piszą to raczej narazie po staremu marazm.
_________________
  ogromny
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-04-2022, 21:13   

ogromny, Jo, Play zaraz rozwali 3/4 tego co jeszcze jest na plus w JUPISI.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 01-04-2022, 23:41   

Może tak źle nie będzie?
_________________
  ogromny
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-04-2022, 02:06   

Jak sobie zaczną światłowody ze skrzynek ciągnąć do nadajników na blokach, to nam miny zrzedną :lol:
_________________
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 02-04-2022, 10:01   

Oczywiście, że będzie gorzej i drożej, tak jak i w Play ofert się pogorszyła po sprzedaży - kredyty na zakup trzeba spłacić :D .

Największy minus to będzie pewnie obsługa klienta. Jeżeli ktoś myśli, że w UPC jest słaba, to nie miał chyba styczności z tą z Play, która jest (i zawsze była) najgorszym BOK ze wszystkich operatorów mobilnych. Będzie śmiesznie.

Mnie w UPC najbardziej interesuje routing internetu, który obecnie jest całkiem OK (chyba tylko z ogólnopolskich Netia ma lepszy). Liberty Global ma zapewniać serwis do 4 lat, więc ta transformacja na pełne zarządzanie przez Play zajmie pewnie z do dwóch lat (bo zawsze jest bufor bezpieczeństwa). Ciekawe jakiego AS dostanie ten net stacjonarny. W każdym razie wcześniej byliśmy w grupie operatora Tier1, teraz już nie będziemy i wszystko jest kwestią umów - zobaczymy. Play chyba wymiena się ruchem z Orange w Polsce, więc może i stacjonarny zacznie, co byłoby jakąś zmianą na plus, bo trasy do polskiego Orange przez Niemcy z UPC to takie sobie są (choć to od zawsze większość ISP miałą problem z Orange i ich polityką / stawkami). Może będzie w końcu normalnie przez TPIX. Taka zmiana by mnie ucieszyła. Ale co z pozostałymi? Zobaczymy :) .
Pozostaje też pytanie co z internetem stacjonarnym Play na liniach Vectry, w sensie umowy będą respektowane, ale czy z czasem zaprzestanie sprzedaży i migracja w lokalizacjach gdzie jest UPC itd. Biznesowo optymalnym byłaby migracja na własne zasoby UPC tam gdzie się da, ale utrzymywać sprzedaż też na sieci Vectry (w tych samych stawkach co UPC internet), bo choć marże z tego mniejsze, to pokrywamy lokalizacje, w których nie ma sieci własnej. Pytanie tylko jak długo Vectra będzie chciała tak współpracować, bo pompowanie głównego konkurenta to tak sobie - od dawna spekuluje się przecież, ze i Vectra jest na sprzedaż (bo tam już chyba też jak w INEA rządzą fundusze inwestycyjne, a nie założyciele).

Co do ofert to pewnie latem będzie jakaś wstępna nieśmiała wspólna na próbę, ale skupią się pewnie by zdążyć z jakąś sensowną łączoną ofertą na jesień na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, bo to zawsze motor dla sprzedaży telewizji. To mało czasu, ale pewnie prace trwały już przed formalnym klepnięciem od miesięcy nieoficjalnie.

Przyszłość to zapewne sprzedanie infrastruktury stacjonarnej, tak jak Play sprzedał wieże. UPC będzie pewnie z czasem połączony z kupionym jakiś czas temu 3s, moze będą też dodatkowe akwizycje małych operatorów i ten wspomniany wyżej Fiberforce przejmie albo całosć (stawiam na to), albo wydzieloną część lokalizacji (jak w Światłowód Inwestycje Orange) i będzie rozbudowa sieci już tylko światłowodowa szła przez tą spółkę, w której sprzedadzą 50%, lub 49,9% udziałów jakiemuś inwestorowi finansowemu (i tak pozyskane środki będą finansować rozbudowę infrastruktury) - docelowo to pewnie będzie operator hurtowy dla różnych ISP, jak dziś wspomniane ŚI, czy bazujące na POPC Nexera i tym podobne. Czy będzie upgrade miedzi na światłowód w blokach jak to ma Virgin w planach w UK? Przy tych cenach jakie mamy w PL na pewno nie :) . Kiedyś pewnie tak.

Czyli podsumowując to jak to mówią jeździć obserwować. Absolutnie nie ma podstaw, żeby sądzić, że coś się poprawi, chyba, że kogoś interesują bogate oferty pakietowe, to tak. Jak ktoś tak jak ja korzysta tylko z interenetu to już niekoniecznie.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 02-04-2022, 11:08   

Sigmund napisał/a:
Największy minus to będzie pewnie obsługa klienta. Jeżeli ktoś myśli, że w UPC jest słaba, .

Mam porównanie obsługi klienta i z mojego doświadczenia to w Play wypadało to dużo lepiej niż w UPC
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 02-04-2022, 11:50   

Mi kiedyś źle naliczyli w playu, to pierwsza osoba jest git, druga zwróciła kasę.

W UPC nie wiem czy jest gorsza obsługa niż w playu czy lepsza, ale czekanie 28 dni na odpowiedź na reklamacje albo teksty "internet jest do zastosowań domowych przeznaczony", jak się pytam co znaczy zastosowania nie domowe i jakim prawem twierdzą, że nie jest skoro umowa jest na osobę indywidualną, to nie wiedzą i przeprosiny w kolejnej xD Na dodatku play nie ma zewnętrznego IP i na pewno ma telemetrię (UPC nie wiem).
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 02-04-2022, 12:07   

Play miałem 3 abonamenty, jakie kolwiek zgłoszenie problemu i max 3dni i była odpowiedź, w UPC zawsze czekam 29 - 30 dni z byle pierdołą. Zgłosiłem kiedyś w UPC pikselizacje obrazu głównie na HBO i Cinemax, dostałem zwrotkę że na kwestie techniczną dostanę odpowiedź w ciągu 24 godzin. Po miesiącu zadzwonił pan i umówił technika za 3tygodnie, że by było śmieszniej gość nie dotarł. Pełen profesjonalizm.
Prawda jest taka, że kwiatki zdarzają się w każdej firmie. Na chwilę obecną jestem skazany na UPC przez te usługi komórkowe, jak się jakoś dramatycznie pogorszy to wezmę od lokalnego dostawcy prawdziwy światłowód a nie ten miedziany (żeby nie było że się czepiam u mnie z UPC światło między budynkami ma postać miedzianego koncentryka). Płakał nie będę tym bardziej czy to będzie play czy UPC i tak jesteśmy skazani na śmieszny upload taka technologia u największego operatora
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 02-04-2022, 12:36   

no nie wiem 150/25 czy to śmieszny upload, moim zdaniem bardzo dobry. Orange daje taki sam w 300/50. Wiadomo, że najlepsze są symetryki, ale sam gpon jest asymetryczny. Bardzo dużo wysyłam i taki stosunek jest rewelacyjny.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 02-04-2022, 12:46   

U mnie lokalny daje na razie 300/30, 600/60, 1000/100. Trochę lepiej ale ponoć rozważają jeszcze podnieśc upload.
Ja nie mówię by na siłę uciekać ale jakby się usługi pogorszyły to wtedy drzwi otwarte
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 02-04-2022, 17:31   

No nie wiem, dla mnie 300/30 a 150/25 to w tym pierwszym przypadku ratio jest znacznie gorsze.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 02-04-2022, 18:35   

grzech1991, w UPC na chwilę obecną mam 300/25, następna i jedyna opcja z UPC to 500/30
_________________
  ogromny
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 02-04-2022, 19:58   

ogromny napisał/a:
grzech1991, w UPC na chwilę obecną mam 300/25, następna i jedyna opcja z UPC to 500/30


Mi facet z DUK powiedział że w mojej lokalizacji jak bym miał firmę to by mi dali nawet łącze 1,5 Gb/s downloadu i 60 Mb/s uploadu , ogólnie marzy mi się by po przejęciu przez play rozbudowywali dalej infrastrukturę by tam gdzie się da przejść z FTTx po HFC na czyste FTTH wprost do mieszkania , póki co mam umowę kończącą się za 4 tygodnie i nie mam ciśnienia na przedłużenie za wszelką cenę więc poczekam może nawet do końca roku na bezterminówce , chyba że ktoś inny w mojej lokalizacji podciągnie światło do mieszkania i da dobrą ofertę :mrgreen:
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 02-04-2022, 20:36   

U mnie jest max 500/30
_________________
  ogromny
 
S197_1985 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2022
Posty: 2
Wysłany: 20-04-2022, 16:47   

Sigmund napisał/a:
Oczywiście, że będzie gorzej i drożej, tak jak i w Play ofert się pogorszyła po sprzedaży - kredyty na zakup trzeba spłacić :D .

Największy minus to będzie pewnie obsługa klienta. Jeżeli ktoś myśli, że w UPC jest słaba, to nie miał chyba styczności z tą z Play, która jest (i zawsze była) najgorszym BOK ze wszystkich operatorów mobilnych. Będzie śmiesznie.


Wiesz... każdy będzie twierdził inaczej. Pisałeś, że wiele lat temu od nich uciekłeś więc nie możesz wiedzieć JAK BĘDZIE z obsługą. Ja np jestem w play od początku jak są w PL i nie mogę narzekać. W każdym call center BOK jest problem z obsługą. Mnie np zawsze wkurza to że dzwonią do człowieka kilka razy w tej samej sprawie. Albo chcesz coś załatwić i rozmawiasz z 3 osobami i zawsze musisz od nowa startować z problemem. Moim zdaniem nie ma to wiekszego znaczenia o jakiej firmie się mówi, zasady BOK i call center są podobne-korporacyjne i ciężko coś tutaj dyskutować. To jest bardziej chyba kwestia produktów, które firma Ci proponuje. Im mniej awaryjny tym lepsze zdanie o BOK :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: