Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Viaplay w UPC
Autor Wiadomość
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 17-02-2022, 20:26   

Czy istnieje jakiś sposób na klatkowanie sportu na żywo w Viaplay na TV?
Mam zeszłorocznego LG z najnowszym WebOS. Połączone po WIFI. I wszystko śmiga - Netflix 4k, Apple TV 4k, Yt 4k itp - płynnie w najlepszej jakości. A ten cholerny Viaplay przycina na meczach że się oglądać nie da... Co ciekawe na telefonie, kompie czy tablecie jest płynnie. Może to wina aplikacji w TV? Zmieniałem kanały WIFI, kombinowałem na różne sposoby i nic :(
  kakasz
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-02-2022, 20:48   

kakasz, Wyłącz poprawiacze obrazu, zmień na inny profil tryb obrazu.
_________________
 
 
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 17-02-2022, 22:22   

Wyłączyłem wszystko. Niestety nie pomaga. Ale filmy z Viaplay są płynne tylko sport rwie...
  kakasz
 
michal2237 
light master

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 56
Wysłany: 18-02-2022, 08:47   

Cześć, czy możecie pobrać jakiś film/serial i oglądać go offline ? Mi pokazuje, że "Ta zawartość nie jest uwzględniona w pakiecie" i żeby zaktualizować pakiet...
 
 
kaykay 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 77
Wysłany: 18-02-2022, 09:57   

Oni planują jakieś 4k u nas? Bo póki co mają straszne problemy techniczne z tym co oferują w tej chwili. Oprócz znanych wcześniejszych problemów wczoraj w meczu Barca - Napoli wycinało im komentarz co jakiś czas i mecz leciał bez komentarza. Ewidentnie szwankuje im zaplecze techniczne i nie wyrabiaja jak coś ma wysoką ogladalność. Mam nadzieję ze na przepraszaniu się nie skończy.
 
 
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 69
Wysłany: 18-02-2022, 12:27   

michal2237 napisał/a:
Cześć, czy możecie pobrać jakiś film/serial i oglądać go offline ? Mi pokazuje, że "Ta zawartość nie jest uwzględniona w pakiecie" i żeby zaktualizować pakiet...


Mam tak samo.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 19-02-2022, 12:55   

Mają błąd, żaden materiał nie da się pobrać, sprawdziłam na urządzeniu z poziomem zabezpieczeń L1 więc powinno działać, ale tak nie jest.

_________________
  -Zuzia
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 19-02-2022, 17:33   

Kolejny problem, informacja z ich twittera:
Cytat:
W związku z poważną awarią prądu w Warszawie wywołaną wichurami, nie jest obecnie możliwy polski komentarz do meczów Bundesligi.
Mecze o 15.30 pokażemy z angielskim komentarzem.
O zmianach będziemy informować wkrótce.
Chyba nie mają zasilania awaryjnego.
_________________
  -Zuzia
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-02-2022, 15:00   

kakasz napisał/a:
Czy istnieje jakiś sposób na klatkowanie sportu na żywo w Viaplay na TV?
Mam zeszłorocznego LG z najnowszym WebOS. Połączone po WIFI. I wszystko śmiga - Netflix 4k, Apple TV 4k, Yt 4k itp - płynnie w najlepszej jakości. A ten cholerny Viaplay przycina na meczach że się oglądać nie da... Co ciekawe na telefonie, kompie czy tablecie jest płynnie. Może to wina aplikacji w TV? Zmieniałem kanały WIFI, kombinowałem na różne sposoby i nic :(


Mam dokładnie ten sam problem, posiadam TV Philipsa z androidem. Próbowałem nawet odpalić Viaplay na PS4, ale bez zmian. Trochę mnie to denerwuje, szczególnie że od przyszłego sezonu liga angielska również w Viaplay.

Spróbuj może odpalić na ATV.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 24-02-2022, 15:31   

To o czym piszecie to wina aplikacji Viaplay, przy transmisjach sportowych w 50 klatkach zdarza się brak płynności. Tak samo jest w wersjach skandynawskich pod Androidem i to od dawna. Jest kilka sposobów na obejście problemu, użycie Kodi, przystawki typu Apple TV, aktualizacja Androida do wersji 12.
_________________
  -Zuzia
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 24-02-2022, 16:48   

Jest jeszcze jedna rzecz ktora rozwiązuje problem z płynnością, to szczęście, bo u jednych działa dobrze na Androidzie i to bez względu jaka wersja, a u innych nie, może to kwestia sprzętu.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 24-02-2022, 17:39   

Ależ to łatwo zweryfikować, zwłaszcza abonentom UPC. Wystarczy na tym samym urządzeniu włączyć apkę UPC TV GO, która daje 50 klatek na sekundę dla 720p i 1080p. I popatrzeć, czy występuje podobny problem jak w Viaplay. Są kanały sportowe, najlepiej wybrać jakąś bardziej dynamiczną dyscyplinę.
_________________
  -Zuzia
 
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 26-02-2022, 11:59   

-Zuzia napisał/a:
Ależ to łatwo zweryfikować, zwłaszcza abonentom UPC. Wystarczy na tym samym urządzeniu włączyć apkę UPC TV GO, która daje 50 klatek na sekundę dla 720p i 1080p. I popatrzeć, czy występuje podobny problem jak w Viaplay. Są kanały sportowe, najlepiej wybrać jakąś bardziej dynamiczną dyscyplinę.


Wszystko inne działa IDEALNIE. Samo Viaplay tnie TYLKO na transmisjach sportowych. I tylko w telewizorze...
  kakasz
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 26-02-2022, 13:31   

Tnie na transmisjach sportowych na żywo, bo te mają 50 FPS, a filmy i seriale 25 FPS.
_________________
  -Zuzia
 
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 69
Wysłany: 27-02-2022, 10:08   

Oglądałem wczoraj kwalifikacje Indycar i nie było żadnego problemu. Aplikacja Android TV na czteroletnim Sony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: