Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Routing w UPC - dlaczego przez Niemcy?
Autor Wiadomość
atomek84 
Klikacz

Dołączył: 27 Sie 2021
Posty: 3
Wysłany: 27-08-2021, 10:15   Routing w UPC - dlaczego przez Niemcy?

Kupiłem internet w UPC (światłowodowy), niestety mam bardzo duże opóźnienia i to praktycznie do wszystkich miejsc w Polsce. Pingi w okolicy 50ms, wszystko co idzie do sieci ATM albo Orange idzie przez Frankfurt (router xe-2-3-2-0.core1.fra2.de.m247). Czy to normalne w tej sieci? Czy można to reklamować? UPC reklamuj swoją usługę jako internet światłowodowy, a opóźnienia mam gorsze niż używając ADSL w Orange.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-08-2021, 10:40   

atomek84, To raczej kwestia Orange które nie chce się wymieniać ruchem w kraju.
_________________
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 27-08-2021, 12:38   

Podaj konkretne IP, to się sprawdzi. Trzeba pamiętać, że jak do Orange pakiet leci wycieczką przez Niemcy, do i z Orange będzie podobnie. To już znana polityka pomarańczowych i smutny fakt, że do ich zasobów wielu operatorów wchodzi przez zagranicę (i odwrotnie).

atman mnie zaskoczył, bo przez thinx chyba było spięcie, a teraz faktycznie, Frankfurt i level3, ciekawe czy to tymczasowe.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-08-2021, 12:41   

Myślę podobnie jak zylx, kwestia destynacji. W wątku orange masz przykład oficjalnego serwera CS w stolicy. Pingi z GDN - UPC 12ms , Orange 40.

Ogólnie ryzykowałbym raczej stwierdzenie, że to UPC będzie miało lepsze pingi lokalnie w PL niż Orange. Orange głownie kuleje na routingach lokalnych. Przynajmniej tak wynika z wpisów na społeczności. To co pisał zylx - brak odpowiedniego peelingu w PL

Także wszystko zależy od potrzeb. Sam utwierdzam się w przekonaniu, że Internet dobierasz pod siebie konkretnie. Jeśli dla Ciebie takie opóźnienia nie są akceptowalne, to radzę szukać zmiany operatora.

Obecnie mam i Orange i UPC. Podaj adres to sprawdzimy co i jak.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2021, 21:26   

UPC chyba już się nie wymienia ruchem w Thinx
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-08-2021, 09:55   

Rzeczywiście już nie :( . Nie ma ich na liście uczestników. Jeszcze krążą zapisy stron gdzie są wymienieni jak uczestnik.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2021, 10:09   

Bento napisał/a:
Rzeczywiście już nie :( . Nie ma ich na liście uczestników. Jeszcze krążą zapisy stron gdzie są wymienieni jak uczestnik.


Z największych w Thinx została Netia i Vectra ale to oczywiste bo to polskie firmy i działające lokalnie na polskim rynku a nie molochy z zagranicznym kapitałem które prowadzą politykę globalną jeśli chodzi o wymianę ruchu IP
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 28-08-2021, 15:43   

pawelb, Jest jescze T-Mobile, Plus, Toya, Play...
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2021, 16:06   

zylx napisał/a:
pawelb, Jest jescze T-Mobile, Plus, Toya, Play...

miałem na myśli największych świadczących usługi stacjonarnego Internetu
Plus to Netia a o T-Mobile nie wspominałem z racji ostatnich ciągłych problemów i negatywnych opinii ;)
Toya czy Inea to nie ta skala....no może jeszcze Play jako mobilny podobnie jak TMobile
w czołówce ilości abonentów stacjonarnego Internetu mamy czterech operatorów: Orange, Netia, UPC i Vectra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: