Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co kilka dni brak internetu-konieczny reset.
Autor Wiadomość
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-12-2020, 19:07   

Ustaw Cisco w tryb routera, poprzepinaj kabelki, zmień sieć wifi w urządzeniach i sprawdź jak będzie działać.
 
 
ar2r 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 31-12-2020, 19:25   

Cisco cały czas działa jako router i raczej bezawaryjnie bo z racji układu mieszkania z jego Wi-Fi korzysta córka i nie zgłasza problemów nawet wtedy gdy na TP-Linku nie ma internetu.A jeśli chodzi o tryb "Bridge" to UPC już dawno wykastrowało Cisco z tej opcji.
W sumie to mógłbym korzystać tylko z Cisco ale nie robię tego bo sam w sobie ma słabe Wi-Fi i jest w takim miejscu mieszkania,że Wi-Fi jest osłabiane przez ściany(niestety nie mogę go przenieść w inne miejsce)
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 31-12-2020, 19:43   

ar2r napisał/a:
Cisco cały czas działa jako router i raczej bezawaryjnie bo z racji układu mieszkania z jego Wi-Fi korzysta córka i nie zgłasza problemów nawet wtedy gdy na TP-Linku nie ma internetu.

To może po prostu Twój router TP-link jest uszkodzony. Ponadto weź pod uwagę, że jak posiadasz w mieszkaniu 2 urządzenia Wi-Fi to mogą one na wzajem się zakłócać i stąd masz słaby zasięg.

Jeśli masz problem z Wi-Fi to możesz jeszcze spróbować skorzystać z urządzeń typu PCL (urządzenia umożliwiające transmisję Internetu za pomocą instalacji elektrycznej).
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-12-2020, 19:54   

EPC ma wifi słabe sygnałem, ale stabilne jakościowo.
Osobiście nie zamieniłbym na jakiegoś ... TP-linka ;)
 
 
ar2r 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 31-12-2020, 20:33   

Karol napisał/a:
to mogą one na wzajem się zakłócać i stąd masz słaby zasięg.

tu nie chodzi o słabszy zasięg tylko o brak Wi-Fi na TP-Linku.
hsurim...masz rację,EPC ma stabilne WI-Fi ale niestety oprócz tego,że sygnał jest słaby to do tego niestety dość wolny jak na obecne standardy-chyba N.
A w planach mam zakup routera z WI-Fi6
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-01-2021, 01:15   

ar2r, U mnie sprawa była prosta, wystarczyło zmierzyć napięcie podczas włączania modemu i już miałem pewność, bo napięcie mocno spadło z znamionowych 15v.
_________________
 
 
ar2r 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 04-01-2021, 23:48   

Karol...miałeś rację,był dzisiaj technik z UPC i chciał mi zainstalować Compala.
Mam w związku z tym pytanie.Jak sprawuje się Compal w trybie "Bridge" z własnym routerem?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-01-2021, 09:20   

ar2r, Przy pewnych zastosowaniach ma problemy z dużym wzrostem opóźnień a nawet gubieniem pakietów, ale jak nie grasz, nie korzystasz z VOiP czy VPN to czasem da sie z tym żyć.
_________________
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-01-2021, 09:37   

Wada Compala jest trochę demonizowana jednak ( absolutnie nie bronię tego urządzenia). Sam gram i udało mi się stwierdzić/wywołać pewne anomalie związane z opóźnieniami. Używam tez sporo komunikacji typu TS/VT czy discord. Pewnie wszystko zależy od zastosowań.

Uważam , że dla 95% użytkowników wada Compala nie będzie zauważalna(gry na kurniku yt i netflix...).
Niestety GCB/hitronów nie chcą tak łatwo dawać.
 
 
ar2r 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 06-01-2021, 00:18   

zylx...nie gram,VOip i VPN to też nie moja "bajka",chyba jestem z tych 95% użytkowników jak napisał Bento , pytanie tylko jak ten duży wzrost opóźnień czy gubienie pakietów jest dokuczliwe w codziennym użytkowaniu.
Jako,że jestem obecnie "bezterminowy" ,zanim będę próbował cokolwiek wywalczyć od UPC wolę najpierw zasięgnąć języka tutaj.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-01-2021, 00:49   

ar2r, To zależy też trochę od twojej lokalizacji. Jest szansa że będzie ok. I jest szansa że to odczujesz.
_________________
 
 
ar2r 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 06-01-2021, 11:55   

zylx...jak objawia się wzrost opóźnień czy gubienie pakietów,kiedy to bardzo przeszkadza a kiedy można jakoś z tym żyć?
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-01-2021, 12:05   

Trudno ująć to naukowo bo to kwestia dość subiektywna jeśli chodzi o odczucia. Szybkie gry typu CS pewnie możesz poczuć jakieś sporadyczne szarpnięcie czy coś. To samo przy użytkowaniu neta po prostu jakoś zamuli coś na ułamek sekundy. Trudno obiektywnie się do tego odnieść bo mówimy o odczuciach jednostki. Grafy pokazują tam jakieś anomalie na puma6 ale raczej nie jest to 1:1 w rzeczywistym użytkowaniu.

Napiszę w ten sposób. Co by nie pisać o puma6/compalu to UPC z mojego doświadczenia jest spoko. Jeśli dotychczas Ci UPC nie wadziło to i teraz nie będzie. A jeśli uda CI się ogarnąć GCB/hitrony to już w ogóle temat zamknięty.

Trochę zgubiłem się bo temat o problemie najpewniej technicznym a teraz spamujemy o usługach :D
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-01-2021, 13:27   

ar2r napisał/a:
zylx...jak objawia się wzrost opóźnień czy gubienie pakietów,kiedy to bardzo przeszkadza a kiedy można jakoś z tym żyć?

Różnie. U mnie np na Compalu przez drobne utraty pakietów player Netflixa stopniowo schodził w dół do najgorszej jakości, mimo że prędkość łącza była wystarczająca.

Ciekawy jestem jak to będzie wyglądać gdy upowszechni się QUIC oraz HTTP/3, które wykorzystują UDP.
_________________
 
 
ar2r 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 07-01-2021, 21:26   

Dzisiaj dzwoniłem do UPC i niestety dla internetu 500Mb+ kablówka nie chcą mi wymienić starego Cisco na Hitrona lub Giga Conect Box.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: