Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Różne poziomy głośności na różnych kanałach
Autor Wiadomość
falwack 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 11
Wysłany: 06-12-2020, 23:25   Różne poziomy głośności na różnych kanałach

Witam!

Przychodzę do was z problemem z tematu - tylko ja nie wiem do końca czy to wina TV czy UPC...

A więc tak - kupiłem sobie ostatnio nowy TV - Samsung UE50TU8502U. Sprawuje się ogólnie dobrze, ale jest z nim (albo z UPC) problem tego rodzaju, że na kilku kanałach potrafi mi tak wywalić decybelami, że aż bębenki pękają. Już wyjaśniam na przykładzie kanałów:

Na początku to wiadomo, ustawiam sobie głośność na pilocie (pilot UPC sparowany z telewizorem i dekoderem) żeby miał wartość "najmniejszą" - nie kompletne wyciszenie, tylko taki najsłabszy dźwięk. I teraz tak:

TVP1, TVP2, TVN, Polsat - ogólnie są dobrze zrobione - jest ustawione, że ma być cicho i jest cicho.
AXN, Kino Polska, aleKino - na dokładnie tym samym, najniższym poziomie głośności te kanały (to nie wszystkie, ale to przykład), dają taki monstrualny dźwięk porównywalny do tego, jakbym na TVP/TVN/Polsacie ustawił poziom głośności prawie że na maksa.

Nie mam pojęcia od czego to zależy, czy da radę jakoś temu zaradzić? Sprawdziłem już chyba wszystkie dostępne i w dekoderze i w telewizorze możliwości i nic nie wskórałem, a tak się no... po prostu nie da oglądać, bo przełączysz kanał i z neutralnej głośności nagle Ci rozsadzi bębenki i pół dzielnicy.

Nie wiem czy to coś pomoże, ale jestem w sieci UPC i posiadam dekoder Mediabox.

Bardzo proszę o pomoc :/
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 07-12-2020, 08:39   

Moim zdaniem to wina operatora , a w Samsungu jest/była? opcja automatycznego ustawiania głośności ( lub podobna nazwa) która dość dobrze radzi sobie z tym problemem.
  Daniel84
 
falwack 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 11
Wysłany: 07-12-2020, 10:29   

Niestety włączenie tej funkcji w telewizorze nie daje kompletnie żadnych efektów :(
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-12-2020, 10:41   

Dolby Digital sie kłania.
_________________
  nordof
 
falwack 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 11
Wysłany: 07-12-2020, 10:47   

Ja wiem ze to chodzi o Dolby Digital ale nigdzie, ani w telewizorze ani w dekoderze nie znalazłem możliwości wyłączenia tego albo jakiejkolwiek zmiany.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-12-2020, 10:53   

Chyba popełniasz błąd przy parowaniu telewizora z pilotem mediabox. O ile pamiętam to głośnośc ustawia sie wtedy na max,a nie min. Jednak dawno tego nie robiłem.
_________________
  nordof
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-12-2020, 12:18   

falwack, Wyłącz w dekoderze dolby digital, wtedy na wszystkich kanałach powinno być podobnie. Horizon nie ma odzielnej regulacji głośności. Reguluje się tylko na TV.
_________________
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 07-12-2020, 12:54   

falwack napisał/a:
Niestety włączenie tej funkcji w telewizorze nie daje kompletnie żadnych efektów :(

Rozumiem że wchodząc w ustawienia eksperckie - format dzwięku na PCM nic nie daje tak?. Próbowałeś jeszcze w tych samych ustawieniach - głośność automatyczna na włączone?
  Daniel84
 
falwack 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 11
Wysłany: 07-12-2020, 19:36   

Dzięki za pomoc, udało mi się to naprawić (kombinowałem z funkcjami telewizora i dekodera, w końcu załapało) ale teraz zaś pojawił się inny problem...
Mianowicie mam problem między pilotem, dekoderem i telewizorem.

Telewizor z dekoderem podłączony jest kablem HDMI, pilot sparowany i teraz pojawia się taki problem, że po włączeniu TV i dekodera muszę tak jakby poczekać około 1-2 minut aż dekoder zacznie reagować na pilota.
Najciekawsze jest to, że jeśli w czasie niereagowania dekodera wyłączę TV to dekoder magicznie się odblokowuje i działa z miejsca, a ponowne włączenie TV to znowu taka zawieszka, dekoder nie reaguje i trzeba czekać 2 minuty...

Restart dekodera nic nie pomógł, przywrócenie go do fabrycznych też nie, zmiana kabla też nie, ponowne parowanie pilota również.

Wczoraj ogólnie to działało dobrze...
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2020, 19:47   

Nic na to nie poradzisz. Tez tak miałem z Mediaboxem.
Nawet jak odłączysz kabel HDMI od dekodera, to będzie tak samo.
Ostatnio zmieniony przez hsurim 07-12-2020, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
falwack 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 11
Wysłany: 07-12-2020, 19:48   

Nie ma znaczenia co włączę jako pierwsze. Zawsze dzieje się dokładnie tak samo.

Nawet wymieniłem dla pewności baterie bo myślałem, że może tu leży problem, ale nie - jest dokładnie tak samo.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2020, 19:54   

Przepraszam ...
Juz sobie lepiej przypomniałem.
Jak wpierw włączysz dekoder, to czas oczekiwania na reakcje pilota będzie krótszy.
Natomiast jak pierwszy włączysz TV a potem dekoder, to czas będzie dłuższy.

Tak miałem ze starszym modelem Samsunga. W nowszym modelu, już żadnego opóźnienia nie miałem.

I powtórzę ... bez połączenia kablem HDMI jest (było na starym modelu) także opóźnienie w działaniu pilota od dekodera.
Ostatnio zmieniony przez hsurim 07-12-2020, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
falwack 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 11
Wysłany: 07-12-2020, 19:57   

Ale przy poprzednim telewizorze tak nie było, na drugim TV w domu tak nie ma. Poprzedni telewizor miał z 8 lat, w drugim pokoju mam telewizor sprzed 13 lat i nie ma opóźnienia.

Drugi telewizor działa normalnie i mogę zmieniać praktycznie po sekundzie od włączenia obydwu sprzętów, a tutaj muszę czekać aż 2 minuty.

Dodatkowo przypomną, że jak wyłączę TV to dekoder reaguje z miejsca, a jak znowu włączę TV i będzie mi szukał sygnału, to dekoder zastygnie na 2 minuty i będzie tak czekał.
Ostatnio zmieniony przez falwack 07-12-2020, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2020, 19:57   

Widać tylko w niektórych Samsungach tak sie dzieje. ;)

falwack napisał/a:
(...) jak wyłączę TV to dekoder reaguje z miejsca, a jak znowu włączę TV i będzie mi szukał sygnału, to dekoder zastygnie na 2 minuty i będzie tak czekał.
Miałem identycznie ... :lol:
Ostatnio zmieniony przez hsurim 07-12-2020, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
falwack 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 11
Wysłany: 07-12-2020, 20:00   

No to w takim razie ewidentnie coś się popsuło, bo ten sam telewizor, który wcześniej łapał mi to z miejsca, teraz nagle też łapie z opóźnieniem i trzeba czekać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: