Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV GO
Autor Wiadomość
Kuba77 
Klikacz

Dołączył: 07 Cze 2022
Posty: 1
Wysłany: 07-06-2022, 23:22   

Po aktualizacji aplikacji na apple tv nie można oglądać żadnego kanału kiedy jako źródło dźwięku ustawiony jest głośnik Homepod. (za każdym razem błąd: Przepraszamy, airplay niedozwolone na tym kanale)
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-06-2022, 06:18   

Na Sony xh90 po aktualizacji przestało działać .Odinstalowanie i ponowna instalacja i aplikacja ruszyła ...Szkoda,że nadal nie można programować nagrywania na harizonie jeśli posiada się boxa 4k .
  stivi
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 09-06-2022, 13:00   

BAHmVIP napisał/a:
TVP-1: Niedostępny - wybrana pozycja nie może być w tym momencie odtwarzana 4012


Powinieneś się cieszyć, że nie ma tego szajsu.

Kurde wydawało mi się, że już to pisałem. Post musiał gdzieś się zagubić.
 
 
xwd 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 18
Wysłany: 10-06-2022, 01:30   

Ale padake zrobili tą nową wersją UPCTVGO:
Mam starszego laptopa (Intel Core i3-380M) na którym czasem wieczorem oglądałem TV. Gdy była jeszcze stara aplikacja Horizon to obciążenie procesora oscylowało w okolicach 15%. Obecnie, ten nowy wytwór niedorobionych programistów żre 75-80%, niezależnie od wybranej przeglądarki, a jak się coś czasem odpali w tle to robią się stopklatki a potem dźwięk rozjeżdża się z obrazem. Na tym samym kompie aplikacja Netflix-a zajmuje 25%, podobnie jak oglądanie przez przeglądarkę HBOMAX. Brawo UPC-PLAY! Zaczęło się: badziew wypiera średnie, a średnie wyparło wcześniej dobre. Jak pójdą w tym tempie to co roku trzeba będzie kupować nowego laptopa aby móc spokojnie wieczorem obejrzeć TV!
Dodali wodotryski w stylu rameczek wokół okienek, a zapomnieli o podstawowej funkcjonalności. Wcześniej okno z miniaturami kanałów można było zwiększać/zmniejszać umożliwiając zmieszczenie na ekranie większej ilości podglądanych kanałów. Teraz skalowanie nie działa: 4 okna w linii i koniec. Do du..y z taką techniką.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 10-06-2022, 20:16   

Fakt, na nowej wersji UPC obciążenie znacznie wzrosło.

Co do komputera, to masz procka z 2010 r. Czyli komputer który ma 12 lat. Raczej co roku go nie wymieniasz z tego co widzę. Te procki miały problemy z obsługą powyżej 4GB ramu. Obstawiam, że tu nawet nie ma akceleracji sprzętowej dla obrazu, bo chyba sensowna była od intela 6th.

Narzekaj, że 12 letni komputer, wart 300 zł słabo działa xD To nie jest forum IT, jak zrobić aby płynnie cokolwiek działało na gracie.
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 10-06-2022, 21:20   

Musialem sie na nowo zalogowac na apce w android TV na tcl. Wczesniej chodzilo spoko jak juz sie odpalilo. Teraz obraz dluzej sie laduje, mam wrazenie ze laguje a co najgorsze zlikwidowali szybki dostep do listy kanalow pod przyciskiem w lewo :D Jak ostatnio chwalilem ich apke bo byla najbardziej sensowna i poprostu w niej wszystko dzialalo jak trzeba tak teraz odwalili straszna lipe

grzech1991 napisał/a:
Te procki miały problemy z obsługą powyżej 4GB ramu

co ma ram do tego?
grzech1991 napisał/a:
Narzekaj, że 12 letni komputer, wart 300 zł słabo działa xD

Jak wczesniej dzialalo spoko to chyba ma prawo narzekac? To jest obraz fhd jakies 3 megabity, komorka to ogarnia bez problemu a laptopowy procek nie?
xwd napisał/a:
Dodali wodotryski w stylu rameczek wokół okienek, a zapomnieli o podstawowej funkcjonalności

Nie potrafie ogarnac jak mozna w jednej aktualizacji tak skopac dobrze dzialajaca aplikacje :D
grzech1991 napisał/a:
Fakt, na nowej wersji UPC obciążenie znacznie wzrosło.

Moj calkiem dobry komp bierze 11W wiecej podczas ogladania TV upctvgo vs material fhd z YT. Caly dekoder bierze z 16-18w podczas pracy wiec tutaj cos ewidentnie skopali
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 10-06-2022, 21:46   

Michaelred napisał/a:
co ma ram do tego?


U mnie chrome zjada 16GB+

Do firmy kupuje min. 16GB. Sprzęt poniżej tej wartości, jeśli chcesz robić coś więcej poza odpaleniem notatnika jest aużywalny.

Michaelred napisał/a:
Jak wczesniej dzialalo spoko to chyba ma prawo narzekac? To jest obraz fhd jakies 3 megabity, komorka to ogarnia bez problemu a laptopowy procek nie?


Nie wiem co Ty porównujesz, co mają megabity do rzeczy? Do tego musi być moc obliczeniowa, ARM dościga obecnie 8C/16T w laptopach które kosztują 5k+. Dodatkowo masz hardware'owe wpsracie do enkodowania. Nawet rendery filmów idą szybciej niż na PC xD A tu masz złoma, który jest następną generacją po core2duo.

Michaelred napisał/a:
Moj calkiem dobry komp bierze 11W wiecej podczas ogladania TV upctvgo vs material fhd z YT. Caly dekoder bierze z 16-18w podczas pracy wiec tutaj cos ewidentnie skopali


U mnie odpalenie jednej apki, to wzrost 80-100W na zasilaczu, na drugim kompie odpalenie jednego programu to wzrost z 80W do 2000W. Nie wiem czym się tu chwalisz?
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 10-06-2022, 21:58   

grzech1991 napisał/a:
U mnie chrome zjada 16GB+

Do firmy kupuje min. 16GB. Sprzęt poniżej tej wartości, jeśli chcesz robić coś więcej poza odpaleniem notatnika jest aużywalny.

<lol2>
reszty tez juz nie bede komentowac bo chyba nawet nie zrozumiales o czym pisalem :D
Moze sie zapisz na jakis kurs obslugi komputera to nie bedziesz musial kupowac super sprzetu zeby z niego komfortowo korzystac. To tak jak u mojej matki, setki niepotrzebnych zakladek i programow odpalonyych niepotrzebnie itd no ona potrzebuje mocniejszego kompa niz ja :D
grzech1991 napisał/a:
Nie wiem co Ty porównujesz, co mają megabity do rzeczy? Do tego musi być moc obliczeniowa

to porównuje, ze ten sam strumien na starych zlomach PC i na androidzie z kodi na arm z 4 bieda rdzeniami dziala bez problemu a oficjalna apka i zwykla przegladarkowa wersja nie ogarnia. To nie jest zadne 4k60fps. Teraz rozumiesz?
grzech1991 napisał/a:
U mnie odpalenie jednej apki, to wzrost 80-100W na zasilaczu, na drugim kompie odpalenie jednego programu to wzrost z 80W do 2000W. Nie wiem czym się tu chwalisz?

Niczym sie nie chwale, pokazalem analogie. Tego tez nie zrozumiales ;)
 
 
xwd 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 18
Wysłany: 11-06-2022, 01:52   

grzech1991 napisał/a:

Narzekaj, że 12 letni komputer, wart 300 zł słabo działa xD To nie jest forum IT, jak zrobić aby płynnie cokolwiek działało na gracie.


Widzę, że kolega z tych, co to lubią produkować dużo elektrośmieci. I jest jeszcze z tego dumny! Też mam nowsze laptopy, ale nie o to tutaj chodzi. Kiedyś TEN sprzęt wystarczał do obejrzenia TV, teraz nie. Nie dlatego, że rozdzielczość obrazu wzrosła 10 razy albo odtwarza przy okazji 100 kanałów dźwięku, ale dlatego, że jeden programista z drugim niedorobionym programistą skopali robotę! Pokazałem, że inni gracze na rynku jak Netflix czy HBOMax mają aplikacje działające w miarę poprawnie, a UPC-PLAY zawaliło temat dokumentnie. Mieli coś działającego i zamienili na coś do du py. Niedługo do uruchomienia notatnika potrzebny będzie najnowszy komputer, bo takich mamy teraz programistów. Beznadziejnie napisanym kodem można zarżnąć każdą maszynę, obecną i dowolną wyprodukowaną w przyszłości. Wystarczy wstawić niekończącą się pętlę w kodzie i użycie CPU skoczy na 100%. Podobnie z pamięcią: najlepiej wczytać do RAM-u cały dysk a potem będziemy się zastanawiać, co nam jest naprawdę potrzebne. Na takiej zasadzie to RAM zawsze będzie za mały!
Kończąc: skoro coś działa i spełnia swoje funkcje, dlaczego to wyrzucać na śmieci? W tym wypadku laptop stracił funkcjonalność, bo ktoś niechlujnie napisał kod programu. Zgodnie z jakże odkrywczą kolegi sugestią: aby rozwiązać ten problem potrzebny lepszy komputer!
A góry śmieci rosną i rosną, a mielące bez sensu sieczkę udającą programy procesory, pożerają coraz więcej energii...
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 11-06-2022, 09:35   

Michaelred napisał/a:
Moze sie zapisz na jakis kurs obslugi komputera to nie bedziesz musial kupowac super sprzetu zeby z niego komfortowo korzystac.


Mam w firmie 30 maszyn pod soba, jak nie ogarniasz różnicy między ARM a x86 to nie ma o czym rozmawiać xD Spiseg tych ludzi co produkują kompy za 20k+ przecież takie nie są potrzebne, to tylko wina userów, że za dużo odpalają xD Mogliby tłumaczyć, zamiast produkować części szybsze niż laptop z epoki kamienia łupanego xD

Michaelred napisał/a:
to porównuje, ze ten sam strumien na starych zlomach PC i na androidzie z kodi na arm z 4 bieda rdzeniami dziala bez problemu a oficjalna apka i zwykla przegladarkowa wersja nie ogarnia. To nie jest zadne 4k60fps. Teraz rozumiesz?


Rozumiesz, że 12 letnie procki nie są wspierane i nigdy nie były iGPU przystosowane do wspracia hardware'owego video albo były na poziomie 360p?

xwd napisał/a:
Widzę, że kolega z tych, co to lubią produkować dużo elektrośmieci.


Elektronika podlega recyklingowi, dwa takiego laptopa możesz komuś odsprzedać. Zasadniczo, ja każdy sprzęt odsprzedawałem. A idąc takimi śmiesznymi analogiami, to lepiej mięc szrota za 300 zł. Tracić swój czas na nerwy, zawieszanie się, wolne działanie i pisanie po forach jakie to jest złe.. A czasu nie kupisz, jest bezcenny.

xwd napisał/a:
Niedługo do uruchomienia notatnika potrzebny będzie najnowszy komputer, bo takich mamy teraz programistów.


Oczywiście, że tak. To nie jest kwestia programistów, tylko postępu technologicznego. Gdyby go nie było, to byś pisał, że komputer typu odra jest spoko i po co produkować elektrośmieci? Wystarczy iść na uczelnie (o ile odra była na uczelni, bo nie chce mi się tego teraz sprawdzać...)

xwd napisał/a:
aby rozwiązać ten problem potrzebny lepszy komputer!


Auto rozumiem masz 40 letnie, bo tylko śmieci rosną? Tak jak pisałem, laptopa komuś odsprzedasz bez problemu. Więc argument jest inwalidą. Tanie laptopy schodzą prawie od razu.

Co do reszty, tego, że coś skopali - no niestety, tak to wygląda. I do reszty wypowiedzi zgadzam się w 100%.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 11-06-2022, 15:53   

A w skrócie - wersja przeglądarkowa została popsuta co daje się wyraźnie odczuć bez względu na to, którą wybierzemy. Sprawdziłam na kilku pod różnymi systemami. To jest tragedia, a nie upgrade.
_________________
  -Zuzia
 
xwd 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 18
Wysłany: 11-06-2022, 23:15   

grzech1991 napisał/a:

xwd napisał/a:
Niedługo do uruchomienia notatnika potrzebny będzie najnowszy komputer, bo takich mamy teraz programistów.

Oczywiście, że tak. To nie jest kwestia programistów, tylko postępu technologicznego.


Ten komentarz do mojego komentarza podoba mi się najbardziej, a zwłaszcza nowa definicja postępu technologicznego (postęp technologiczny polega na tym, że do wykonania tego samego prostego zadania potrzebujemy coraz większych nakładów sprzętowych: jeszcze szybszego procesora, jeszcze więcej RAMu, jeszcze większego dysku).
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 12-06-2022, 16:04   

xwd napisał/a:
grzech1991 napisał/a:

xwd napisał/a:
Niedługo do uruchomienia notatnika potrzebny będzie najnowszy komputer, bo takich mamy teraz programistów.

Oczywiście, że tak. To nie jest kwestia programistów, tylko postępu technologicznego.


Ten komentarz do mojego komentarza podoba mi się najbardziej, a zwłaszcza nowa definicja postępu technologicznego (postęp technologiczny polega na tym, że do wykonania tego samego prostego zadania potrzebujemy coraz większych nakładów sprzętowych: jeszcze szybszego procesora, jeszcze więcej RAMu, jeszcze większego dysku).


takie trolle są najgorsze, dla durnej retoryki, nabijania posta będą bronić partaniny i korporacji. To co UPC odwaliło to się w pale nie mieści, bo jak była to z jednych najlepszych aplikacji do ogladania TV teraz to padaka. TV czy komp pracują znacznie gorzej przy tym wcześniej trywialnym zadaniu jak to obecnie działało.
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-06-2022, 21:07   

Przeglądarka nowego telewizora Samsung odmówiła współpracy z UPC TV GO, a aplikacji brak - dziękuję upc (celowo małymi literami)
_________________
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 13-06-2022, 01:14   

Moze sie wkurzyli, ze za duzo osob im ucieklo z Multirooma do apki UPCTVGO to trzeba bylo popsuc :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: