Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GPON w UPC
Autor Wiadomość
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 08-05-2021, 22:11   

Gdzie tam jest wprost napisane, ze jest to siec UPC? Pokaz mi kogos kto ma GPOna bezposrednio od UPC wtedy mozna rozmawiac.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 08-05-2021, 22:12   

xtrem007 napisał/a:
Pamiętajmy o tym, że UPC od samego początku istnienia oferowało telewizję kablową. Koncentryk był więc podstawowym sposobem dostarczania sygnału do urządzeń nie bez kozery zwanych TELEWIZORAMI a nie monitorami do dekoderów. To co obecnie oferuje Orange i inni dostawcy w ramach usługi TV to taka pseudo telewizja kablowa bo bardziej internetowa niż kablowa. Bez dodatkowego pudło-dekodera ani rusz. Koncentryk ma tę zaletę, że można go wpiąć zarówno do TV z tunerem DVB-C jak i do dekodera TV lub modemu internetowego. W przypadku światłowodu i każdego, nawet najnowszego odbiornika TV są to technologie nie do pogodzenia. Dla mnie koncentryk z punktu widzenia telewizji jest najwygodniejszy bo mam po prostu Telewizor z kartą CI+ bez całej niepotrzebnej kabelko-pilotologi. Funkcjonująca równolegle transmisja DOCSIS tak naprawdę jest niepotrzebnie demonizowana bo dla zwyklego użytkownika internetu niewiele ustępuje technologi FTTH. Koncentryk w UPC to obecnie tylko niewielki końcowy odcinek połączenia cyfrowego gdzie jego większość i tak transmitowana jest po światłowodzie. Zakłócenia w tym końcowym odcinku nie są istotne i znacząco nie wpływają na parametry cyfrowej transmisji danych.


Swiatlowod to wiekszy upload, mniejsze opoznienia. Jak widac UPC tez oferuje te pudelka w formie 4k boxa, Virgin Media w UK tez juz chyba wprowadziło analogiczne urzadzenie.
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 16-05-2021, 17:52   

Zewnętrzne dekodery 4K podłączane do nomen-omen telewizorów 4K to jakieś totalne nieporozumienie. Dekoder do dekodera wbudowanego w TV? Po co? Żeby kabli i pilotów było dwa razy tyle? Podobno mamy dbać o środowisko, oszczędzać prąd i produkować mniej elektrośmieci! Optymalne rozwiązanie to światłowód do domu ale tylko wtedy gdy upowszechni się na rynku nowy standard telewizji linearnej DVB-I. Implementacja DVB-I do nowych telewizorów (i nie tylko) to kwestia odpowiedniego oprogramowania bo połączenie internetowe po WiFi obsługują już chyba wszystkie dostępne na rynku sprzęty. Pytanie tylko czy i kiedy operatorzy zdecydują się z tego standardu DVB-I skorzystać oraz kiedy DVB-I zagości w dostępnych na rynku TV, tabletach i smartphonach. Pamiętajmy, że równolegle rozwija się technologia 5G i dosył sygnału internetowego z telewizją DVB-I wcale nie musi ograniczać się do WiFi z domowego routera światłowodowego. Dla mnie jako użytkownika TV ważna jest prostota i standaryzacja technologii jaką jest telewizja linearna. Serwisy streamingowe Netflix i inne z nazwą "...GO" to zupełnie inna bajka dla zwolenników standardu "oglądaj kiedy chcesz ale niekoniecznie na żywo".

https://satkurier.pl/uploads/76484.jpg
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-05-2021, 14:07   

Witać, że FTTH jest napisane, dzwoniłem do nich. Jest to nowość i raczej mało kto wie kto gdzie jak i kiedy będzie można się podłączyć. U mnie cały blok z 2018 roku jest oświatłowodowany i tylko w rozdzielni w piwnicy gdzie siedzi UPC i Orange mogą sobie doprowadzić albo swiatlowod albo koncentryk. No cóż ważne, że się coś dzieje :

chrome_2021-05-18_15-05-58.png
Plik ściągnięto 271 raz(y) 297,77 KB

  F1le
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-05-2021, 14:12   

To jest oferta na łączu INEA.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 18-05-2021, 14:39   

Inea, Nexera, Tauron, router jest ten sam tylko upload odpowiednio mniejszy, taka Nexera daje 100mbs. To nie jest siec UPC tylko powyzszych operatorow, UPC wstawia za urzadzeniem operatora swiatlowodu router i dekoder, na tym sie konczy ich infrastruktura.

Nawet w linku do instrukcji routera masz BSA czyli sprzedaz uslug na obcej sieci.

https://www.upc.pl/pdf/up..._compal_bsa.pdf

U siebie to UPC najwyzej podpina RFoGa za ktorym i tak jest modem kablowy a nie powyzszy router.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-05-2021, 14:47   

kiram napisał/a:
U siebie to UPC najwyzej podpina RFoGa za ktorym i tak jest modem kablowy a nie powyzszy router.

Prawdopodobnie UPC ma też już własną sieć GPON. Prawdopodobnie bo na własne oczy nie widziałem, ale przykładowo w Krakowie w ponoć dwóch lokalizacjach świadczona jest od niedawna w ten sposób usługa.

Mój blok ma być trzeci, ale coś nie potrafią dogadać się w sprawie umowy na dzierżawę kanalizacji.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 19-05-2021, 16:32   

zylx napisał/a:
kiram napisał/a:
U siebie to UPC najwyzej podpina RFoGa za ktorym i tak jest modem kablowy a nie powyzszy router.

Prawdopodobnie UPC ma też już własną sieć GPON. Prawdopodobnie bo na własne oczy nie widziałem, ale przykładowo w Krakowie w ponoć dwóch lokalizacjach świadczona jest od niedawna w ten sposób usługa.

Mój blok ma być trzeci, ale coś nie potrafią dogadać się w sprawie umowy na dzierżawę kanalizacji.


Prawdopodobnie, ponoć, pokaz w praktyce to fajnie bedzie dowod, o czym dyskutowac jakiego maja dostawce OLT-ow czy routerow dla klientow, urzadzenia, upload, porownac do Orange czy Inea bo jednak na ten moment to są plotki.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-05-2021, 23:56   

kiram, Nie do końca plotki, UPC informuje o tym w swoich dokumentach. Wież mi, bardzo bym chciał już zweryfikować ile w tym jest prawdy.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2021, 08:10   

zylx napisał/a:
kiram, Nie do końca plotki, UPC informuje o tym w swoich dokumentach. Wież mi, bardzo bym chciał już zweryfikować ile w tym jest prawdy.

Nexera i INEA współpracują z. UPC w modelu BSA, i tyle
UPC nie buduję własnej infrastruktury GPON dla dostępu abonenckiego
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-05-2021, 10:59   

pawelb, To czemu informuje o warunkach w "Sieci Dostawcy usług w technologii GPON*" i oddzielnie " w Sieci OSD"?
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 20-05-2021, 12:53   

Masz przynajmniej 3 duzych operatorow sieci POPC, do tego rozne pomniejsze firmy, kazda z nim ma pewnie inna umowe, inne parametry uslugi (symetryczny upload na sieci inea, 100mbs na sieci Nexera, cholera wie jak bedzie z Tauronem), moze o to chodzi. Niech sie pokaze ten GPON wlasny UPC w terenie, na razie nic na to nie wskazuje.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2021, 13:11   

zylx napisał/a:
pawelb, To czemu informuje o warunkach w "Sieci Dostawcy usług w technologii GPON*" i oddzielnie " w Sieci OSD"?

rozumiem Twoje zainteresowanie ale możesz mi wierzyć, że nie obejmie obszarów na których UPC świadczy usługę Docsis albo ma możliwość świadczenia usługi OSD
nic nie słyszałem żeby UPC planowało udostępnianie usług poprzez własny GPON w najbliższym czasie, chyba że zostalibyśmy wyróżnieni przez Liberty Global ;)
GPON od UPC do mieszkania w bloku gdzie już są obecni? nie sądzę....potworne koszty, finansowo bardzo wątpliwe
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-05-2021, 15:10   

pawelb napisał/a:
GPON od UPC do mieszkania w bloku gdzie już są obecni?

A kto mówi że już są obecni? Nie są, a z powodu zaporowej ceny od wykonawcy postanowili wykorzystać światłowód (który należy do wspólnoty) niż w koncentryk, który należy do wykonawcy...
Od razu była mowa o GPON, choć myślałem że osoba z którą rozmawiam jest po prosru malo techniczna i będzie tradycyjnie RFOG + docsis.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2021, 22:09   

zylx napisał/a:
pawelb napisał/a:
GPON od UPC do mieszkania w bloku gdzie już są obecni?

A kto mówi że już są obecni? Nie są, a z powodu zaporowej ceny od wykonawcy postanowili wykorzystać światłowód (który należy do wspólnoty) niż w koncentryk, który należy do wykonawcy...
Od razu była mowa o GPON, choć myślałem że osoba z którą rozmawiam jest po prosru malo techniczna i będzie tradycyjnie RFOG + docsis.

Problem polega na tym że UPC nie ma urządzeń GPON ani systemu provisioningu i monitoringu dla tych urządzeń więc nie wiem jakby mieli uruchomić samodzielnie taką usługę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: