Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużenie UPC vs Orange
Autor Wiadomość
deeptrance8 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 11
Wysłany: 27-01-2021, 13:50   Przedłużenie UPC vs Orange

Witajcie,

Mam pewien dylemat, podpowie ktoś łaskawie w którą stronę lepiej iść?
Zbliża mi się koniec umowy z UPC (kiedyś Aster), 300 Mbit + max extra HD z urządzeniami ubee evw3226 i mediaboxem, horizon go - płacę za to 105zł. Zaproponowali mi wymianę urządzeń na dekoder horizon łączem 500 Mbit pewnie z nowym modemem za 99,99
Orange zaproponował 300 Mbit i "światłówód" + taką samą TV, za dekoder z nagrywarką za 129,90 - generalnie taniej pomarańczowi bo wliczyli moją komórkę.
Wiem że dla nowych klientów warunki są lepsze ale pomińmy to, zastanawiam się czy zostać z UPC czy iść do pomarańczowych.
Dodam tylko że w opcjach mam jeszcze Vectrę, Netia i Multimedia niedostępne.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 27-01-2021, 16:34   

Jakby u mnie był Orange na światłowodzie to bym odrazu przeszedł, UPC to jest gówno nie firma nie stety sami ciężko na taką opinię zapracowali
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 27-01-2021, 18:58   

Moi znajomi mają orange, ja UPC. Jeśli cena nie gra roli i nie masz oporów przed dekoderem , to znacznie lepiej orange. Dziwi mnie ta cena, skoro podstawowy pakiet kosztuje 109 zł miesięcznie. W salonie da się czasem jeszcze -10 zł wynegocjować, a więc 99 zł.
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 08-02-2021, 19:51   

ogromny napisał/a:
UPC to jest gówno nie firma nie stety sami ciężko na taką opinię zapracowali

Czym ci tak UPC podpadło? :) Byłem 6 lat w orange, nie widzę większych różnic UPC v Orange. W tamtym okresie na infoliniach orange były wręcz większe tłuczki niż na infolinii upc. Jak im palcem rozwiązania nie wskazałeś to nic się nie dało zrobić. Najlepszy byłby jakiś miejski operator, ale to tylko garstka ludzi ma takowych u siebie w bloku. Korporacja nigdy nie zapewni sympatycznej obsługi klienta. Też bym upc zamienił na coś bardziej elastycznego, ale coś innego niż francuski orange, coś co umie wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta, a nie rozmowy w stylu "nie bo nie" jak np. w skostniałym upc, bo za oceanem ktoś tak zdecydował i trzeba wszystko zgodnie z rozkazami wykonać bez szemrania.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 08-02-2021, 22:43   

dekiel, w mojej okolicy serwis Orange dojeżdża 1-2dni, a w UPC 2-3 tygodnie jeśli dojedzie. Więcej szczegółów?
_________________
  ogromny
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 09-02-2021, 09:55   

ogromny napisał/a:
dekiel, w mojej okolicy serwis Orange dojeżdża 1-2dni, a w UPC 2-3 tygodnie jeśli dojedzie. Więcej szczegółów?

Z firmą, która do tej pory zajmowała się siecią UPC w Wałbrzychu kilka lat lub nawet dłużej rozwiązali umowę. Z "tą" firmą szło szybko załatwić "większość" problemów. Serwis na drugi dzień, bez najmniejszych problemów.

Teraz nie wiem kto zajmuje się serwisem, ostatnio serwis był chyba z Jeleniej Góry na trzeci dzień. Umowa firmowa, wymiana modemu po zmianie szybkości na 600/60.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 09-02-2021, 10:03   

gabrychu, ja jestem spod Jeleniej góry. U nas serwis i montaż abonencki robi jeden pan. Parę dni temu chciałem przyspieszyć net konieczna wymiana modemu , pierwszy możliwy termin za 18 dni. Sąsiadowi padł modem czas oczekiwania 3tygodnie. Z ciekawości zadzwoniłem do Orange montaż możliwy niby dzisiaj, tylko w moim budynku nie przewidują światłowodu.
_________________
  ogromny
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2021, 19:09   

Do czego użytkujesz internet? Czy Ty albo ktoś z rodziny gra dużo online?

Jeśli poważniejsze granie wchodzi w grę to polecam lekturę forum orange i wylewanych tam płaczy na temat pingów itp.

Sam nie jestem fanem UPC od jakiegoś czasu ale w kwestii grania to orange ma trochę to nadrobienia w routingach vs UPC. Oczywiście może to zależeć od tytułu i styków..
 
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 13-02-2021, 21:31   

@Bento
Widzę, że masz wiedzę więc zapytam - jak w tym temacie zachowuje się światłowód w Netii i ich routing w porównaniu do np. Orange ewentualnie INEA? Przy tych ostatnich jestem w zasięgu światłowodu, przy UPC niestety koncentryk do 500 Mb/s.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2021, 22:14   

Netia jak i INEA mają bardzo dobry routing.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 15-02-2021, 08:51   

mAg_Shado0w napisał/a:
@Bento
Widzę, że masz wiedzę więc zapytam - jak w tym temacie zachowuje się światłowód w Netii i ich routing w porównaniu do np. Orange ewentualnie INEA? Przy tych ostatnich jestem w zasięgu światłowodu, przy UPC niestety koncentryk do 500 Mb/s.


Jeśli chcesz to podaj IP to zrobię Ci kilka testów w Netii.
_________________
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2021, 09:19   

Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o NETIA/INEA.
Sporo osób tutaj na forum twierdzi jednak , że NETIA/PLUS to najlepszy routing lokalny w PL.

Co do światło vs koncentryk to bym nie dramatyzował. Same różnice w technologi to raczej maks kilka dodatkowych ms na całej trasie (chyba że liczy się spory UL). Raczej oceniabym pod kątem ogólnej jakośći usługi/cena-jakość/.

W mieszkaniu mam UPC i infrastrukturę od orange. Chciałem kiedyś zmienić na pomarańczowych ale po lekturze forum pod kątem gier od razu zrezygnowałem. Teraz jeszcze zastanawiam się nad Tmobile bo świadczy na infrze orange.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2021, 10:19   

Na FTTH ping masz mniejszy i bardziej stabilny. Obciążenie łączą nie powoduje drastycznego wzrostu opóźnień, więc mniejsze ryzyko, że przez kogoś w domu będzie ci ping skakał podczas gier. W UPC jeszcze dochodzi podatność na puma6 która to jeszcze potęguje ten problem.
Ja po przesiadce na FTTH mogę pobierać coś z prędkością 600-700Mb/s i spokojnie grać, bo ping nie rośnie, w UPC przy pobieraniu miałem od razu z 30-50ms więcej i nieraz utraty pakietów się pojawiały.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 15-02-2021, 17:48   

Pojawiła się taka recka https://spidersweb.pl/2021/02/orange-funbox-6-recenzja-test-opinie.html
Całkiem dobre parametry
 
 
deeptrance8 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 11
Wysłany: 23-02-2021, 11:31   

Witajcie,
Dzięki z poradę, oraz ciekawą dyskusję. Podjąłem decyzję o przejściu do pomarańczowych z 600 Mbit + FB 6.0 + nagrywarka, Orange TV GO, pakiet Love Extra 139,99 (z wliczonym ab. komórkowym, który i tak płacę) + 20 GB w komórce, nielimitiowane rozmowy, SMS, VOIP, itp. (do tej pory 12 GB i limity) więc realnie wszystko za 94,99. Do UPC dzwoniłem, nie wiem czy to był dział utrzymania klienta czy nie, ale powiedziałem wprost że chce ofertę dla nowego klienta, Pani smutno stwierdziła że nie może mi zaproponować takiej oferty, ponieważ nie miała takiej opcji. W UPC mam 500 Mbit, Pakiet Horizon Max 99,99 + moim zdaniem absurdalna opłata instalacyjna 50zł (w Orange z free), bez nagrywarki. Ciekawe czy będą jeszcze dzwonić...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: