Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV GO
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 18-06-2022, 17:06   

Aby uzyskać znów Full HD trzeba zainstalować poprzednią wersję aplikacji. Zastanawiam się co łatwiejsze dla statystycznego klienta, przywracanie starszej wersji apki, czy konfiguracja Kodi. Znając życie pewnie nieprędko nasz ulubiony operator upora się z problemem (o ile w ogóle) i Kodi zostanie jedyną sensowną alternatywą na 1080p pod Androidem. Mnie żal również popsutej wersji przeglądarkowej, w osobnej karcie włączałam sobie kanały muzyczne, a teraz bierze tyle zasobów CPU, że dość głośno pracuje wentylator.
_________________
  -Zuzia
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 18-06-2022, 18:06   

-Zuzia napisał/a:
Mnie żal również popsutej wersji przeglądarkowej, w osobnej karcie włączałam sobie kanały muzyczne, a teraz bierze tyle zasobów CPU, że dość głośno pracuje wentylator.

UPC TV GO bardziej obciąża CPU niż 4 jednocześnie uruchomione serwisy - HBO MAX, Netflix, Amazon Prime Video i AppleTV+
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 19-06-2022, 10:02   

UPC powinno dostać karnego ku...a za UPCTV.
Któryś już raz jak leci transmisja Ekstraligi żużlowej to kanal niedostepny....
 
 
szunaj 
light master

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 87
Wysłany: 19-06-2022, 10:23   

Jak niedostępny? U mnie leci po sieci UPC jak i poza siecią.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 19-06-2022, 10:34   

szunaj napisał/a:
Jak niedostępny? U mnie leci po sieci UPC jak i poza siecią.


ublock i privacy badger trzeba wyłączyć czasem aby serwis się uruchomił.

U mnie nic nie szumi, zero problemów z prockiem.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 19-06-2022, 12:15   

Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże, zmiana API okazała się nieudana. Trzeba wyjątkowego talentu, żeby popsuć to w tak paskudny sposób. Mniejsze obciążenie CPU mam przy oglądaniu treści 4K z Playera niż kanałów z UPC. Bez względu na przeglądarkę.

Korzystam z podobnej usługi od Vectry i mimo, że tam stream ma większe bitrate więc płynie większa ilość danych, w tych samych przeglądarkach obciążenie CPU jest minimalne przy odtwarzaniu i wentylator milczy.
_________________
  -Zuzia
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 19-06-2022, 18:57   

Mnie tez mocno wkurza, ze skopali sterowanie klawiatura. pauza, mute, fulscreen itd. Mialem tez zrobione skroty na telefonie zeby sobie wygodnie UPCTV w przegladarce na kompie sterowac z telefonu i teraz tez lipa. Serio musieli sie postarac zeby to az tak skopac.
Poinstalowalem te apke znajomemu, matce, ciotce na TV i canal + box i teraz mi tylek zawracaja, ze nie dziala :evil:
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 19-06-2022, 19:29   

Analizując obciążenie procesora warto podać na jakim typie procesora i systemie Windows uruchomiono aplikację. Na moim leciwym i7-3615QE i Windows 11 jest to średnio 25% Dla porównania aplikacja Netflix na tym samym sprzęcie obciąża procesor na poziomie 7%

UPC_TV_GO_Cpu.jpg
Plik ściągnięto 72 raz(y) 184,15 KB

Ostatnio zmieniony przez xtrem007 19-06-2022, 19:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 19-06-2022, 19:50   

Nie wiem jak inni, ale ja wysłałam zgłoszenie, gdzie wypunktowałam to co popsuli, a PC mam na tyle wystarczający, że mogę bez problemu w przeglądarce oglądać seriale w 4K z Playera, to jak on może być za słaby na UPC TV Go.
_________________
  -Zuzia
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 19-06-2022, 22:41   

Mi wlasnie zaczelo przycinac podczas ogladania w przegladarce :D Sa scinki co jakis czas i... ewidentnie zjazd z rozdzielczoscia do 720p albo nizej bo wyglada strasznie slabo
 
 
xwd 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 18
Wysłany: 20-06-2022, 02:15   

Pisałem już wcześniej, że głupio napisanym softem można zajechać każdy sprzęt, a magicy z UPC nie powiedzieli w tym temacie jeszcze ostatniego słowa. Wersja Horizon działała super, potem była już tylko równia pochyła.
Są wprawdzie tacy, którym obecny stan nie przeszkadza i mogłoby zostać jak jest teraz:
grzech1991 napisał/a:
U mnie nic nie szumi, zero problemów z prockiem.

ale to wyjątek. Pytanie: czy sprawdzał jak bardzo żre zasoby sprzętowe ten genialny soft od UPC? Dlaczego na własne potrzeby potrafi zaalokować 1,2GB RAM-u? Ale gdy się używa całego komputera tylko do oglądania TV i pisania w notatniku, to faktycznie, nic nie tnie...
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 20-06-2022, 10:38   

Pomijając apetyt na zasoby, położyli funkcjonalność. Kompletny brak profesjonalizmu.
_________________
  -Zuzia
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 20-06-2022, 18:07   

xwd napisał/a:
zy sprawdzał jak bardzo żre zasoby sprzętowe ten genialny soft od UPC? Dlaczego na własne potrzeby potrafi zaalokować 1,2GB RAM-u? Ale gdy się używa całego komputera tylko do oglądania TV i pisania w notatniku, to faktycznie, nic nie tnie...


Mam wyłączoną akceleracje sprzętową na GPU, ze względu na to, że GPU używam do innych rzeczy.

Obciązenie CPU: 15%
Liczba otwartych kart: 1056
Użycie ramu: 12GB, z czego chrome 5GB (chociaż nie wydaje mi się)

Więc u mnie zasoby leżą i nic nie robią, nie używam PC tylko do notatnika, mam 2xGPU, 32GB ramu i 8C/16T (co obecnie jest wartością śmieszną, ale PC nie jest też pierwszej nowości). Nic mi nie szumi, zero, null. Nawet jak odpalę OCCT z AVX też nic nie szumi.
 
 
xwd 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 18
Wysłany: 21-06-2022, 18:12   

grzech1991 napisał/a:
Liczba otwartych kart: 1056 :shock:

No tak, to wiele wyjaśnia...
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 21-06-2022, 18:28   

No i zapomniałem dodać, w chrome mam wyłączone usypianie kart. Wszystkie są aktywne i załadowane :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: