Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podniesienie prędkości Internetu z 500 - prośba o opinie
Autor Wiadomość
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 08-06-2021, 15:52   Podniesienie prędkości Internetu z 500 - prośba o opinie

Witam.

Od lat mam internet w UPC. Obecnie mam 500 Mb/s i jestem bardzo zadowolony z usługi, nie narzekam na prędkość, praktycznie mam non stop tyle ile w umowie. Płacę 80 złotych na miesiąc, bo podpisywałem umowę na czas nieokreślony.
Obecnie w moim miejscu zamieszkania mogę mieć niby 750 Mb/s.

Teraz pytanie. Czy mam po prostu przedłużyć umowę na standardowych warunkach UPC - jest jakaś szansa ugrać niższą cenę za abonament bez składania wypowiedzenia czy po prostu dla "obecnych klientów" jest "tyla" i koniec rozmowy?

Złożyć wypowiedzenie i liczyć, że ktoś odezwie się w tym temacie do mnie i wtedy próbować negocjować, o ile można mniej więcej obniżyć abonament?

Nie interesuje mnie TV ani inne pierdoły, jedynie internet.

Coś słyszałem, że po wypowiedzeniu trzeba czekać miesiąc, żeby znowu podpisać umowę. Nie ukrywam, że nie chciałbym pozostać przez tyle czasu bez internetu. Mogę prosić o jakieś sugestie?

Nie chciałbym przechodzić do innej sieci - z obecnych usług jestem bardzo zadowolony, konkurencja nie jest w stanie mi dostarczyć "zapowiadanej" prędkości.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 08-06-2021, 16:02   

Niższa cena bez wypowiedzenia raczej nierealna... Złóż wypowiedzenie i negocjuj. Jednak najpierw sprawdź, czy Twój modem loguje się na 24 kanały i jaki masz na nich sygnał. Bo 750 Mbps zbliża się do granicznych możliwości Compala.
_________________
  -Zuzia
 
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 08-06-2021, 20:23   

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o 24 kanały, czy to chodzi o to co jest w załączniku?

upc.jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 94,14 KB

 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 08-06-2021, 21:24   

Tak, o to chodzi. Jeszcze istotna jest kolumna Post RS Errors oraz zakładka Kanał zwrotny.
_________________
  -Zuzia
 
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 09-06-2021, 04:44   

Dzięki za odpowiedź. Poniżej wklejam pozostałe dane.

post rs errors upc.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 109,39 KB

kanał zwrotny upc.jpg
Plik ściągnięto 103 raz(y) 62,28 KB

 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 09-06-2021, 12:24   

W kanale zwrotnym widać błędy, są nieliczne, ale sprawdź, czy z czasem nie rosną.
_________________
  -Zuzia
 
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 10-06-2021, 14:40   

Dziękuję za odpowiedź. Jakieś sugestie na co zwracać uwagę? Bo szczerze mówiąc dosyć słabo się orientuję.

Czy przy tych błędach nie próbować podnosić prędkości czy jak postępować?
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 10-06-2021, 15:24   

Jeśli modem pracował długo, to błędy możesz zignorować. Natomiast jeśli pojawiają się w krótkim czasie po restarcie, wtedy masz problem z kanałem zwrotnym i dobrze, żeby technik UPC wyregulował sygnał. Możesz spróbować zamówić 750 Mbps, masz dwa tygodnie na testy, pobieraj duże pliki, uruchom jakieś torrenty (legalne). Jeśli modem nie będzie się restartował, zawieszał, rozłączał, można uznać, że pracuje stabilnie. Z ciekawości spytam, czemu chcesz zwiększyć prędkość? Compal po Wi-Fi wyciąga około 500 Mbps, upload wzrośnie o 10 Mbps, dodatkowe 250 Mbps downloadu będziesz jakoś wyraźnie odczuwał?
_________________
  -Zuzia
 
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 10-06-2021, 15:39   

Oki, dzięki.

Chcę zwiększyć prędkość, bo człowiek przyzwyczaja się do dobrego :) Naprawdę nie narzekam na UPC, prędkość praktycznie non stop taka jak w umowie. Bardzo, bardzo rzadkie awarie w moim rejonie.

Nie narzekam na pingi w grach a obecne gry sporo ważą. Fajnie jest się nie martwić i po prostu mieć ochotę coś pobrać ze Steama i nie wkurzać się jak długo się ciągnie. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: