Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet 750 na umowie a faktycznie 545 Mb/s
Autor Wiadomość
mentoss 
light master


Dołączył: 13 Kwi 2019
Posty: 54
Wysłany: 01-04-2021, 14:52   

U mnie dziś tak ale zalezy jak obciążone są serwery testowe,nie raz wyniki są grubo poniżej 500mbps,ale to godzina szczytu

Miałem problem z początku, łącze nie uzyskiwało domniemanych prędkości, sprawa rozwiązała się przez zaciśnięcie nowej końcówki na Compalu bo stara zwyczajnie była "luźna" i to podobno u mnie generowało takie a nie inne problemy z sygnałem

a tu masz inny serwer w Wawie Skynet
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 06-04-2021, 12:38   

> Wszystkie testy ...

1. Nie testujemy łącza na Wifi
2. Jeżeli testujemy na Wifi, patrz punkt 1.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-04-2021, 14:41   

s.burczymucha, Dlaczego niby nie można testować łącza na WiFi? Jakaś uniwersalna prawda objawiona?
Jedyne co, to przy testowaniu na WiFi trzeba się upewnić że nie ono nas ogranicza, co w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze. Powoli ograniczeniem dla WiFi zaczyna być uplink po eth 1gbs.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2021, 23:14   

Zawsze test łącza powinno wykonywać się by jak najmniej czynników zewnętrznych wpływało na wynik, a tak jest na razie tylko podczas pomiaru po kablu i nic to nie zmieni, więc test zawsze trzeba zacząć od pomiaru po kablu, potem można sobie sprawdzać po WiFi, bez testu po kablu nie można narzekać na słabe testy po WiFi.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-04-2021, 12:43   

brtk, Jeśli wiesz że WiFi Cię nie ogranicza bo test po lanie daje np 900mb to nie ma żadnego powodu by nie testować predkości łącza do 900mbs po Wifi.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-04-2021, 15:28   

zylx napisał/a:
brtk, Jeśli wiesz że WiFi Cię nie ogranicza bo test po lanie daje np 900mb to nie ma żadnego powodu by nie testować predkości łącza do 900mbs po Wifi.

żaden operator nie przyjmie zgłoszenia o ile nie zostanie wykonany test na połączeniu Ethernet po kablu, połączenie Wifi jest niemiarodajne nawet jeśli ktoś używa wyczesanego routera Wifi ;)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-04-2021, 16:05   

pawelb, Test wykonany po WiFi może być równie miarodajny jak ten po kablu.
Ale masz rację operatorzy często maja problem z przyjmowaniem takich zgłoszeń, czasem nawet wymagają testów "certyfikowanych".
Stanowi to spory problem dla konsumentów, w wielu domach komputery zostały wyparte przez smartfony i takie osoby mogą mieć problem z wyegzekwowaniem swoich praw wynikających z umowy.

Już nawet nie wspomnę że w wielu przypadkach taki nowy smartfon nadaje się do przeprowadzenia diagnostyki 600x bardziej niż stary laptop.
_________________
 
 
MrPepka 
easy master

Dołączył: 26 Paź 2020
Posty: 27
Wysłany: 07-04-2021, 16:43   

zylx napisał/a:
pawelb, Test wykonany po WiFi może być równie miarodajny jak ten po kablu.

Aż się wypowiem bo ten temat jest trochę bardziej zagmatwany. Jeżeli Twój odbiornik Wi-Fi posiada 802.11ac i powiedzmy z 3 anteny nadawczo-odbiorcze (a Ty masz prędkość 1 Gb/s) to tak, takie stwierdzenie byłoby prawdziwe. Tylko z Wi-Fi jest jeszcze taka kwestia (pominę już tu współdzielanie kanału i inne banały), że bardzo często zarówno nadajniki jak i odbiorniki Wi-Fi mają różne błędy w sofcie czy tam w sterownikach. Może się więc zdarzyć taka sytuacja, że nawet jak spełnisz wszystkie wymagania to i tak nie osiągniesz satysfakcjonującej prędkości po Wi-Fi bo jakieś urządzenie źle sobie prędkość wynegocjuje mimo, że może większą wynegocjować albo też dane urządzenie ma buga przez co odbiera dane z dużo niższą prędkością. Polecam przejrzeć release notes sterowników do kart Wi-Fi Intela, można się czasami za głowę złapać jakie oni błędy naprawiają, to samo się dzieje jak przeglądacie listę zmian softów w routerach. Ogólnie to jest tak ciężki temat, że lepiej faktycznie jest wykonać test po kablu bo jest dużo mnie zmiennych (pomijam tu wydajność urządzenia na którym się testuje po kablu)
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 07-04-2021, 20:03   

Syn marnotrawny wrócił. :shock:
 
 
MrPepka 
easy master

Dołączył: 26 Paź 2020
Posty: 27
Wysłany: 07-04-2021, 20:45   

Ja forum cały czas odwiedzam tylko ostatnio zajmuję się innymi projektami i nie mam czasu aby się tu wypowiadać ;)
A i przy okazji co by offtopu nie robić
zylx,
zylx napisał/a:
Ale masz rację operatorzy często maja problem z przyjmowaniem takich zgłoszeń, czasem nawet wymagają testów "certyfikowanych".

Te wymaganie testów "certyfikowanych" jak to nazwałeś jest nie bez powodu. Mało kto orientuje się w temacie Wi-Fi, wiele klientów nadal posiada laptopy z kartą Wi-Fi tylko 2,4 GHz (lub mają smartfon też z Wi-Fi tylko 2,4 GHz), a w tym paśmie zbyt dużej prędkości często się nie uzyska. Oczywiście coraz więcej ludzi posiada laptopy, smartfony i inne urządzenia z Wi-Fi które jest już dwupasmowe (czyli ma obsługę 2,4 GHz i 5 GHz), ale samo 5 GHz czy tam 802.11ac to jeszcze nie jest 100% gwarancja tego, że nie będziesz miał problemów z prędkością po Wi-Fi. Test po kablu mimo wszystko daje w pewnym stopniu 99% gwarancję tego, że problem nie jest aby na pewno po Twojej stronie, poza tym test certyfikowany uwzględnia też inne czynniki mogące wpłynąć na prędkość internetu
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-04-2021, 21:12   

Co za tupet...
 
 
MrPepka 
easy master

Dołączył: 26 Paź 2020
Posty: 27
Wysłany: 07-04-2021, 22:35   

OK, wracając do tematu:
elkomendante,
Jak dla mnie sieć u Ciebie może być przeciążona (zwłaszcza, że takie prędkości masz też po kablu) choć fajnie by było abyś najpierw sprawdził sygnał u siebie. Żeby to zrobić logujesz się do GUI modemu (192.168.0.1 lub 192.168.100.1), wchodzisz w sekcje "Ustawienia zaawansowane" "Narzędzia" "Status sieci" i patrzysz na zakładki "Kanał dosyłowy" i "Kanał zwrotny". Sygnał tam pewnie będzie wyglądał OK, ale i tak warto się upewnić. Sprawdź też prędkość certyfikowanym PRO Speed Test aby chociaż w 90% wykluczyć Twój sprzęt
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 07-04-2021, 23:35   

MrPepka napisał/a:
Ja forum cały czas odwiedzam tylko ostatnio zajmuję się innymi projektami i nie mam czasu aby się tu wypowiadać ;)

Rozumiem, że pod przykrywką "innych projektów" będziemy skazani na twoje niezbyt miłe towarzystwo, a tak przy okazji kiedy reszta twoich kolegów tu zagości???
_________________
  ogromny
 
MrPepka 
easy master

Dołączył: 26 Paź 2020
Posty: 27
Wysłany: 08-04-2021, 00:02   

ogromny napisał/a:
Rozumiem, że pod przykrywką "innych projektów" będziemy skazani na twoje niezbyt miłe towarzystwo

Nie chcesz to nie czytaj moich postów jak Ci coś nie odpowiada, nie musisz być gburowaty ;)
Co do innych projektów to nie są one w żaden sposób powiązane z UPC, zajmuję się po prostu innymi tematami więc nie miałem nawet czasu zerknąć co tu piszecie :)
ogromny napisał/a:
a tak przy okazji kiedy reszta twoich kolegów tu zagości???

Ich o to pytaj, nie mnie. Piszę w swoim imieniu, ale widzę, że tutaj po staremu
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 08-04-2021, 00:08   

MrPepka napisał/a:
Piszę w swoim imieniu, ale widzę, że tutaj po staremu

Miej troszkę honoru i nie udawaj pokrzywdzonego a gburowaty jak już to raczej ty byłeś, na nieistniejącym już forum pokazałeś na co ciebie stać. "Soczek" zaszkodził jak widać.
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: