Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Nexera, Inea czy inne sieci POPC
Autor Wiadomość
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 17-04-2021, 19:09   UPC Nexera, Inea czy inne sieci POPC

Widze, że komentarze na temat usług UPC na sieci Inea czy Nexera sa troche rozjechane, więcej opini jest chyba na temat sieci Inea, spróbuję załozyć wątek tutaj.
Na moje osiedle zawitał przedstawiciel handlowy UPC z ofertą UPC na sieci Nexery, z wstepnym terminem montazu na czerwiec. Pytanie czy ktoś już korzystał, ewentualnie na sieci Inea, z tego co widze jest różnica w uploadzie, Nexera to 100mbs, Inea symetrycznie jednak i tak więcej na własnej sieci UPC. Router nie sprawia problemow?

Na poczatku UPC wydaje się oferować lepsze warunki niż Orange czy T-Mobile, w UPC 2 pierwsze miesiące są bez kosztów, nastepnie do końca pierwszego roku umowy w wariancie 300mbs bez telewizji 50 złotych co miesiąc, standardowa cena 75 złotych miesięcznie, może ktoś wynegocjował lepsze warunki?
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 18-04-2021, 22:06   

300/100 Mbit za 50zł? Ale że bez opłaty za utrzymanie łącza, dobrze sprawdzałeś?
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 19-04-2021, 07:47   

Pierwszy rok umowy to 50 zlotych miesiecznie , pozniej w drugim roku wskakuje 75 zlotych (50+25 za utrzymanie czy 60+15 gdyby porownac do Orange i T-Mobile) na miesiac. Wpisywalem na stronie UPC sprawdzajac inny adres ktory jest juz dostepny w ramach POPC, wyskakuje podobna oferta, wiec pewnie nie jest to zadna specjalna oferta tylko ogolny rabat na sieci POPC. Na razie mam tylko ulotki, moge wrzucic screenshot z strony UPC, na umowe musialbym poczekac na monterow przynajmniej do czerwca.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 19-04-2021, 15:19   

No to tak samo pokazuje też pod moim adresem, 49,99 za 300/300 mbit i od 12 miesiąca 24,99 za utrzymanie łącza.

Według mnie to dobra oferta, chyba, że t-mobile bo końca roku za darmo dla swoich abonentów mają.

Co do jakości usług UPC się nie wypowiem, bo nie wziąłem nic od nich. Mam bezpośrednio w inei.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 19-04-2021, 16:04   

Wlasnie T-Mobile ma promocje do konca roku za darmo, gdyby wziac od czerwca jest 6 zlotych roznicy za rachunki podczas calego okresu trwania umowy (w porownaniu do promocji UPC) jednak trzeba miec u nich numer lub go przeniesc.
Mam obecnie numery z rodzina w NJU wiec nie chce mi sie w to bawic a internet LTE T-mobile na czas nieokreslony z ktorego korzystam nie liczy sie do promocji, musialaby to byc umowa na na czas okreslony.

U Orange szalu nie ma, znizka na 2-3 pierwsze miesiace, pozniej 75 zlotych, pakiet z telewizja odpada poniewaz rodzina podpisala wczesniej umowe, zostala ponad polowa okresu umowy, Plus czy RFC tez nie robia szalu z cena.

Wiech niech bedzie ten UPC i zobaczymy w czerwcu, ewentualnie mozna zmienic dostawce czy dobrac telewizje od nich gdy skonczy sie umowa na telewizje satelitarne.

I tak mysle, ze bedzie duzo lepiej, obecne korzystanie z LTE radiowki o parametrach 8 mbs przez kilka lat odbija sie czkawka zwlaszcza teraz.
Bym zapomnialem u Ciebie jest symetrycznie, to pewnie roznica miedzy Inea czy Nexera, Nexera nigdzie nie oferuje wiecej niz 100mbs, nawet Orange i T-Mobile nie sprzedaja wariantow 900mbs na sieci Nexery poniewaz nie moga oferowac 300mbs upload w takiej sytuacji.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-04-2021, 16:19   

kiram, Na pewno będzie o niebo lepiej niż radiówka czy LTE :)
Jak już będziesz miał UPC, to pochwal się speedtestem, jakie pingi i trasy do np. serwerów gamingowych.
Śmieszne i żenujące zarazem jest, że najlepsze pod względem parametrów łącza UPC oferuje na obcej sieci. Na własnej nie ma takiej możliwości.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 19-04-2021, 16:48   

Czy smieszne czy zenujace, kwestia technologiczna, UPC na wlasnej sieci wykorzystuje sprzet do kablowek nawet gdy swiatlowod dochodzi do mieszkania, Inea czy Nexera to obca siec, UPC nic nie wstawia poza swoim routerem.

Nawet w Anglii firma siostra UPC Virgin Media budujac siec optyczna do domow, mieszkan i tak stawia na koncu modem kablowy. Pytanie czy przejda w przyszlosci na GPON z ktorego korzysta Inea, Nexera czy Orange, DOCSIS ma w planach kolejne stopniowe rozwoju wiec mozemy sie tego wcale tak szybko lub moze wcale nie doczekac.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 19-04-2021, 17:37   

Od nexery dostaniesz jako zakończenie zapewne ONT Nokia G-010G-Q, ja dostałem taki w inea. Potem Ci wepną do niego router upc po wanie. U mnie to tak wyglądało https://imgur.com/a/iabOYQT
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 19-04-2021, 19:24   

To wiem, pytalem znajoma o szczegoly poniewaz ich okolice wczesniej podlaczyli, podobnie robil Orange z T-Mobile tylko wstawiali Huaweia chociaz T-Mobile podobno ma router podobny do Funboxa z wbudowanym ONT. U Nexera zawsze bedzie wygladac podobnie, ONT i router, chyba nie wpuszczaja urzadzen w stylu Funboxa na swoja siec z wpietym swiatlowodem, tylko za ONT.

Nexera korzysta wylacznie z Noki, u Inea moze da sie trafic na Huaweia czy ZTE.

Skad masz Tilgina? To raczej nie jest urzadzenie Inea.
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 19-04-2021, 23:14   

Tak w nexera mają tylko nokie w inea zależnie jaki olt taki ont, mi się nokia trafiła. Ten tilgin jest od inei, dają teraz takie routery klientom, zrezygnowali z routerów zintegrowanych z ont. Ma całkiem przyzwoite wifi, niestety opcje konfiguracji nie powalają.
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 19-04-2021, 23:50   

taggan napisał/a:
kiram, Na pewno będzie o niebo lepiej niż radiówka czy LTE :)
Jak już będziesz miał UPC, to pochwal się speedtestem, jakie pingi i trasy do np. serwerów gamingowych.
Śmieszne i żenujące zarazem jest, że najlepsze pod względem parametrów łącza UPC oferuje na obcej sieci. Na własnej nie ma takiej możliwości.


Jak nie jak tak ;)

https://www.upc.pl/pdf/up...ternetowych.pdf
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2021, 09:53   

pkudlins, Doskonale wiesz, że chodziło o wszystkie bolączki DOCSISu (narzut pingu przy konwersji między technologiami, rosnące pingi przy częściowym wysyceniu łącza, nędzny upload bez możliwości zwiększenia) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: