Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnopolskie problemy z UPC?
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2021, 22:13   

zylx napisał/a:
pawelb napisał/a:
te gniazda są już do 1Ghz

Tylko że 1ghz to za mało dla Docsis 3.1, który w specyfikacji ma 1,2ghz. O Docsis 4.0 nie wspominam nawet, tam juz jest 1,8ghz - 3ghz. Pasmo wycinane na kanale zwrotnym też ma się nijak do tego co jest w specyfikacji 3.1 i 4.0.
I tutaj wychodzi czemu Adopcja nowych standardów docsis jest tak trudna... takich elementów pasywnych na sieci są setki tysięcy... i wszystkie trzeba by wymienić by zaimplementować nowszy standard.

A który z operatorów kablowych z D3.1 wykorzystuje pasmo powyżej 1Ghz? :P
Myślę że niepredko
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-06-2021, 22:30   

pawelb napisał/a:
D3.1 wykorzystuje pasmo powyżej 1Ghz?
Tylko co tu jest jajkiem a co kurą ;) Operatorzy nie wykorzystują, właśnie dlatego, że maja na sieci masę tych urządzeń.
_________________
 
 
kaykay 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 77
Wysłany: 16-06-2021, 10:38   

Rozłącza ludzi tylko w trakcie meczy czy randomowo podczas dnia? U mnie tez ostatnio rozlacza z konferencji na zoom czy teams ale akurat nie zawsze w trakcie meczu. Słaba sytuacja biorąc pod uwagę naukę i prace zdalną.
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-06-2021, 10:48   

Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi kanałami zwrotnymi, może ktoś mnie doinformuje.

Ostatnio był u mnie technik (w związku z ciągłymi problemami z internetem) i wywalił gniazdko ze ściany i pociągnął kabel bezpośrednio do routera (GCB).

Mam Boxa 4K, więc nie musiał być sygnał "rozdzielany" na Horizon/router. Czy takie połączenie jest ok?
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-06-2021, 10:55   

invictus, Tak, jeżeli masz tylko modem, to takie podłączenie jest ok.
Co najwyżej możesz dla własnego spokoju dokupić zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, np:
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-06-2021, 11:26   

invictus napisał/a:
Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi kanałami zwrotnymi, może ktoś mnie doinformuje.

Ostatnio był u mnie technik (w związku z ciągłymi problemami z internetem) i wywalił gniazdko ze ściany i pociągnął kabel bezpośrednio do routera (GCB).

Mam Boxa 4K, więc nie musiał być sygnał "rozdzielany" na Horizon/router. Czy takie połączenie jest ok?

Modem pracuje w dwóch kierunkach w przeciwieństwie do TV które tylko odbiera sygnał, zdarza się nierzadko że stare głowice w TV albo tunerach radiowych potrafią siać zakłócenia w kabel dlatego stosuje się gniazda z filtrem/separacją kanału zwrotnego, żeby ograniczyć możliwe zakłócenia wprowadzane do sieci hfc na budynku (czyli do kabla koncentrycznego)
Jeśli nie kombinujesz z okablowaniem i masz w miarę nowy sprzęt rtv to nie powinien cie ren problem dotyczyć
 
 
piomark 
easy master

Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 33
Skąd: Far far away
Wysłany: 16-06-2021, 11:41   

Jak się chce podłączać kabel do telewizora bezpośrednio to za parę złotych dokupić filtr kanału zwrotnego np. DSE HPF85A i po sprawie.
Trzeba tylko pamiętać, że jak będzie się chciało z powrotem podłączyć pod np. Horizona to trzeba ten filtr zdemontować.

Lepszą kombinacją jest założyć sobie Telmora GMDF-354. Ma on dwa wyjścia DATA i jedno RTV. Modem podłączamy do wyjścia DATA a telewizor do wyścia RTV. Zostaje nam wolne jeszcze jedno wyjście DATA i jak potrzebujemy podłączyć bezpośrednio do niego telewizor to dokładamy filtr kanału zwrotnego np. DSE HPF85A i wszystko jest podłączone tak by nie wprowadzać w sieć zakłóceń. Jeśli to wyjście zostaje wolne to zaślepić je terminatorem 75 Ohm.
 
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 16-06-2021, 15:12   

Mam Telmor GMDF-354, kiedyś dawała je Vectra przy instalacji. Ale ma tłumienie 4,5 dB US i 8,5/9 dB dla DS , trochę dużo, u mnie na tyle, że modem nie loguje się więc nie wszędzie nada się.
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: