Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet POPC - UPC, RFC, Orange czy inny operator?
Autor Wiadomość
ic'tb 
Klikacz

Dołączył: 13 Sie 2021
Posty: 2
Wysłany: 13-08-2021, 22:09   Internet POPC - UPC, RFC, Orange czy inny operator?

Dzień dobry,

2. sierpnia w mojej miejscowości oddano do użytku światłowód budowany przez NEXER'ę w ramach POPC (w końcu). W związku z tym, że pierwotna planowana data zakończenia budowy tej sieci była wyznaczona na październik 2020, już jakiś czas przed tym terminem rozglądałem się już za potencjalnym dostawcą internetu - obecne 100GB LTE z plusa to stanowczo za mało dla pięciu osób.

Początkowo byłem zdecydowany na T-mobile, ale po prześledzeniu tematu na tym forum różowy operator spadł na ostatnie miejsce.

Kolejnym typem był Plus sprzedający usługę Netii, na temat której czytałem wiele pozytywnych opinii na różnych forach, ale ten z kolei nie ma jeszcze oferty na moją miejscowość, a na infolinii nikt nie wie kiedy będzie/ czy będzie. (na stronie nexery plus jest wyszczególniony jako operator oferujący usługi w mojej miejscowości, więc teoretycznie powinien kiedyś wejść z ofertą, ale jestem już zmęczony czekaniem od zeszłego roku :sad: )

Pozostali operatorzy do wyboru (umowy na 2 lata):
- Orange – 600/100 – 70zł+20zł przy umowie na 24 miesiące – 80zł+20zł przy umowie bezterminowej
- UPC - 600/100 – 60zł+25zł
- RFC – 700/100 – 90zł
- Celcom – 600/? (nie mogę znaleźć informacji na temat upload'u, ale zapewne jest to 100Mb/s jak u innych) - 69zł+25zł
- Marton media – 600/100 - 84zł

Cenowo wygląda bardzo podobnie i nie jest ona tutaj głównym kryterium wyboru, bardziej zależy mi na dobrym pingu w grach tj. cs, valorant, cod warzone, płynnym netflixie i bezawaryjności. Stały publiczny ip mile widziany. Urządzenie od operatora nie ma większego znaczenia gdyż planuję od razu podłączyć swój router.

Orange jest na drugim miejscu od końca z uwagi na pingi w grach, ale korci tutaj umowa bezterminowa i kojarzy mi się z bezawaryjnością (mimo wcześniejszego posiadania Neostrady ;) ).

UPC wydaje mi się rozsądnym wyborem i jeśli dobrze kojarzę ma domyślnie stałe publiczne ip w pakiecie. Nie wiem jak wygląda tutaj kwestia awaryjności. Główne wątpliwości budzi we mnie możliwe przejęcie przez PLAY – różne rzeczy dzieją się z firmami po przejęciach. Miłym dodatkiem jest brak opłaty za utrzymanie łącza w ciągu pierwszych 12. miesięcy.

O RFC zbyt wiele informacji nie znalazłem, tak samo o pozostałych dwóch operatorach.

Proszę o pomoc w wyborze – jak myślicie, która oferta jest najrozsądniejsza? Wiązać się umową z jednym z powyższych operatorów czy może jednak warto czekać na netię?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: