Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbliża się koniec kanałów Disney, FOX i Nat Geo...?
Autor Wiadomość
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 28-05-2021, 07:31   Zbliża się koniec kanałów Disney, FOX i Nat Geo...?

Jeszcze w tym roku Disney planuje zamknąć 100 kanałów telewizyjnych na całym świecie. Również w Polsce można spodziewać się zamknięcia niektórych stacji.

W Azji środkowo-wschodniej już zapowiedziano, że w październiku nadawania zaprzestaną m.in. Fox, FX, Disney Channel, Disney Junior, Nat Geo People, Fox Crime, Fox Life, Fox Sports, Star Sports i Fox Movies...

Które kanały znikną w Polsce? Tego zapewne dowiemy się wkrótce, a na każdym rynku decyzje mają być podejmowane lokalnie. Wkrótce jednak można będzie spodziewać się uszczuplenia rynku telewizji linearnej na rzecz płatnych platform streamingowych.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/disney-zamyka-100-kanalow-fox-fx-disney-channel-disney-junior-nat-geo-people-fox-crime-fox-life-fox-sports-star-sports-fox-movies

https://hdtvpolska.com/disney-zamyka-kanaly-telewizji-co-zniknie/
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 28-05-2021, 12:00   

no coz, oni dla siebie tna koszta a odbiorca musi co raz wiecej placic. Zeby miec dostep do tych wszystkich platform ktore juz sa i ktore maja byc to wychodzi duzo wiecej niz tradycyjna platna tv.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 28-05-2021, 21:08   

telewizja to przeżytek, jak zrobią tak dobry obraz kanałów sportowych w strimingu jak w tv to mogą pożegnać się z klientami np. c+ bo kiedyś to nie było tak neta dobrego a teraz jest i ludzie wolą za streaming płacić niż za tv i jeszcze wiązać się z umową w tych czasach nie warto.
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 29-05-2021, 12:37   

@splinter, o co to to nie! Właśnie ja bym powiedział że niech sobie wszystko dają w streamingu, ale nigdy nie sport! Choć jak pokazuje rzeczywistość to nieuniknione :sad: Postęp techolgiczny sprawił że każde rozszerzenie rozdzielczości nadawnia od czasów tv analogowej zwiększa opóźnienie sygnału i tak transmisja w 4K ma kilka sekund większe opóźnienie niż HD, HD niż SD, a SD niż zapomniany już sygnał analogowy. Z resztą pamiętam jak byłem kiedyś na meczu ekstraklasy i CYFRA+ miała jakąś akcję marketingową gdzie ustawili telebim z sygnałem z Canal+Sport z tego meczu - wtedy tak naprawdę dotarło do mnie ile jest opóźnienia w tv, a były to jeszcze czasy przed HD. Do tego streaming który opiera się na przekazie internetowym generuje kolejne znaczne opóźnienia. Tak więc transmisja sportowa "na żywo" opóźniona ok półtorej minuty do tego narażona na wiele czynników oraz na kolejne opóźnienia spowodowane ewentualnym bufforowaniem to nie jest dobra rzecz. Nic przyjemnego gdy wynik na serwisach typu livescore zmienia się wcześniej niż widzimy gola na ekranie telewizora bo to zabija radość z kibicowania. Film, serial, dokument, program rozrywkowy, transmisję z koncertu lub konferencji czy nawet sport w retransmisji  jak najbardziej można w tej formie obejrzeć, ale w życiu nie sport NA ŻYWO! Chętnie bym nawet płacił abonament RTV gdyby TVP miało gwarancję wszystkich transmisji sportowych co są od Canal+ i Polsatu po Eleven i nadchodzące Viaplay aby tylko móc oglądać to bezpośrednio z kabla i naprawdę realnie "live" tak jak powinno być - wtedy niech sobie płatna telewizja upada na rzecz tego typu serwisów, ale sportu niech nie ruszają :sad:
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-05-2021, 23:06   

Nie rozumiem w czym problem. Gdy oglądam dany mecz w TV, to po prostu wyłączam powiadomienia o tym meczu w aplikacji, żeby nie spoilowały.
Na SofaScore powiadomienie przychodzi po 10-15 sekundach od wydarzenia (np. gola), więc nawet tradycyjna TV ma większe opóźnienie.

Jedynym problemem mogą być krzyczący sąsiedzi, ale ja na szczęście nie mam takich sytuacji. :)
 
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 30-05-2021, 16:01   

Mieszkam obok stadionu żużlowego i transmisje (nSport HD, platforma Canal+) są opóźnione około 8/10/12 sek. W streamingu niewiem bo nie mam jak porównać. Ostatnio był rekord i było to tylko 6 sek, nie mam pojęcia czemu jest nieraz 10 sek lub 12 a ostatnio było to 6 sek.
W kablu UPC ten sam (nSport HD) dochodzą dodatkowe 4 sek. opóźnienia. Czyli 12/14/16

PS. z balkonu widzę linie startową :)
_________________
  Woocash
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-05-2021, 08:28   

Też mieszkam blisko stadionu żużlowego i też sprawdzałem to na początku sezonu. Opóźnienie w Canal+ Online wynosiło mniej więcej 25 sekund.
 
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2021, 10:08   

Jak porównywałem streama Canal+ w Player+ z przekazem na dekoderze UPC to było opóźnienie o jakieś 10 sekund. Z kolei jak jest mecz ekstraklasy w TVP to w UPC jest kilka sekund szybciej niż w Canal+ a ostatnio finały LE i LM w PSP były szybciej od TVP. Wychodzi na to że Polsat w UPC ma najszybszy przekaz. I oczywiście można się oszukiwać wyłączając powiadomienia na telefonie ale jednak to nie to samo jak ogląda się jakieś ważne wydarzenia sportowe nawet z tak wydawałoby się nieznacznym opóźnieniem bo rzeczywiście jak sąsiedzi krzyczą wcześniej to można się nieco zirytować. Przerabiałem coś takiego, więc wiem :) I jeszcze jest jedna rzecz, jak ktoś obstawiał kiedyś mecze live u buka to wie że można ładnie zarobić gdy przekaz jest jak najszybszy bo idzie jak najbardziej wycyrklować np że za chwilę padnie bramka i zdążyć obstawić nim bukmacher zablokuje taką możliwość i tu naprawdę sekundy mają znaczenie, a więc na mocno bramkostrzelnych drużynach czasem dane jest nam wygrać oglądając taką transmisję z kabla czego streaming w takim stopniu już absolutnie nie daje.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: