Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GPON w UPC
Autor Wiadomość
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 31-03-2022, 10:03   

izok napisał/a:
oferta GPON upc.pl/lp/gpon

Przecież nic z tego nie wynika. GPON w upc jest ograniczony terytorialnie. Niema nigdzie konkretnej informacji gdzie jest dostępny.
_________________
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 31-03-2022, 17:24   

wujaszekcarlos napisał/a:
izok napisał/a:
oferta GPON upc.pl/lp/gpon

Przecież nic z tego nie wynika. GPON w upc jest ograniczony terytorialnie. Niema nigdzie konkretnej informacji gdzie jest dostępny.

Taka informacja jest na stronie dostawców oferujących infrastrukturę internetową w danym regionie. Generalnie tu logika UPC jest zakładam taka, ze ten link na stronie UPC to jest landing page dla odwiedzających np. strone Nexery i sami nie prowadzą bazy takich adresów dostępnej dla klientów, tylko bazują na informacjach z zewnętrznych źródeł, co ma sens, bo to ci dostawcy docierają lokalnie. Tak czy inaczej ważne, ze jest. A jak ktoś chce popatrzeć na oferty dostępne prze zPOPC, to najwygodniej to chyba właśnie na mapie Nexery zrobić (jacy operatorzy z jakimi ofertami - wustarczy wybrać gotowy adres z mapy).
https://www.nexera.pl/pl/map

Ciekawe czy UPC dołączy jako operator do Światłowód Inwestycje Orange (jest już T-Mobile i Netia)
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 31-03-2022, 21:14   

To jest strona, na którą przekierowuje po wpisaniu na stronie głównej adresu pod którym jest dostępny GPON. Ja sprawdzałem adres nowego budynku niepodłączonego z POPC.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 01-04-2022, 11:42   

izok, Coś im nie działa jeszcze, bo mój adres wyrzuca na stronę z ofertą Docsis. Płakać nie będę bo przez to mam 20zl taniej.
_________________
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 02-04-2022, 12:51   

zylx, jak rozumiem z wcześniejszych wypowiedzi zamówiłeś internet przez stronę. Jeśli twój adres nie wyskakuje pod GPON to zamówienie musiałeś zrobić na connect box, w ofercie docsis, a technik i tak przyjechał z ONT+ Compal GW7557CE, czy dobrze rozumiem?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 02-04-2022, 18:33   

izok, Dobrze, technik miał te, przy sobie poprawione dokumenty i prawidłowy regulamin promocji. W ibu technologiach cena jest taka sama, ale w docsis jest rozbita na Internet i TV Start za 29zl. Tv na start nie są w stanie świadczyć więc finalnie po reklamacji jest o te 29zl taniej.
_________________
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 22-04-2022, 13:38   

UPC także buduje FTTH we własnej sieci, artykuł: telko.in/upc-takze-buduje-ftth-we-wlasnej-sieci
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-04-2022, 16:33   

izok, artykuł jest zlepiony z informacji zamieszczo ych w tym temacie... nic mowego tam nie ma
_________________
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 23-04-2022, 08:44   

Tak, wiem ale wrzuciłem w celu potwierdzenia naszych informacji.
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 23-04-2022, 10:16   

Ten wątek powinien nazywać się "co by było gdyby" .
Upc obecnie bazuje na inwestycjach POPC przeważnie na infrastrukturze NEXERa.

Czy UPC będzie rozwijać swoją sieć FTTH > będzie. Play powołało spółkę do tego działania, mają zainwestować 2 mld pln w przeciągu 10 lat. Docierając do 2 mln odbiorców w polsce.

Nic wcześniej się nie zmieni. UPC koncentrakiem stoi, sieć jest wydolna i zwykły kowalski (80% klientów) będzie zadowolony z internetu 500Mb/s. Nie ma potrzeby przyspieszenia tego działania.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2022, 12:22   

Bo takie modernizacje nie są za darmo, wymagają ogromnych nakładów finansowych i warto o tym wiedzieć!
Na Internecie nie zarabia się tak jak się co poniektórym wydaje stąd powolny proces zmiany technologii, czym innym jest budowa sieci w nowych budynkach a czym innym wymiana w istniejących, ten proces będzie trwał i bo operatorzy muszą mieć środki na inwestycje a Internet w Polsce w stosunku do zarobków jest jednym z najtańszych w Europie i generuje coraz mniejsze zyski
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 23-04-2022, 12:41   

Oczywiście macie rację, ale jednak ten sam Kowalski w końcu zda sobie sprawę (co w okresie pandemii już miało miejsce) jak żenujący upload mu UPC oferuje na tym wspaniały koncentryku i utrata takich Klientów jest nie do uniknienia, bo nawet jak w końcu pójdą w 3.1 to upload to będzaie coś rzędu 120Mbps realnie w top opcji i to ciekawe za ile lat (tyle daje Vectra w Warszawie i podobne wartości Virgin w UK). Kowalski w top opcji UPC ma teraz nędzne 40Mbps, gdzie u np. ogólnopolskiego Orange od ręki dostanie 300Mbps wysyłania i to jest coś (o ile się wysyła sporo danych) prędzej ludzie zauważą niż różnicę między 500 czy 1000Mbps pobierania.
Oczywiście dyskusyjne jest jak duża jest i będzie skala tego problemu, ale to już sobie UPC/Play w tabelkach zobaczy.

Ludzie muszą też zrozumieć jak tani u nas jest internet w porównaniu do innych krajów i oczywiście, cześćkosztów jest niższa, choćby płace, ale większość jednak taka sama jak firm zachodnich (sprzęt, punkty wymiany itd., do tego to wszystko płacone w walucie a jakim shitcoinem złotówka się stała za obecnej ekipy to chyba nie trzeba mówić). Tanio to już było, a przejęcie UPC tylko przypieczętuje.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-04-2022, 14:08   

Sigmund napisał/a:
Kowalski w top opcji UPC ma teraz nędzne 40Mbps, gdzie u np. ogólnopolskiego Orange od ręki dostanie 300Mbps wysyłania


Większość znajomych jak pytam o neta, to mam "500mbps" albo udostępniam z telefonu. Upload interesuje wąską grupę użytkowników, gdyby naprawdę byłby ważny to już dawno by go podnieśli. Sytuacja z niskim uploadem trwa kilka lat, a nie 3 miesiące. Mam znajomego który mega dużo wysyła do neta i też używa UPC. W ciągu ostatnich 30 dni wysłałem ok. 400-500GB z uploadem 25mbps w UPC.

Chociaż z drugiej strony, orange podnosi upload czyli ludzie na to patrzą.

Sigmund napisał/a:
Tanio to już było, a przejęcie UPC tylko przypieczętuje.


I tak i nie, mi się abonament wydaje tani obecnie i w sumie tylko dlatego mam w UPC, bo płacę 1/2 tego co w orange ale z drugiej strony, orange w katowicach już obniżyło abonament z 110 zł do 90 zł miesięcznie.
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 23-04-2022, 22:06   

Sigmund napisał/a:
Oczywiście macie rację, ale jednak ten sam Kowalski w końcu zda sobie sprawę

Na tym Twój wywód powinien się skończyć ...

Kowalski patrzy na szybkość internetu i to go interesuje, a nie magiczne cyferki wysyłania obierania utraty pakietów.
Powiedz mi na co zwykłemu kowalskiego duży upload? No chyba że udzielasz się w zatoce piratów.

Większość do jakich skierowana jest oferta chce mieć dostęp do internetu telewizję w promocyjnej cenie 99,99 zł z gwarancją ceny przez okres zobowiązania.

Sigmund napisał/a:
Kowalski w top opcji UPC ma teraz nędzne 40Mbps, gdzie u np. ogólnopolskiego Orange od ręki dostanie 300Mbps wysyłania

W orange taki upload jest w TOP opcji 1gb/s . Cena startuje od 79,99 za sam internet, gdy chcesz telewizję i podstawowe pakiety kończysz z ceną 149,99 zł W Upc cena zamkniesz w większości wypadków na 99,99 zł

Reasumując, PLAY nie zobaczy spadków sprzedaży pozostając na koncentryku z up 50mb/s tylko dlatego że wąska grupa abonentów jara się up 100mb+. Tym bardziej że r/r jest wzrost abonentów ok 15%. Przewagą UPC jest własna infrastruktura, która bez większych nakładów finansowych będzie hulała przez kolejne 20lat +.
_________________
 
 
daroslav 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 29
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-04-2022, 17:40   

UPC także buduje FTTH we własnej sieci -> https://www.telko.in/upc-...e-wlasnej-sieci
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: