Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnopolskie problemy z UPC?
Autor Wiadomość
tomi127 
easy master

Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 21
Wysłany: 15-06-2021, 13:23   Ogólnopolskie problemy z UPC?

Cześć, od ostatnich dni (w zasadzie to już będzie około tydzień) UPC u mnie działa jak chce. Internet co kilka minut ginie na kilka/kilkanaście sekund. W zasadzie jak w zegarku w okolicach 14 przez kilkadziesiąt minut jest katastrofa, gdzie pojedyńcze pingi kończą się sukcesem, ConnectBox pokazuje degradacje usług i kanały zwrotne wariują (co chwilę zmienia się liczba od 0-4).

Generalnie traktowałbym to jako problem tylko w moim przypadku, ale zauważyłem, że w ostatnich dniach podobne narzekania znacznie się nasiliły i pochodzą z różnych części polski. Z tego co czytałem po forach/komentarzach to póki co UPC ogranica się do wysyłania techników i wymian routerów.

Czy w ostatnim czasie macie podobne problemy? Może jakieś nieoficjalne info jest na ten temat?
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 15-06-2021, 13:46   

Ze względu na jakieś ważne mecze, wielu użytkowników zapragnęło TVP 4K i zaczęto masowo wpinać kable koncentryczne do telewizorów, na żywca, bez blokera kanału zwrotnego więc w sieci UPC pojawiły się zakłócenia w usłudze internetowej. Oczywiście to tylko moja interpretacja.
_________________
  -Zuzia
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 15-06-2021, 14:33   

Zobaczymy po euro.
_________________
  ogromny
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 15-06-2021, 14:42   

Jeżeli ktoś ma tylko sam Internet z UPC i właśnie dowiedział się, że gratis dają kanały TV (huczy o tym na kilku poczytnych forach przy okazji TVP 4K) i podpiął sobie kabel pod telewizor, zupełnie nie przejmując się kanałem zwrotnym (pewnie większość klientów nawet nie wie co to jest) najprawdopodobniej zostawi na stałe więc podejrzewam regularność zakłóceń w niektórych lokalizacjach. Podobna sytuacja może być w Vectrze, też są darmowe kanały TV, cyfrowe i analogowe oraz radio dla użytkowników pakietów internetowych. Podejrzewam wyjątkowy sezon przeróbek instalacji w oparciu o chińskie splittery z marketu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez -Zuzia 15-06-2021, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
  -Zuzia
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2021, 14:50   

-Zuzia napisał/a:
Ze względu na jakieś ważne mecze, wielu użytkowników zapragnęło TVP 4K i zaczęto masowo wpinać kable koncentryczne do telewizorów, na żywca, bez blokera kanału zwrotnego więc w sieci UPC pojawiły się zakłócenia w usłudze internetowej. Oczywiście to tylko moja interpretacja.

jeśli ktoś ma TV 4K w domu i stare gniazdo telewizyjne to ta interpretacja jest teoretycznie możliwa....nowe gniazda mają wbudowany filtr na kanał zwrotny kiedy korzysta się ze złącza TV a nie Data :P
tak wyglądają porządne gniazda: https://www.telmor.pl/Kat...a-Multimedialne
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-06-2021, 15:06   

pawelb napisał/a:
nowe gniazda mają wbudowany filtr na kanał zwrotny

Akurat UPC skrzętnie te gniazdka demontuje, jak i wszelkie zwrotnice i filtry. Ma być tylko spliter i to wszystko.
-Zuzia napisał/a:
podpiął sobie kabel pod telewizor, zupełnie nie przejmując się kanałem zwrotnym

Skoro operator uważa że tak jest lepiej...
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 15-06-2021, 15:09   

Przy instalacji przez technika (UPC, Vectra) kabel leci prosto do modemu i trzeba rozdzielić dodatkowo, żeby mieć telewizję, pozostaje inwencja twórcza użytkowników.
_________________
  -Zuzia
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 15-06-2021, 15:13   

Przy takim podejściu operatora mamy jak mamy
_________________
  ogromny
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2021, 15:22   

-Zuzia napisał/a:
Przy instalacji przez technika (UPC, Vectra) kabel leci prosto do modemu i trzeba rozdzielić dodatkowo, żeby mieć telewizję, pozostaje inwencja twórcza użytkowników.

no coż, bez komentarz, i dziwić się że potem w kanale zwrotnym ingress szaleje :P
generalnie tam gdzie jest podłączony TV powinno być takie gniazdo, w pomieszczeniu w którym jest tylko modem może być i gniazdo bez filtra, chodzi o to żeby odseparować TV i ewentualnie radio
oczywiście nie musi być potrójne, może być podwójne czyli RTV i DATA
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-06-2021, 16:06   

Akurat technicy w UPC nie robią problemu jak się ich poprosi i spliter.
pawelb napisał/a:
może być podwójne czyli RTV i DATA

Są w ogóle gniazda na rynku, które obsłużą częstotliwości powyżej 1ghz? Większość które znam obcina na ~860.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2021, 16:22   

zylx napisał/a:
Akurat technicy w UPC nie robią problemu jak się ich poprosi i spliter.
pawelb napisał/a:
może być podwójne czyli RTV i DATA

Są w ogóle gniazda na rynku, które obsłużą częstotliwości powyżej 1ghz? Większość które znam obcina na ~860.

te gniazda są już do 1Ghz https://www.telmor.pl/con...0katalogowa.pdf :P
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 15-06-2021, 17:42   

Przejrzałam sobie pobieżnie kilka wątków na innym forum i w Vectrze-Multimedii dokładnie taka sama sytuacja, szał podpinania kabla bezpośrednio do telewizora, żeby oglądać TVP 4K.
_________________
  -Zuzia
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2021, 17:50   

Taka jest "oszczędność" na rezygnacji z gniazd abonenckich, z blokerem kanału zwrotnego dla RTV. Będą teraz miesiącami szukać po sieci i dobijać się do mieszkań, żeby zlikwidować właśnie powstały ingres.
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 15-06-2021, 19:46   

To jakiś dziwnych techników macie u mnie jak miałem instalacje 4 lata temu technik pytał się czy chce rozdzielenie sygnału na ich darmową telewizje :)
_________________
  Opiu
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-06-2021, 22:07   

pawelb napisał/a:
te gniazda są już do 1Ghz

Tylko że 1ghz to za mało dla Docsis 3.1, który w specyfikacji ma 1,2ghz. O Docsis 4.0 nie wspominam nawet, tam juz jest 1,8ghz - 3ghz. Pasmo wycinane na kanale zwrotnym też ma się nijak do tego co jest w specyfikacji 3.1 i 4.0.
I tutaj wychodzi czemu Adopcja nowych standardów docsis jest tak trudna... takich elementów pasywnych na sieci są setki tysięcy... i wszystkie trzeba by wymienić by zaimplementować nowszy standard.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: