Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia 1Gb/s vs INEA 1Gb/s
Autor Wiadomość
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 11-01-2021, 19:57   Netia 1Gb/s vs INEA 1Gb/s

Cześć, tak jak w temacie. Mam do wyboru te dwie usługi - UPC raczej już sobie odpuszczę siedząc u nich na łączu 120/10. Maksymalnie oferują na moim adresie 500 Mb/s.

Czy ma ktoś wiedzę na temat tych dwóch usług? Wiem, że Netia ma mniejszy upload ale naczytałem się na tym forum, że mają najlepsze trasy. Niestety o INEA nie widzę takich informacji. Może ktoś już wie więcej o tych usługach i sprzęcie jaki dają - byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Sam jestem geekiem i mimo, że wielu rzeczy nie wykorzystam i może jest dla mnie to trochę wiedza zbędna, ale mimo wszystko w dobie pracy zdalnej lepiej mieć coś lepszego niż gorszego. Ale w domu jest jeden gracz, który już pewnie wolałby nie myśleć o jakichkolwiek ograniczeniach sieci.

Dodam, że jestem też zainteresowany usługą TV u w/w operatorów - taniej wychodzi Netia i ma więcej programów, ale jej minusem jest chyba to że nie ma TV mobilnej/webowej. INEA z kolei jest droższa, ale ma te funkcje.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2021, 20:41   

Internety mają porównywalne tyle że INEA daje symetryka. Nie dają też do publicznej wiadomości w jakich IXach uszczestnicza i jakie przepustowości mają wykupione, ale generalnie ludzie nie narzekają na internet z INEA po FTTH i jak jakieś trasy się widzi w internecie, to są dosyć ok.
Telewizję chyba INEA ma najgorszą i najdroższą. Teraz dają tylko ten swój cud techniki HiWay czy jak to się zwie i ludzie tylko na to narzekają.

Jak ci nie zależy na symetryka, to bierz Netie, a jak ci zależy na symetryka, to internet INEA a telewizja od Netii.

Zawsze też możesz iść do sąsiada co ma jednego albo drugiego i zobaczyć jak to działa.
 
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 11-01-2021, 20:45   

Pomysł z połączeniem symetryka INEA z TV innego operatora może nie wyjść tanio, ale jeśli już to chyba nie w połączeniu z Netią - bo tak jak pisałem nie mają chyba tv mobilnej/w przeglądarce (albo nie znalazłem o tym info). A zależy mi na tym bardzo.

Z tego też powodu nie mogę się przekonać na przeniesienie wszystkich usług do Netii.
Do INEA również skoro mają słabą TV (ale też mobilną, co na plus).
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2021, 21:16   

Zawsze możesz zostawić telewizję w UPC, ja tak mam u siebie. Zrezygnowałem z internetu i zostawiłem TV, za 60 parę zł mam Max HD z polsatami sport i elevenami + Multiroom i za 70zl 900Mb/s od T-Mobile.
 
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 12-01-2021, 19:37   

No opcja byłaby spoko gdybyśmy dużo nie używali Horizon TV, z którego głównie korzysta jeden z członków mojej rodziny łącząc się VPN do domu, żeby być w sieci UPC.
Gdybym miał neta Netii np to Horizon TV miałbym srogo okrojonego.

Trudno mi będzie znaleźć sweet spot :neutral:
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2021, 20:22   

Te kanały które nie działają z cudzej sieci, to przeważnie są dostępne z naziemnej.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 11-05-2021, 09:35   

Netia zwiększyła szybkość wysyłania przy 1Gb/s upload 300Mb/s, 600Mb/s upload 100Mb/s i 300Mb/s upload 50
 
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 11-05-2021, 12:35   

Oho, a wczoraj zamówiłem 1Gb/s od Plusa(czyli Netia) - muszę o to dopytać zanim zaakceptuję papiery.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 11-05-2021, 12:43   

to pytaj się bo będzie lipa jak się okaże że są ograniczenia :)
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 11-05-2021, 13:19   

"Zmiany profili prędkości obejmują zarówno nowych, jak i obecnych klientów usług dostępowych Grupy Netia.
Aby zacząć korzystać z nowych, wyższych prędkości należy zrestartować urządzenie dostępowe."
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-05-2021, 16:05   

Czyli Netia przy najwolniejszym łączu 300Mb/s daje teraz upload 50Mb/s? Więcej niż UPC w swoim najszybszym pakiecie?
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-05-2021, 16:08   

Dokładnie tak haha żałosne upc ;)
_________________
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 195
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 12-05-2021, 09:39   

Potwierdzam, już zwiększyli prędkość wysyłania do 300 Mb/s.
_________________
 
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 18-05-2021, 16:40   

gabrychu napisał/a:
"Zmiany profili prędkości obejmują zarówno nowych, jak i obecnych klientów usług dostępowych Grupy Netia.
Aby zacząć korzystać z nowych, wyższych prędkości należy zrestartować urządzenie dostępowe."


No to niestety nikt nie poinformował Plusa, który sprzedaje tak na prawdę światłowód Netii.
Jestem na etapie zaakceptowania umowy i umówienia montera, ale wstrzymałem się z tym aby zapytać o upgrade. Plus nic oficjalnie nie wie o zmianie, konsultant pytał przełożonych, dział szkoleń, sprawdzał regulaminy itd i niestety może zapewnić mi tylko/aż 100 Mb/s.

Nie mam więc pojęcia czy po prostu brakuje oficjalnego info w Plusie, a upload się zwiększy czy bez oficjalnego info nie mam co liczyć, że jak zaakceptuję umowę i poniosę opłaty aktywacyjne to uda się uzyskać tak znaczący bonus.

Jest tu ktoś z obecną umową w Plus na światłowód i ma zwiększony upload?
 
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 31-05-2021, 22:09   

Jakby ktoś potrzebował info o ofercie Plusa - tak jak pisałem wcześniej zamówiłem światłowód 1000/100 Mb/s, w międzyczasie "Grupa Netia" zwiększyła upload na 300 Mb/s, ale niestety Plus nie miał o tym pojęcia i ich regulaminy się nie zmieniły a oni sami nic nie mogli zapewnić. Dzisiaj miałem montaż i szczęśliwie mam upload 300 Mb/s - lepiej mieć jak nie mieć. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: