Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy UPC będzie nadawać TVP 4K w kablu?
Autor Wiadomość
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 26-05-2021, 17:59   

stivi napisał/a:
Jutro zwracam do sklepu. Coraz bardziej zastanawiam sie nad boxem z UPC...

Tylko czy jakosc 4K w przypadku transmisji meczow na zywo jest warta mega opoznien? Sam kanal TVP 4K bedzie mial opoznienie wzgledem kanalow w HD do tego w pudelku od UPC dostajesz jedynie streaming czyli znow + kilkanascie sekund opoznienia. Moim zdaniem nonsens ;) pamietam ze jak wchodzily cyfrowe kanaly to sam kosztem jakosci przerzucalem na analoga wazne dla siebie transmisje zeby byc bardziej "live" potem tak samo wolalem SD niz HD w takich przypadkach. A teraz zastanow sie i wez pod uwage ze cyfra ma zawsze wieksze opoznienie wzgledem analoga, HD wzgledem SD, a 4K wzgledem HD i do tego opoznienie powodowane przez streaming ktory dostaniesz w pudeleczku od UPC to daje pewnie i nawet z ok 1 min, a niech jeszcze zbuforuje to i wiecej co w przypadku transmisji sportowej jest dla wielu nie do zaakceptowania. Lepiej zostac przy HD i kupic sobie kilka dodatkowych browarkow pod meczyk niz inwestowac w ta zabawke, a potem cieszyc sie z gola dla "naszych" gdy u sasiada juz druga druzyna wyrownuje po szybkim wznowieniu na 1:1 i mysli sobie "z czego ten duren sie cieszy" ;)
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-05-2021, 18:20   

Przespalem się i już mi przeszło... Opóźnienie opóźnieniem fakt spora wada ale ja bez nagrywarki nie dam rady. A bardziej bez przewijania nagrań.
  stivi
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 27-05-2021, 10:31   

Wszystko jasne...w kablu nie będzie. Tylko z nowym dekoderem.
https://satkurier.pl/news/204727/tvp-4k-takze-na-upc-tv-4k-box.html
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 27-05-2021, 11:22   

Chyba trzeba myslec powoli nad zmiana dostawcy po wielu latach i uciekac gdzies gdzie 4K plynie z kabla a wiec najpewniej talerz od Canal+. Rozwoj tchnologiczny przerosl UPC, z reszta z HD tez mieli problem i w sumie maja do dzis ze nie podmienili wszystkiego co by mogli. Czasem mam wrazenie ze najchetniej to tkwili by ciagle w XX wieku i boli ich ze musza isc z duchem czasu.
 
 
sony77 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2018
Posty: 34
Wysłany: 27-05-2021, 12:50   

Aż sie musiałem zalogowac ... to co wyprawia ta banda z upc to woła o pomstę do nieba... kto może to niech kupuje antene typu yaga i wystawia na balkon by złapać mux 3 z kanałem TVP sport HD . Prezes Kurski z usmiechem na ustach daje ten kanał za darmo i jeszcze mówi że dzwięk będzie w dolby atmos ... słyszycie to ludzie ????? Ja juz zamontowałem yage na balkonie , jakosc 100% , siła sygnału 40-50 % z nadajnika 12kW odległosc 28km , na symetryzatorze !!!! , 3 pietro w bloku między drzewami . Ogarnijcie się troche ludzie i pkażcie tym ...... z upc srodkowy palec ...
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 27-05-2021, 20:50   

Bork napisał/a:
Wszystko jasne...w kablu nie będzie. Tylko z nowym dekoderem.
https://satkurier.pl/news/204727/tvp-4k-takze-na-upc-tv-4k-box.html


Dzięki, zauważyłem że już na satelicie się ten kanał niektórym pojawia, więc jak dobrze pójdzie to będę oglądał z satelity, a jak nie, to w najgorszym wypadku zakupię jakąś antenę do dvb-t i w ten sposób się podłączę.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2021, 11:05   

SATKurier napisał/a:
TVP 4K będzie nadawany w sieci Toya z HDR (wysoki zakres dynamiki). Odbiór tego kanału będzie możliwy poprzez DVB-C na wszystkich abonenckich odbiornikach 4K oraz modułach CAM. Kanał będzie dostępny w każdym pakiecie telewizyjnym, bez dodatkowych opłat.

Można? Można. :)
Więcej na ten temat: https://satkurier.pl/news/204912/tvp-4k-w-sieci-toya.html
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 03-06-2021, 16:41   

właśnie o tym przeczytałem, ale UPC to UPC, oni z ofertą telewizji zawsze mieli problem, najważniejsze że z satelity będzie dostępne, to nie ma się co przejmować UPC
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 03-06-2021, 17:54   

Z satelity pewnie będzie kodowane. UPC ma inną i swoją politykę. Inne sieci duże i małe powprowadzały kanały 4k po kablu a UPC na złość wszystkim "odmroziła sobie uszy".
_________________
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 03-06-2021, 20:53   

Wiem że będzie kodowane, to nie ma znaczenia bo mam nc, z upc mam tylko internet plus te podstawowe kanały które są tylko na zapas w razie jakiegoś kataklizmu.
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 04-06-2021, 11:50   

Czy w takim układzie UPC może nazywać się Telewizją KABLOWĄ skoro kanały 4K przekazuje tylko w sieci przez chmurę danych? Czy nie powinni zmienić nazwy na Telewizję INTERNETOWĄ? Czy to jest jeszcze "kablówka"?
 
 
Kakarotto 
Klikacz

Dołączył: 04 Cze 2021
Posty: 3
Wysłany: 04-06-2021, 18:34   

***** ten dekoder od UPC. Już się martwiłem, że będę musiał specjalnie na Euro antenę kupować, a dzisiaj znalazłem w piwnicy starą, pamiętającą chyba jeszcze czasy PRLu. Podpiąłem ją bezpośrednio do telewizora i ku mojemu zdziwieniu zostało znalezionych 50 kanałów (nawet te testowe DVB-T2 HEVC grupy TVN). Wszystkie elegancko działają, jakość 100/100, siła sygnału 95/100, lokalizacja Warszawa-Ursynów. Nie spodziewałem się takiego wyniku. Myślałem, że będzie potrzebna antena z zewnętrznym zasilaniem żeby mieć dobry odbiór, a tu taka niespodzianka. Ciekawe tylko jak ten kanał w 4K będzie na tym śmigał. Niech już go w końcu włączą :mrgreen:

20210604_175409.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 374,15 KB

 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 04-06-2021, 19:49   

swordfish napisał/a:
Czy w takim układzie UPC może nazywać się Telewizją KABLOWĄ skoro kanały 4K przekazuje tylko w sieci przez chmurę danych? Czy nie powinni zmienić nazwy na Telewizję INTERNETOWĄ? Czy to jest jeszcze "kablówka"?

Zadałeś dobre pytanie z którym nie wszyscy mogą się pogodzić jak i z tym że ten ich tv box nazywany jest dekoderem. Telewizja kablowa jest telewizją po kablu a dekoder to dekoder a nie jakaś przystawka do odbioru telewizji internetowej. jeśli będa się dalej upierać z TVP 4K poprzez przystawkę internetową to stracą klientów na rzecz innych kablówek w których kanały UHD 4k są nadawane "po kablu".
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 04-06-2021, 20:31   

Kakarotto napisał/a:
***** Myślałem, że będzie potrzebna antena z zewnętrznym zasilaniem żeby mieć dobry odbiór, a tu taka niespodzianka. Ciekawe tylko jak ten kanał w 4K będzie na tym śmigał. Niech już go w końcu włączą :mrgreen:

Nie siej fermentu antena z zasilaniem(wzmacniaczem) jak to nazwałeś zrobi więcej szkody niż pożytku. Na tym normalnie będzie kanał 4k śmigał tak więc spokojnie.
_________________
  ogromny
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 06-06-2021, 20:30   

Kakarotto napisał/a:
Myślałem, że będzie potrzebna antena z zewnętrznym zasilaniem żeby mieć dobry odbiór, a tu taka niespodzianka.

Z zasilaniem to jakbyś był z 50km+ od nadajnika i rozdzielał sygnał na kilka urządzeń
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: