Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GPON w UPC
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-04-2021, 21:48   GPON w UPC

Czy ktoś słyszał by UPC wykorzystywało GPON w własnej sieci? Dostałem informację że w tej technologii ma być podłączony przez UPC nowy blok w którym mam mieszkanie, ale wydało mi się że to pomyłka, a osobie z którą rozmawiałem chodzi o RFoG.

Teraz patrzę i od 1 kwietnia UPC chwali się w swoich dokumentach: Zestawienie oferowanych prędkości Usług Internetowych w Sieci Dostawcy usług w technologii GPON* i jest nawet łącze symetryczna 1gbs w ofercie. Czyżby wreszcie poszli po rozum do głowy?
źródło
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 26-04-2021, 08:09   

Podejrzewam, ze musze zawiesc twoje oczekiwania. Swiatlowod na sieci UPC to bedzie raczej RFoG, ten symetryk ktory opisujesz to sa uslugi na sieci Inea. Nie wczytalem sie w cennik ale pewnie podobnie jest z GPON-em na sieci Nexera, uniwersalnie masz 100mbs poniewaz Nexera nie zwieksza uploadu, jednak 100 mbs i tak jest wyzsza wartoscia w porownaniu oferty UPC na wlasnej sieci.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-04-2021, 08:39   

kiram, Tylko że w dokumencie który zaklinowałem masz rozróżnione sieci OSD od sieci własnej operatora.:
- Zestawienie oferowanych prędkości Usług Internetowych stacjonarnych w sieci Dostawcy usług z wyłączeniem Sieci GPON* - to dotyczy DOCSIS
- Zestawienie oferowanych prędkości Usług Internetowych w Sieci Dostawcy usług w technologii GPON - gpon w sieci UPC
- Zestawienie oferowanych prędkości Usług Internetowych stacjonarnych w Sieci OSD - sieci Nexera, Inea etc.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 26-04-2021, 08:59   

Tylko, że Nexera, Inea maja inne parametry. W takim razie daj znac jesli cos sie wyjasni, tylko co wtedy, utrzymywaliby 3 osobne zakonczenia, Docsis, Rfoga i Gpon?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-04-2021, 09:11   

kiram, Dwa, RFoG to Docsis. Jedyna różnica że konwerter optyczny jest w mieszkaniu, ale technicznie nie ma to żadnego znaczenia.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 26-04-2021, 09:23   

RFoG to swiatlowod pociagniety blizej mieszkania, tak tez sieci kladzie Virgin Media w Anglii jednak tam jakos nie pchaja sie z GPONEM. Tak czy inaczej to osobny, kolejny sposob instalacji czy dodatkowy sprzet, inaczej sie instaluje niz Docsis, inaczej niz GPON, potrzebne sa rozne urzadzenia zeby wykonac kompletna instalacje.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-04-2021, 09:32   Re: GPON w UPC

zylx napisał/a:
Czy ktoś słyszał by UPC wykorzystywało GPON w własnej sieci? Dostałem informację że w tej technologii ma być podłączony przez UPC nowy blok w którym mam mieszkanie, ale wydało mi się że to pomyłka, a osobie z którą rozmawiałem chodzi o RFoG.

Teraz patrzę i od 1 kwietnia UPC chwali się w swoich dokumentach: Zestawienie oferowanych prędkości Usług Internetowych w Sieci Dostawcy usług w technologii GPON* i jest nawet łącze symetryczna 1gbs w ofercie. Czyżby wreszcie poszli po rozum do głowy?
źródło

czy widziałeś jakieś urządzenie abonenckie UPC z portem GPON? ;)
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 26-04-2021, 09:57   

W teorii mogliby wykorzystywac Compale do BSA na sieci Inea i Nexera wraz z najprostszym ONT-em, jednak jakos nie widze tego w praktyce.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-04-2021, 14:08   

pawelb napisał/a:
czy widziałeś jakieś urządzenie abonenckie UPC z portem GPON?

Nie, ale widziałem urządzenia konsumenckie z portem WAN eth, które można podłączyć do dowolnego ONT.

Z jakiegoś powodu te dokumenty zmienili i dopisali GPON na własnej sieci.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 26-04-2021, 14:56   

Tylko to jest urzadzenie stosowane wlasnie do swiatlowodu BSA na sieciach Inea, Nexera czy Tauron. Wiec daj znac kiedy bedziesz mogl zamowic usluge w mieszkaniu jednak w necie brak innych informacji czy opini aby komus UPC dostarczylo tak usluge na wlasnej sieci.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 26-04-2021, 18:09   

Zastanawiam się, dlaczego UPC na własnej sieci nie podnosi uploadu tym klientom, do których doprowadza bezpośrednio włókno zakończone RFoG i modemem docsis? W czym problem.

Swoją drogą w tym dokumencie UPC rozwija pod gwiazdką określenie GPON jako "Gigabajtowa" Pasywna Sieć Optyczna. Serio? :mrgreen:
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 26-04-2021, 18:32   

Dlaczego mieliby podniesc upload? Jeszcze bardziej rozdrabniaja swoja oferte, nawet nie wiem czy przy RFoG mozna wyciagnac lepsze parametry, mysle, ze dla nich to oszczedzanie na sprzecie, aktywacji klientow, korzystaja z cmtsow, starych systemow i modemow tam gdzie moga.
Virgin Media robi podobnie w Anglii, klienci na RFoG wcale nie maja oferowanych lepszych parametrow.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-04-2021, 18:38   

xinfx napisał/a:
do których doprowadza bezpośrednio włókno zakończone RFoG i modemem docsis?

Bo technicznie nie ma różnicy czy kabla koncentrycznego masz 30cm czy 100m, dalej ogranicza Cię Dosis(dostępne pasmo, ilość kanałów US, ilość klientów na jednym CMTS). RFoG w mieszkaniu nie daje żadnej przewagi.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 26-04-2021, 18:43   

Swiatlowod to swiatlowod, on nie daje sam w sobie jakiejs super predkosci, jest tylko medium transportowym, zalezy co po nim przeslesz. Mozesz po swiatlowodzie puscic ISDN, E1 i ile wyciagniemy, 1,5 czy 2mbs? Za to systemami dwdm mamy dziesiatki jak nie setki gigabajtow po jednym czy parze wlokien.
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-04-2021, 08:27   

Mam UPC po RFoG i prędkość leci ostro w dół wieczorami. Pingi tak samo niestabilne jak po koncentryku. Samo to pokazuje że nie jest to jakaś lepsza technologia czy mniej obciążona że można by dawać lepsze prędkości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: