Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z UPC i kwotami z kosmosu po rezygnacji z usług.
Autor Wiadomość
Python013 
Klikacz

Dołączył: 19 Mar 2021
Posty: 2
Wysłany: 19-03-2021, 11:50   Problemy z UPC i kwotami z kosmosu po rezygnacji z usług.

Witam.
Mam problem z UPC i rachunkiem 300 zł za miesiąc neta 500.
Miałem od nich przez kilka lat internet+TV+telefon (wciśnięty jako niby nieodłączny).
Pod koniec stycznia dzwoniłem do BOK chcąc zrezygnować z tych usług ponieważ interesuje mnie tylko usługa internetu. Poinformowano mnie abym napisał wypowiedzenie części usług i czekał na telefon z nową ofertą na internet.
okres wypowiedzenia minął, nowy miesiąc się rozpoczął i nikt nie zadzwonił. Za to przyszedł nowy rachunek na kwotę 300 zł :shock:

Dzwonię do nich a konsultant wie, że nikt do mnie nie dzwonił i o tym iż nie poinformowano mnie o cenie samego neta na "bezterminowym" po rozłączeniu promocyjnego pakietu usług jeśli nie podpiszę nowej umowy.
Sami zawalili, a chcą bym ja za to płacił :evil:

Nie wiem co mam teraz zrobić. Napisałem reklamację w sprawie powyższej faktury odsyłając ich do nagrania gdzie mnie nie poinformowano o tym co trzeba.

Teraz jak bym chciał całkowicie z nich zrezygnować to znów miesiąc za kolejne 300zł mi naliczą...

Mam ochotę przenieść się do Leona ponieważ mają w moim bloku światłowód.

Proszę o jakieś podpowiedzi.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 19-03-2021, 17:25   

Generalnie miałeś usługę i zmieniłeś ją na inną poprzez wypowiedzenie. Opłaty są naliczone poprawnie, jeśli chciałeś sam internet trzeba było zawrzeć umowę na sam internet (nową). Teraz naliczają Ci po prostu sam internet bez umowy, według mnie opłaty są poprawne.

Każdy normalny operator, ale na UPC bym nie liczył po podpisaniu nowej umowy na sam internet powinien poprzedni rachunek skorygować do wysokości stawki według nowej umowy.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 19-03-2021, 17:49   

Python013, pisz reklamację, gdzie w regulaminie masz zapis o tym
_________________
  ogromny
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 19-03-2021, 23:22   

grzech1991 napisał/a:
Generalnie miałeś usługę i zmieniłeś ją na inną poprzez wypowiedzenie. Opłaty są naliczone poprawnie, jeśli chciałeś sam internet trzeba było zawrzeć umowę na sam internet (nową). Teraz naliczają Ci po prostu sam internet bez umowy, według mnie opłaty są poprawne.

Każdy normalny operator, ale na UPC bym nie liczył po podpisaniu nowej umowy na sam internet powinien poprzedni rachunek skorygować do wysokości stawki według nowej umowy.

jeśli złożył wypowiedzenie i nikt nie zadzwonił to powinien przestać mieć świadczone usługi więc coś tu się nie zgadza, już raczej optowawałbym że złożył wypowiedzenie przed końcem umowy i została naliczona kara

@Python013 komentarz o wciśniętym telefonie jest niepotrzebny i nie pisz o nim w reklamacji. Być może taka oferta była tańsza ale sam się zgodziłeś, ja nigdy telefonu nie brałem a w upc z przerwami jestem nad nastu lat
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 19-03-2021, 23:42   

Podstawowe pytanie, zlozyles wypiwedzenie jednak w ktorym momencie umowy, miales kilka miesiecy do konca czy jechales juz na czas nieokreslony?
 
 
Python013 
Klikacz

Dołączył: 19 Mar 2021
Posty: 2
Wysłany: 20-03-2021, 00:18   

A więc tak. Umowę miałem do 28 stycznia więc wypowiedziałem ją uwzględniając miesięczny okres wypowiedzenia. Oczywiście za namową konsultanta BOK wypowiedziałem tyko 2 z 3 usług, które wygasły dopiero pod koniec lutego.

O telefonie wspomniałem tu a nie w wypowiedzeniu :P
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 20-03-2021, 07:24   

ra74 napisał/a:
grzech1991 napisał/a:
Generalnie miałeś usługę i zmieniłeś ją na inną poprzez wypowiedzenie. Opłaty są naliczone poprawnie, jeśli chciałeś sam internet trzeba było zawrzeć umowę na sam internet (nową). Teraz naliczają Ci po prostu sam internet bez umowy, według mnie opłaty są poprawne.

Każdy normalny operator, ale na UPC bym nie liczył po podpisaniu nowej umowy na sam internet powinien poprzedni rachunek skorygować do wysokości stawki według nowej umowy.

jeśli złożył wypowiedzenie i nikt nie zadzwonił to powinien przestać mieć świadczone usługi więc coś tu się nie zgadza, już raczej optowawałbym że złożył wypowiedzenie przed końcem umowy i została naliczona kara

@Python013 komentarz o wciśniętym telefonie jest niepotrzebny i nie pisz o nim w reklamacji. Być może taka oferta była tańsza ale sam się zgodziłeś, ja nigdy telefonu nie brałem a w upc z przerwami jestem nad nastu lat


UPC raczej głupie nie jest, pewnie napisał w wypowiedzeniu proszę o zostawienie internetu, więc tak zrobili. Nie wiesz co było na piśmie.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 20-03-2021, 21:33   

Python013 napisał/a:
A więc tak. Umowę miałem do 28 stycznia więc wypowiedziałem ją uwzględniając miesięczny okres wypowiedzenia. Oczywiście za namową konsultanta BOK wypowiedziałem tyko 2 z 3 usług, które wygasły dopiero pod koniec lutego.

primo powinieneś dokładnie przestudiowac fakturę upc, z tego co piszesz to nie powinno być kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy, mogłby się zsumowac 2 miesiace ale sam net nie jest aż taki drogi żeby wyszło 300zł. Faktura dość szczegółowo pokazuje wszystkie opłaty i powinienes coś wywnioskowac z tego
Druga rzecz nie wiadomo jaką masz teraz umowę na neta, ceny nominalnee bez promocji z tego co pamiętam mogą być bardzo duże, zajrzyj do faktury lub moje upc, jakaś umowę na meilia powinieneś też dostać, jaki okres, jaka cena

Edit. zajrzałem do swojej umowy i net 600/60 to 300zl bez promocji
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 21-03-2021, 01:53   

Dwa razy próbowałem odpiąć TV od internetu i za każdym razem ta sama gadka,, że się nie da. Mogę zrezygnować ze wszystkich usług i od nowa negocjować niby innej drogi nie bylo
_________________
  ogromny
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 21-03-2021, 16:26   

A nie jest czasem tak, że cena internetu jest w promocji przy tych wszystkich usługach na raz. W przypadku pozostawienia samego internetu - wzrasta.
Ogromny: to ciekawe, byłem pewien, że jest możliwa rezygnacja z pojedynczych usług, jeśli wszystkie są już w okresie "bez zobowiązania".
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2021, 17:29   

No w paczce internet np. za 11zł jest na fakturze, nie możesz odpiąć i mieć neta za 11zł.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 21-03-2021, 18:05   

Ma, ja miałem usługi na bez zobowiązańia i mi powiedzieli że można wypowiedzieć wszystkie usługi i podpisać nowe zobowiązanie
_________________
  ogromny
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 21-03-2021, 19:36   

brtk napisał/a:
No w paczce internet np. za 11zł jest na fakturze, nie możesz odpiąć i mieć neta za 11zł.

Za 11 jasne, że nie, ale chociaż w cenie promocyjnej typu 45 za 300M na przykład.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2021, 20:04   

To jest cena promocyjna na sam internet lub ze startem. Jak masz paczkę np. select + net, to ceny neta po rezygnacji z telewizji nie zostawisz sobie.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 21-03-2021, 20:43   

Ma napisał/a:
brtk napisał/a:
No w paczce internet np. za 11zł jest na fakturze, nie możesz odpiąć i mieć neta za 11zł.

Za 11 jasne, że nie, ale chociaż w cenie promocyjnej typu 45 za 300M na przykład.

To jest możliwe ale musisz wyrazić zgodę na konkretną ofertę, przecież samo upc nie wybierze ci promocji bo nie wie czy chcesz 300 czy 500 czy 1Gb. Na razie to jakieś teoretyzowanie, nie wiadomo co tam napisałeś, masz jakąś umowę nie wiadomo jaką i za ile a masz to wszystko na fakturze także skąd wzieła ci się cena 300zł. Jeżeli masz umowę bez promocji bo cenach nominalnych to szybko bym pomyślał nad wypowiedzeniem/kontaktem bezpośrednim bo za chwile znowu przyjdzie ci rachunek 300zł. Moim zdaniem bez twojej zgody nie powinni ci dać takiej umowy, może jakiś pracownik zafałszował zgodę, nic nie wiadomo bo niewiadomo jaką masz wogólę teraz umowę, czy dostałeś meila z potwierdzeniem, czy go przeczytałeś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: