Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Światłowód UPC vs Netia + nowy klient, a negocjacja ceny
Autor Wiadomość
adammo 
Klikacz

Dołączył: 10 Sty 2021
Posty: 2
Wysłany: 10-01-2021, 11:33   Światłowód UPC vs Netia + nowy klient, a negocjacja ceny

Cześć, będę się przeprowadzał, więc będę podpisywał nową umowę z dostawcą internetu. Dotąd miałem UPC (umowa była na rodzica, nie na mnie, choć nie wiem czy coś to zmienia) i nie miałem nigdy żadnych problemów, więc byłby to oczywisty wybór. Jednak netia pod tym adresem dostarcza również swoje usługi, tyle, że 20zł taniej (chodzi o światłowód 1Gbps).

I teraz moje pytanie do osób, które mają światłowód od Netii: jak Wam się ich usługa sprawuje?
Ewentualnie: Czy da się negocjować z UPC umowę będąc potencjalnym nowym klientem (mając tego 'asa' w rękawie w postaci niższej ceny konkurencji?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2021, 12:59   

Netia ma o wiele lepszego neta od UPC. Przewaga technologii FTTH vs DOCSIS, niższe pingi, mniejsze ryzyko zakłóceń, większa ilość IXow, większy upload, jak masz jeszcze niższą cenę, to nie ma co się zastanawiać. Chyba, że UPC będzie Ci świadczyć neta po cudzej sieci w technologii FTTH, to wtedy już musisz się zastanowić bardziej, ale przewaga raczej i tak według mnie po stronie Netii.
Telewizję natomiast po kablu ma lepszą UPC (nie piszę oczywiście o tym nowym ich wynalazku 4K).
 
 
adammo 
Klikacz

Dołączył: 10 Sty 2021
Posty: 2
Wysłany: 10-01-2021, 13:50   

brtk napisał/a:
Netia ma o wiele lepszego neta od UPC. Przewaga technologii FTTH vs DOCSIS, niższe pingi, mniejsze ryzyko zakłóceń, większa ilość IXow, większy upload, jak masz jeszcze niższą cenę, to nie ma co się zastanawiać. Chyba, że UPC będzie Ci świadczyć neta po cudzej sieci w technologii FTTH, to wtedy już musisz się zastanowić bardziej, ale przewaga raczej i tak według mnie po stronie Netii.
Telewizję natomiast po kablu ma lepszą UPC (nie piszę oczywiście o tym nowym ich wynalazku 4K).


W regulaminie mają napisane przy tym internecie 'Technologie: PON, HFC, ETTH, IN-ETTH', ale czy mogę jakoś sprawdzić która konkretnie technologia będzie to w moim przypadku?
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2021, 22:43   

Zarówno UPC jak i Netia swoją najzwyklejszą kablówkę na miedzianym kablu koncentrycznym nazywają obecnie "światłowodem". Bo światłowód kończy się w piwnicy bloku Twojego lub sąsiedniego, a dalej idzie zwykłym miedzianym kablem.
Prawda że logiczne? ;)

Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub Krakowie i masz w swoim bloku instalację kablową po dawnym Aster (Aster City) - to Netia na 99% świadczy usługi tą drogą, gdyż przejęła ostatnią milę po Aster.

Najlepiej będzie zweryfikować temat u źródła - zapytaj w Netii jaki oferują u Ciebie upload dla łącza 1Gb/s. Jeżeli będzie to 50-60 Mb/s - to idzie zwykłą miedzią, a nie światłowodem i w tym przypadku lepiej już będzie wziąć UPC.
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 11-01-2021, 22:59   

taggan napisał/a:
Zarówno UPC jak i Netia swoją najzwyklejszą kablówkę na miedzianym kablu koncentrycznym nazywają obecnie "światłowodem". Bo światłowód kończy się w piwnicy bloku Twojego lub sąsiedniego, a dalej idzie zwykłym miedzianym kablem.

Nie jest to prawda. Zmieniłem niedawno UPC na Netię i mam prawdziwy światłowód do samego modemu.
taggan napisał/a:
Najlepiej będzie zweryfikować temat u źródła - zapytaj w Netii jaki oferują u Ciebie upload dla łącza 1Gb/s. Jeżeli będzie to 50-60 Mb/s - to idzie zwykłą miedzią, a nie światłowodem i w tym przypadku lepiej już będzie wziąć UPC.

Netia na łączu 1Gb oferuje upload 100Mb/s.
Ja wziąłem 500/50Mb/s i nie narzekam.
Bardzo stabilne łącze, prędkość internetu taka jak w ofercie, pingi nieosiągalne w UPC (3-4ms), bdb routing i przede wszystkim brak Compala!
Za średnią cenę 55zł/m-c jeszcze mam dodatkowo TV (ok.100 kanałów, w tym Cinemaxy i nagrywarkę). UPC nawet nie dało rady próbować negocjować i po kilkunastu latach, bez żalu ich opuściłem.
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 11-01-2021, 23:31   

adammo napisał/a:
I teraz moje pytanie do osób, które mają światłowód od Netii: jak Wam się ich usługa sprawuje?
Ewentualnie: Czy da się negocjować z UPC umowę będąc potencjalnym nowym klientem (mając tego 'asa' w rękawie w postaci niższej ceny konkurencji?

Nie sądzę żeby chcieli negocjować z nowym klientem, ale co szkodzi spróbować.
UPC każe sobie za łącze 1Gb płacić 90zł/m-c.
W Netii jeszcze w grudniu neta 1 Gb/s z pakietem TV M (ok.100 kanałów) można było wyrwać za niecałe 64zł. (licząc 3 miesiące gratis i koszty instalacji). Teraz jest 10zł drożej, ale to i tak dużo taniej niż w UPC.
Sam internet wychodzi w Netii ponad 20zł taniej, bo 3 pierwsze miesiące są gratis.
Lepszy internet, lepsze parametry łącza, lepszy modem i do tego taniej.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2021, 00:05   

Mają też w swojej ofercie internet jak w UPC, DOCSIS. Dlatego trzeba się dowiedzieć co świadczą pod naszym adresem.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 14-01-2021, 18:52   

hm serio ich łączę jest lepsze ?
od lat mam wrzucane ulotki że właśnie zmodernizowali u mnie sieć i ofertuje gigablówkę, wiem że po prostu korzystają z łączy aster które miały światłowód do bloku ale bałem się zaryzykować bo nie widziałem jakiś pozytywnych opini o nich. No i ich dekoder tv to iptv co mnie trochę odrzucało
Ciekawe czy chcieliby by przepychać światłowód zamiast istniejące kabla u mnie w mieszkaniu

edit: ich strona to tragedia, wybierfanie oferty po adresie działa źle, potem strona ładuje się 10s żeby się przeładować na inną przez kolejne 10s
I marketing się nic nie zmienił, na głównej stronie cena z rabatami 80zł i nagrywarka w cenie, po wejsciu w szczegóły +15zł za nagrywarkę
Ostatnio zmieniony przez ra74 14-01-2021, 20:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 14-01-2021, 20:30   

ra74 napisał/a:
Ciekawe czy chcieliby by przepychać światłowód zamiast istniejące kabla u mnie w mieszkaniu

Jeśli wcześniej była to sieć Aster, to najprawdopodobniej w bloku został koncentryk, bo nie dopuszczam myśli żeby wymieniali ludziom wewnętrzne instalacje. Chyba, że puścili oddzielny pion ze światłowodem i nowym proponują FTTH. Ale nie wiem czy to jest możliwe technicznie. Najlepiej zadzwoń i popytaj jak jest u Ciebie. U mnie jest pełny światłowód do końca i jest ok.
Co do dekodera tv, to zależy co oglądasz, ile i na jakim telewizorze. Dopłata do internetu do pakietu kanałów M (średni) to tylko 10zł, dla Netii najważniejszy jest net, tv to dodatek i bazuje na rozwiązaniach CP.
W UPC takiej tv za 10zł nigdy nie było, bo usługa tv zawsze była u nich priorytetem.
Ja miałem MR z nagrywarką w UPC za 1zł od x lat dlatego była to najlepsza opcja dla 2 telewizorów. Teraz mam z satelity platformę C+ z pakietami dodatkowymi, a Netię za 10zł w kuchni. Hula po wi-fi bez problemu. Można też oczywiście podpiąć skrętką. Ale gdybym miał wybierać jako podstawową usługę do salonu, to bym się zastanowił, chociażby dlatego, że nie jest to dekoder 4K.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 14-01-2021, 20:54   

już nie mogą użyć istniejącego okablowania to wymieniają, nikt nowych kabli w mieszkaniu nie kładzie. Jak przechodziłem z aster na upc to przeciągneli mi nowy kabel. Jmdi działa chyba tylko po skrętce więc też muszą przeciagać
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 14-01-2021, 21:36   

ra74 napisał/a:
I marketing się nic nie zmienił, na głównej stronie cena z rabatami 80zł i nagrywarka w cenie, po wejsciu w szczegóły +15zł za nagrywarkę

Jeśli wybrałeś np. opcję 1 Gb/s + TV M to masz ofertę za 80zł, ale jak zsumujesz wszystkie opłaty łącznie z instalacją, to wyjdzie średnio ok.72zł/ m-c, a do końca roku było jeszcze 10zł taniej. Pokaż mi taką opcję w UPC.
Giganagrywarka Maxi jest przez pierwszy miesiąc gratis, podobnie jak dostęp do wszystkich kanałów (ponad 200). Potem albo zostajesz i dopłacasz 15zł, albo zmieniasz z Maxi na Basic i jest bezpłatna. Wystarczy poczytać.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 15-01-2021, 17:45   

vito.dc napisał/a:
ra74 napisał/a:
I marketing się nic nie zmienił, na głównej stronie cena z rabatami 80zł i nagrywarka w cenie, po wejsciu w szczegóły +15zł za nagrywarkę

Jeśli wybrałeś np. opcję 1 Gb/s + TV M to masz ofertę za 80zł, ale jak zsumujesz wszystkie opłaty łącznie z instalacją, to wyjdzie średnio ok.72zł/ m-c, a do końca roku było jeszcze 10zł taniej. Pokaż mi taką opcję w UPC.
Giganagrywarka Maxi jest przez pierwszy miesiąc gratis, podobnie jak dostęp do wszystkich kanałów (ponad 200). Potem albo zostajesz i dopłacasz 15zł, albo zmieniasz z Maxi na Basic i jest bezpłatna. Wystarczy poczytać.


Tylko że ja piszę o praktykach marketingowych rodem z tele2 gdzie trzeba czytać i jeszcze raz czytać bo reklamy kłamią. Skoro przy hbo piszą '1 miesiąc w cenie' a przy nagrywarce 'w cenie' to sorry to dla mnie to jednoznaczne

Piszesz pokaż mi taką opcje w upc, ok :) , biorę full pakiet tv żeby nie było że w jednym są jakies super kanały w a drugim nie. Dla mnie osobiście to hbo jest must have ale daje to jako opcja

netia: 1GB, 182 kanałów z cinemax hd, 110zł + ew 15zł za nagrywarkę + hbo 20zł
upc: 1GB, 181 kanałów z HBO, dekoder 4k, 119zł, z horizonem będzie taniej
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 15-01-2021, 22:15   

ra74, nie zrozumiałeś mojej intencji, nie pytałem o Twój pakiet marzeń, tylko o najtańszy pakiet zawierający internet 1 Gb/s + pakiet średni TV, który można mieć w NETII teraz za 72,46 zł, a w promocji świątecznej jeszcze 15 dni temu za 62,46 zł.
W UPC tego NIE BYŁO, NIE MA i jeszcze długo nie będzie.
Jeśli chodzi o Twój wybór:
ra74 napisał/a:

netia: 1GB, 182 kanałów z cinemax hd, 110zł + ew 15zł za nagrywarkę + hbo 20zł
upc: 1GB, 181 kanałów z HBO, dekoder 4k, 119zł, z horizonem będzie taniej

1. Takiej promocji 4k + 1 Gb/s z HBO za 119 w UPC już nie ma, skończyła się 31.12
2. Ta promocja zawierała opcję HBO na próbę za 0 zł przez 10 miesięcy, a od 11 do 24 miesiąca HBO + GO za 19,99
3. Netia w takiej samej ofercie świątecznej była za 107,45 średnio, z pełnym pakietem HBO na 24 miesiące, Cinemaxem i nagrywarką w cenie.
Porównajmy oferty 1 Gb/s + pełny pakiet tv + HBO ze strony www dzisiaj:
UPC: 119,99zł - w cenie 1 Gb/s + 181 kanałów, w tym Cinemax i Filmbox +dekoder 4k (nie idealny), nagrywarka w chmurze (tylko 50h). Pakiet HBO dodatkowo płatny: + 30zł (25zł przez 3 mies.) - razem śr. 149,37zł / m-c (zakładam 0 zł za aktywację + instalację!)
NETIA: 116,21 zł śr/ m-c ( 3x0 + 21x130 + 59 instalacja), w tym: net 1 Gb/s + pakiet dla kinomaniaka (181 kanałów z HBO + GO, Cinemax w cenie) + nagrywarka w chmurze (100h w cenie lub 1500h + 15zł, tylko po co?). Do tego zawsze przez 1 miesiąc w Netii dostęp do pełnej oferty TV z pakietami premium: Canal+, Polsat Sport Premium, 4 x Eleven, HBO/GO, Cinemax, Filmbox, erotyka itd. razem 217 kanałów. Internet FTTH, wyższy upload, niższe pingi i stabilny modem/router.
Nie porównujmy też lokalnych ofert z ulotek i ofert z DUK, to inna bajka i nie fair.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 16-01-2021, 13:35   

1 i 2: taka oferta jest bo ją wczoraj spisywałem z oficialnej strony upc, tak samo zresztą jak w netii. Mój błąd jest tylko hbo go nie pełen pakiej hbo. Mogę wejść i złożyć zamówienie i właśnie zobaczyłem że jest tylko na rok więc może by się dało wziać na 2 lata z jakimś dodatkiem. Oczywiście w innym mieście czy pod innym adresem mogą być gorsze, porównuje to co ja widzę i co jest dla mnie dostępne, potencjalnie oczywiście bo już mam upc ale za 3mce mi się kończy umowa więc powoli się rozglądam


Jeżeli chciałbym mieć 1GB w miarę po taniości z hbo - a jest dużą szansa na to - to faktycznie upc nie ma tutaj konkurencyjnej oferty, ,sam net to będzie ok 80-90zł
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 16-01-2021, 20:57   

ra74 napisał/a:
Jeżeli chciałbym mieć 1GB w miarę po taniości z hbo - a jest dużą szansa na to - to faktycznie upc nie ma tutaj konkurencyjnej oferty, ,sam net to będzie ok 80-90zł

Nie wynegocjujesz z UPC nic taniej niż jest w Netii, przerobiłem to gruntownie.
Byłem i jestem klientem UPC wiele lat w różnych lokalizacjach, na jednym adresie nawet od czasów PTK (jeśli coś Ci to mówi, a to prehistoria). Naprawdę znam się na negocjacjach, bo z tego żyję. Mam znajomego w UPC od klientów biznesowych, zawsze mi obrzydzał Vectrę i Netię. I dlatego się tym tematem zainteresowałem, bo to znaczy,że tego się naprawdę boją.
Vectra ma najlepsze warunki na net 300 lub 600 Gb/s bez zobowiązania, a Netia na umowy 500 Mb i 1Gb/s solo lub z TV (+10zł). Oczywiście mowa o ogólnopolskich operatorach.
Umowa Ci się kończy za 3 miesiące, na pewno Netia znowu wypuści ofertę świąteczną o 10zł taniej niż dziś i będziesz miał porównanie.
Telewizja już dawno przeniosła się do internetu. Po co komu takie anachroniczne wynalazki jak Horizon, to coś takiego jak telefon stacjonarny. Dlatego dla mnie zwykły pakiet tv jest wart 10 - 20zł. Płaci się za kontent premium, a zwłaszcza prawa do transmisji sportowych live.
Jak będziesz chciał jeszcze wskazówek napisz na priv.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: