Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY kupił UPC Polska !!!
Autor Wiadomość
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-09-2021, 10:56   

Od pewnego czasu Play ma nowego właściciela - Grupa Iliad.
To zupełnie inne przejęcie niż UPC - Aster, czy Vectra Multimedia. Tutaj nie będzie fuzji. Oni po prostu wkraczają na rynek stacjonarny z myślą o rozwoju własnej infrastruktury stacjonarnej.

Grupa iliad rozpoczęła w pierwszym półroczu 2021 prace nad różnorodnymi projektami rozwoju działalności w obszarze usług stacjonarnych, zarówno organiczne - w zakresie utworzenia spółki w celu budowy infrastruktury światłowodowej - jak i nieorganiczne, poprzez akwizycję operatora infrastruktury stacjonarne.

Jak będzie? Czas pokaże. Na pewno Play daje więcej możliwości w łączeniu usług, a przez to dotarcie do nowych klientów. Netia po przejęciu przez Polsat też się nie zwija, a mam wrażenie, że idzie w całkiem dobrym kierunku.
_________________
 
 
clf 
classic master

Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 279
Wysłany: 22-09-2021, 13:21   

Czy to przejęcie, kiedy formalnie dojdzie do skutku nie spowoduje zmian w papierach umożliwiających wypowiedzenie umowy? Tak pomyślałem bo dziś już trzeci telefon mam z upc z ofertami promo a umowe mam do marca 2022. Kalisz, Lublin chyba a teraz Katowice🤔
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-09-2021, 13:29   

Wreszcie 8) , choć finał dopiero w kwietniu.
Z niecierpliwością czekam na ofertę łączoną.
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 22-09-2021, 13:45   

Narzekałam na UPC, ale teraz blady strach. Ja mam nadzieję, że można będzie rozwiązać umowę… widzę, że się cieszycie, ale ja nie wiem. Play jakością i innowacyjnością nie grzeszy moim zdaniem.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-09-2021, 14:17   

clf napisał/a:
Czy to przejęcie, kiedy formalnie dojdzie do skutku nie spowoduje zmian w papierach umożliwiających wypowiedzenie umowy?

Samo przejęcie nie, dopiero gdyby chcieli dokonać zmiany Twojej umowy.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 22-09-2021, 16:21   

IQ napisał/a:
Narzekałam na UPC, ale teraz blady strach. Ja mam nadzieję, że można będzie rozwiązać umowę… widzę, że się cieszycie, ale ja nie wiem. Play jakością i innowacyjnością nie grzeszy moim zdaniem.

Poziom kultury obsługi raczej trochę wyżej, tak więc może trochę lepiej będzie
_________________
  ogromny
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-09-2021, 16:38   

W Play przynajmniej mają sprawny system z promocjami. Bo w UPC zawsze promocja "niedostępna" lub "nie ma" gdy klient pyta o konkretną ofertę :P
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-09-2021, 17:17   

atomix, Ale ostatecznie zawsze udaje się załatwić. Myślę że w Play niestety będzie gorzej.
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 22-09-2021, 17:29   

Play świadczy internet stacjonarny i ciekawe są opinie użytkowników na temat obsługi, jest to ponoć totalna  żenada. Obawiam się, że ten poziom sprowadzą do UPC.
_________________
  -Zuzia
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 22-09-2021, 17:35   

W Lublinie potwierdzam światłowód od netii do mieszkania doprowadzają i działa zawaliście. Problemu nie robią nawet z dostępem do swojego huaweia a nawet można swój router podłączyć, tak ja mam.
 
 
Pan obserwator 
easy master

Dołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 37
Wysłany: 22-09-2021, 18:47   

Czarno to widzę, szczególnie jak patrzę jaka tępota umysłowa w ich marketingu pracuje.

Moja mama ma u nich numer na kartę, ale jako kontakt jestem podany ja.
Wydzwaniają czasami nawet po kilka razy dziennie i jedyne co potrafią to wciskać taryfę za kilkadziesiąt złotych.... osobie, której wystarcza doładowanie za 100 na cały rok :D
Osobna sprawa to:
- Czy rozmawiam z właścicielem telefonu?
- Nie, rozmawia pani z osoba upoważnioną (numer przecież mają).
- To ja z panem rozmawiać nie będę.

I tak w lepszych okresach nawet 5 razy dziennie :mrgreen:

Czarno to widzę, szczególnie, że tandetne reklamy tej firmy pochłaniają grubą kasę.

Najgorsze, że jedyna alternatywa u mnie to: neostrada do chyba nawet nie 10 mbit i LTE, które jak wiemy działa jak chce i tak lub inaczej ma limity.
Ostatnio zmieniony przez Pan obserwator 22-09-2021, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 22-09-2021, 18:48   

Co można jeszcze żartobliwie zauważyć, UPC postanowiło świętować swoją sprzedaż krótką ogólnopolską awarią dzisiaj :lol:
Wyrzucenia z telekonferencji nie dało się nie zauważyć, no ale po to też jest mobilny bakcup.

 
 
Pan obserwator 
easy master

Dołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 37
Wysłany: 22-09-2021, 18:56   

U mnie YT przestał działać.... idzie ku lepszemu :mrgreen:
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 22-09-2021, 18:56   

Pan obserwator napisał/a:
Czarno to widzę, szczególnie jak patrzę jaka tępota umysłowa w ich marketingu pracuje.
Czarno to widzę, szczególnie, że tandetne reklamy tej firmy pochłaniają grubą kasę.


Odnosząc się do tego (nie)sławnego marketingu Playa, to niedawno była informacja o reorganizacji w pionie.
https://www.telko.in/ilia...marketing-playa
Połączenie z UPC to będą dalsze zwolnienia (choć zwykle zwalnia się więcej w przejmowanej spółce, niż tej, która przejmuje.
Ja się trochę łudzę, że jak już UPC będzie ich to będą próowali zmienić strategię komunikacji marketingowej, ale z drugiej strony grupa Iliad jest na tyle mała, że równie dobrze mogą kopiować wzorce "sukcesu" Play. Z trzeciej strony to Francuzi, a to najbardziej zadufana w sobie i wszystkowiedząca nacja, więc nie muszą chcieć słuchać.

Zobaczymy. Ja mam obawy, a jak ktoś tu piszę z entuzjazmem i do tego o jakichś promocjach to chyba zapomniał jak się zmieniła oferta Play przed tym jak finiszowali z szukaniem kupca i po przejęciu przez Iliad. Szału nie ma, do tego obsługa klienta została tak samo zła, jak była (prywatnie nie spotkałem się z gorszą u operatora w Polsce).
 
 
Pan obserwator 
easy master

Dołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 37
Wysłany: 22-09-2021, 19:06   

Sigmund napisał/a:
Odnosząc się do tego (nie)sławnego marketingu Playa, to niedawno była informacja o reorganizacji w pionie.

To może skończą się te durne reklamy z tą wkurzającą blondi.

Kurcze, tutaj jednak wezmę trochę w obronę UPC, bo oni przynajmniej udawali oferując nowe abo, że dają coś więcej za więcej kasy lub faktycznie było coś więcej (pomijam teraz co, chodzi o sam fakt bycia), a jak człowiek ponegocjował to można bylo coś wywalczyć.

Telekomy to beton, bierzesz albo spadaj.
I aż znowu odwołam się do sytuacji mojej mamy. Ma stary telefon klapkę, bo tak, bo taki lubi i nie chce smartfona.
Tłumacze to błyskotliwej konsultantce marketingowej, a ta jak beton, dalej wciska mi ten abo z internetem.
Ostatnio zmieniony przez Pan obserwator 22-09-2021, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: