Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki router do Connectboxa i prędkości 500mb
Autor Wiadomość
mars75 
light master

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 92
Skąd: Sopot
Wysłany: 06-01-2021, 12:45   Jaki router do Connectboxa i prędkości 500mb

Witam. Pytanie tak jak w temacie, po przejściu na dekodery "4k" co jakiś czas włącza się buforowanie plus znikające wi-fi, chciałem coś stabilnego i myślę o tp link Archer A8 co myślicie o tym routerze?
  http://www.speedtest.net/my-result/3325383296
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 07-01-2021, 15:14   

Nie masz opcji podpiąć kablem?
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2021, 16:30   Re: Jaki router do Connectboxa i prędkości 500mb

mars75 napisał/a:
(...)
po przejściu na dekodery "4k" co jakiś czas włącza się buforowanie plus znikające wi-fi,
(...)

Jeśli występuje - typowa dla tego wynalazku - utrata pakietów, to router najpewniej NIC nie poprawi.
Poszukaj wątków o gubieniu pakietów przez CB i sprawdź, jak to wygląda u Ciebie.
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 22-01-2021, 20:51   

Miesiąc temu też kupowałem router do Connect Boxa, wachalem się miedzy Archerem A8 a D-Link DIR-878/MT, wybrałem D-Linka. Dekoder 4K mam podlaczony po kablu, buforowanie zdarza się rzadko, może raz na kilka dni, wcześniej może zdarzało się częściej, ale nie wiele. Zdecydowałem się na własny router, ze wzgledu na częste zrywanie wifi przez connectboxa.
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 23-01-2021, 20:13   

Jeśli zależy Ci na możliwościach to polecam Mikrotik hAP ac2, chyba wszystko się na nim da ustawić.
Zasięg lepszy niż Connectbox, na WiFi w tym samym pokoju wyciągam ~300Mbps.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 24-01-2021, 11:46   

Ja kupiłem 20 listopada TP-LINK Archer A8 i jestem zadowolony. Na Conect Box były zrywane połączenia... Dzieciakom ciągle klatkował obraz na Teams i wywalało. Jak takie coś można dawać klientom.... Masakra. Do tego prędkość... Conect Box to tragedia. Jak było mało urządzeń podłączonych do sieci ...JEDNO to i te 300 mega dało się osiągnąć, po wcześniejszym restarcie. Tak po dniu użytkowania... jak było kilka urządzeń podłączonych...200 mega to był Max. Na TP link bez problemu mam te 300 mega cały czas. Problemy o których mówiłem zniknęły. A i ping jest troszkę lepszy. Więc polecam przestawienie tego szajsu od UPC w tryb modemu i zakup swojego sprzętu. Szkoda,tylko, że musiałem wydać 180 zł na nowy router.

Od 1 lutego mam w ramach rekompensaty mieć podwyższone łącze do 500 mega na 3 miesiące. Wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć, czy z 500 też daje radę. Teoretycznie powinien bez problemu tyle wyciągnąć.

Swoją drogą jak przetestować maksymalną prędkość jaką mogę uzyskać na Wi Fi kiedy router nie ma wbudowanego portu USB?
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 27-01-2021, 20:05   

sebagit napisał/a:

Swoją drogą jak przetestować maksymalną prędkość jaką mogę uzyskać na Wi Fi kiedy router nie ma wbudowanego portu USB?


Po co Ci port USB do testowania WiFi?
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 28-01-2021, 18:05   

A jak zrobić test wydajności routera, mając internet 300 mega? Mając USB mógłbym podłączyć dysk i wtedy sprawdziç zapis na komputerze.
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 29-01-2021, 10:26   

Obsługa dysku zjada dużo procesora w routerze. Prawdziwy test robisz tak że masz 1 komputer podłączony po kablu, drugi po Wi-Fi i testujesz między nimi prędkość iPerfem lub pliki se przesyłacz czy co tam lubisz
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 29-01-2021, 23:11   

sebagit napisał/a:
A jak zrobić test wydajności routera, mając internet 300 mega? Mając USB mógłbym podłączyć dysk i wtedy sprawdziç zapis na komputerze.

jak stare usb to może spowalniać. Jak chciałem sprawdzić możliwości mojego ap to podłączałem kompa po kablu, lapek po wifi. I odpalałem iperf albo jakiś serwer ftp, potem test do zewnętrznych serwerów
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 01-02-2021, 16:14   

Zwiększyli mi internet do 500 mega. W tej chwili na Wi-Fi osiągam ok 450-480 megabitów. Z tym, że mój laptop więcej pewnie nie wyciągnie. Ma wbudowaną kartę IntelAC 8260. Maksymalna prędkość to 867 Mbps więc nie liczyłem na więcej niż 500. Prędkość jest praktycznie maksymalna ile mogę wycisnąć z komputera. Czy router da radę więcej... Nie mam pojęcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: