Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Test WinMTR na interwale niższym od 1 powoduje packet lossy
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-12-2020, 20:20   Test WinMTR na interwale niższym od 1 powoduje packet lossy

Cześć,

zauważyłem że u mnie odkąd mam internet od T-mobile, gdy testuję jakiś host i ustawię interwał mniejszy od 1, to powoduje to utratę pakietów od pewnego hosta na trasie. Na Pingplotterze jest to samo. Nie ważne, czy jest to router mój własny, czy ten od T-mobile.
Ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Podczas gdy test się zawiesza i dochodzą utraty pakietów, strony zaczynają się wolniej ładować. Dzieje się to tylko podczas wykonywania testu programem na interwale np. 0.2 zamiast 1. Gdy nic nie testuje i nie leci sobie test w tle, nic takiego nie występuje, każda strona chodzi bardzo szybko.

Test na interwale 1:


Test na interwale 0.2, od 5 hopa zaczynają się utraty pakietów aż do końca trasy:


I tu jeszcze prawie minutowy gif pokazujący jak wygląda ten test na interwale 0.2, podczas gdy od 5 hosta pakiety stoją i nie idą dalej, strony ładują się wolno, albo inaczej, nie ładują się póki znowu pakiety nie będą przechodzić, 2 i 3 host normalnie pakiety przechodzą.


Ktoś ma jakiś pomysł, pakiety ICMP zapychają im jakiś serwer po drodze, czy o co chodzi? Jakieś ustawienie mają że np. jeden pakiet ICMP na sekundę może dotrzeć od tamtego hosta a jak więcej, to wykrywa jako atak?

Jeszcze dorzucam test długodystansowy z PingPlottera do wp.pl:



 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-12-2020, 22:23   

Myślę , że sam sobie odpowiedziałeś - zabezpieczenia anty DDoS. Wiem , że na 100% coś takiego istniało, kiedyś nawet zdaje się IBM robił na to hardkody z czasem(xx ms) w firmware sprzętu.

Ktoś aktualnie siedzący w temacie musiałby się wypowiedzieć jak sytuacja wygląda dzisiaj.
UPC sprawdzałem nic takiego miejsca nie przy 0.2s.

Te 83.220.99 to siec własna TM? Może oni akurat mają takie oryginalne ustawienia?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-12-2020, 22:46   

Tak to ich sieć.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 599
Wysłany: 26-12-2020, 23:59   

brtk, dla UDP i ICMP interwał ustawiaj na 1 sek. Przy TCP można mniej i problem będzie jak pakiety zaczną ginąć przy użyciu tego protokołu.
Zrobiłam na szybko testy z niskim interwałem po ICMP i w Vectrze nie giną pakiety. Po drodze mój router. Nie zauważyłam jakiegokolwiek wpływu testów na działanie internetu.

eu.battle.net-interwał-0.1sek-ICMP.png
Plik ściągnięto 11 raz(y) 90,53 KB

wp.pl-interwał-0.1sek-ICMP.png
Plik ściągnięto 6 raz(y) 56,09 KB

wp.pl-interwał-0.2sek-ICMP.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 57,51 KB

_________________
  -Zuzia
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-12-2020, 15:29   

Może sobie zrobie bootowalnego pena z Linuxem do tych testów, szkoda, że w Windowsie nie zrobią możliwości takich testów po UDP i TCP.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 599
Wysłany: 01-01-2021, 23:18   

Kiedyś szukałam odpowiednika PingPlotter i niestety dla Windows są tylko komercyjne programy. Do testów można użyć dowolnej dystrybucji Linuksa (Ubuntu, Mint, Debian) tylko trzeba doinstalować mtr. Program o tyle przydatny, że testuje przy użyciu ICMP, TCP, UDP, można wybrać port, interwał i jest mnóstwo innych funkcji.
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: