Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 01-12-2023, 19:58   

A gdzie masz taka predkosc? w Vectra czy UPC?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2023, 20:31   

Aloof napisał/a:
Po pierwsze Vectra nie sprzedaje już prędkości 150 Mbps, po drugie w każdej umowie konsumenckiej prędkości będą do jakiejś wartości i tak samo na bank jest w twojej umowie.

Co do trzymania zadeklarowanych parametrów – u mnie od zawsze są spełnione (mam 1.2Gbps, więc realnie jestem w stanie wyciągnąć 940 Mbps i to zawsze jest), ale wiem, że są lokalizacje, gdzie z różnych przyczyn (głównie infrastrukturalnych) ludzie dostają np. połowę tego co powinni.


Zawsze? Jesteś pewien że z dowolnego źródła pociągniesz te 940mbps? Każdą grę i jej aktualizację? :P
Czy innym jest wynik speedtest a czym innym realne prędkości i pociągnięcie ciężkiego kontentu
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 01-12-2023, 20:41   

Wiadomix ze jak sie ciagnie to musi byc odpowiednia ilosc sedow 8) i zalezy jaka waga pliku 8)
Ja jak zasysam filma w 4k jakosc 80gb waga to mi sciaga max 10 do 12 ale to i tak jest przyzwoicie
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 01-12-2023, 23:22   

Michal9 napisał/a:
Nie mogę znaleźć jak przypisać stałe IP dla kilku urządzeń. Udało się to komuś w którejś zakładce i gdzie??


Też mam z tym rebus.
_________________
  Woocash
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 02-12-2023, 15:23   

Woocash napisał/a:
Michal9 napisał/a:
Nie mogę znaleźć jak przypisać stałe IP dla kilku urządzeń. Udało się to komuś w którejś zakładce i gdzie??


Też mam z tym rebus.


Z tego co już zauważyłem to drukarka zawsze dostaje to samo IP. Pomimo kilku resetów routera uparcie wraca na .227 :) Klikałem ikonkę dwóch kwadratów koło jej IP w zakładce STATUS > PODŁĄCZONE URZĄDZENIA i choć ta ikonka na 99% służy do skopiowania IP do schowka celem późniejszego wklejenia to na razie numer się trzyma ten sam.

Inne opcje przepatrzyłem dwa razy i nie mam pojęcia jak dodać dedykowane IP dla jakiegoś urządzenia lub Mac adresu..


Obecnie KAON mi działa jako router w trybie OPEN i sieje wifi na górę chaty a Asus TUF AX3000 w trybie AP ogarnia piwnice (bo żaden z nich sam nie ogarnie całych dwóch kondygnacji).

Najchętniej to bym funckje routera oddał Asusowi a KAONa przerobił na AP z aktywnym WIFI i modemem ale nie wiem czy to możliwe?
 
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 13-12-2023, 13:07   

Michal9 napisał/a:
Woocash napisał/a:
Michal9 napisał/a:
Nie mogę znaleźć jak przypisać stałe IP dla kilku urządzeń. Udało się to komuś w którejś zakładce i gdzie??


Też mam z tym rebus.


Z tego co już zauważyłem to drukarka zawsze dostaje to samo IP. Pomimo kilku resetów routera uparcie wraca na .227 :) Klikałem ikonkę dwóch kwadratów koło jej IP w zakładce STATUS > PODŁĄCZONE URZĄDZENIA i choć ta ikonka na 99% służy do skopiowania IP do schowka celem późniejszego wklejenia to na razie numer się trzyma ten sam.

Inne opcje przepatrzyłem dwa razy i nie mam pojęcia jak dodać dedykowane IP dla jakiegoś urządzenia lub Mac adresu..


Obecnie KAON mi działa jako router w trybie OPEN i sieje wifi na górę chaty a Asus TUF AX3000 w trybie AP ogarnia piwnice (bo żaden z nich sam nie ogarnie całych dwóch kondygnacji).

Najchętniej to bym funckje routera oddał Asusowi a KAONa przerobił na AP z aktywnym WIFI i modemem ale nie wiem czy to możliwe?


Chciałem się zapytać, jak sprawuje się KAON po 3 tygodniach użytkowania?
 
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 13-12-2023, 16:18   

ptrzem napisał/a:


Chciałem się zapytać, jak sprawuje się KAON po 3 tygodniach użytkowania?



Od wymiany ten drugi otrzymany KAON nie sprawia żadnych problemów.
Nawet wszedłem i nie było resetów od 9d 21h:28m:25s

Chodzi sobie jako router w trybie OPEN i wszystko śmiga bez problemów.
Do niego dodałem dwa inne routery w trybie AP/bridge i wszystko chodzi na wspólnym SSID dla 2.4/5 i trzech routerów. Kanały ustawiłem na sztywno daleko od siebie i fajnie to działa. Kamerki, żarówki i inne gadżety Tuya się nie gubią a są przypięte głównie do Kaona. Żona pracuje zdalnie i na prędkość nie narzeka a ja też wykręcam fajne downloady. Pasmo gdzie się da to łączy na 5Ghz a stare urządzenia bez problemu się łączą na 2.4Ghz. Taka bieda-mesz ;)

Kiedyś może spróbuję funkcje routera przekazać Asusowi choć nie wiem czy się uda tak poprzestawiać kaona aby robił za modem i AP/Bridge...
 
 
Stopa1985 
Klikacz

Dołączył: 16 Lis 2023
Posty: 3
Wysłany: 22-12-2023, 21:47   

ptrzem napisał/a:
Właśnie wyszła nowa wersja firmware na Technicolor CGA 4236:

Wersja oprogramowania CGA4236TCH1-19.3B71-031-PCU-RT-230724
Czas utworzenia oprogramowania 2023-07-24 15:40:18
Wersja bootloader-a S1TC-3.80.1.181 & S2T1-3.80.1.181

Niestety dalej nie mam możliwości rozdzielenia sieci...

Jeśli ktoś z Was otrzymał już ten nowy firmware, to prośba o sprawdzenie, czy dalej jest dostępna ta opcja?




Wczoraj kolejna wymiana tego modemu na ten sam model z uwagi na brak dzielenia sieci i brak możliwości podłączenia drukarki po wifi. Sprzęt ten sam, oprogramowanie też, i ta opcja już w nim jest. Nie mam pojęcia o co chodzi hahaha
 
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 24-12-2023, 20:10   

Stopa1985 napisał/a:
ptrzem napisał/a:
Właśnie wyszła nowa wersja firmware na Technicolor CGA 4236:

Wersja oprogramowania CGA4236TCH1-19.3B71-031-PCU-RT-230724
Czas utworzenia oprogramowania 2023-07-24 15:40:18
Wersja bootloader-a S1TC-3.80.1.181 & S2T1-3.80.1.181

Niestety dalej nie mam możliwości rozdzielenia sieci...

Jeśli ktoś z Was otrzymał już ten nowy firmware, to prośba o sprawdzenie, czy dalej jest dostępna ta opcja?




Wczoraj kolejna wymiana tego modemu na ten sam model z uwagi na brak dzielenia sieci i brak możliwości podłączenia drukarki po wifi. Sprzęt ten sam, oprogramowanie też, i ta opcja już w nim jest. Nie mam pojęcia o co chodzi hahaha


Masz na myśli to?

SSID.png
Plik ściągnięto 107 raz(y) 44,51 KB

 
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 25-12-2023, 15:35   

Oni tak obsługują te modemy, że wbijają w nie opcje wedle uznania a niektóre blokują.
Technik mi mówił, że zależnie od partii widzi różne opcje w tych samych modemach.

Jak mi wymienili kaona na nowy to niby miał tę samą wersję co poprzedni ale opcji było więcej.
Z każdym uruchomieniem niektóre opcje i zakładki znikały lub przestawały działać.

Obecnie po ustabiizowaniu i kilku restartach KAON ma kilka opcji w panelu, których nie można zapisać albo jeszcze gorzej można zapisać ale po restarcie znikają...

Na przykład DNS można podać swoje bo się bawiłem z blokadą reklam na Adguardzie.
Po zapisaniu router zapodaje wpisane DNS i reklamy ogranicza ale po wyłączeniu routera przeze mnie lub brak prądu uruchamia się z pustymi polami DNS ale zaznaczonym wyborem ręcznym więc nie ma netu...

Muszę sobie dokupić kolejnego Asusa i dać tego Kaona w bridge bo tryb Open coraz słaszby się staje :(
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 06-01-2024, 15:34   

Ustawiałem dzisiaj Technicolora w trybie open i miał podział pasma WiFi i nawet działa i przeżywa restarty. Niestety, restartu nie przeżywa np ograniczenie pasma w 5GHz do 80MHz, zawsze wstaje w 160MHz.
 
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 21:21   

c#Hunter napisał/a:
Ustawiałem dzisiaj Technicolora w trybie open i miał podział pasma WiFi i nawet działa i przeżywa restarty. Niestety, restartu nie przeżywa np ograniczenie pasma w 5GHz do 80MHz, zawsze wstaje w 160MHz.

A nie ma tam żadnego zarządzania? Może UART i konsola?
 
 
Andrzej1313 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2024
Posty: 1
Wysłany: 27-01-2024, 01:53   

Hej, zna ktoś metode na dostęp do routera CGA2121?
Próbowałem przez telnet i ssh, ale połaczenia sa blokowane
 
 
halfi 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2024
Posty: 10
Wysłany: 31-01-2024, 12:09   

Cześć, czy użytkownicy vectry osiągają deklarowany upload? szczególnie w realnym wysyłaniu plików a nie tylko na speedtestach?
 
 
halfi 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2024
Posty: 10
Wysłany: 02-02-2024, 15:45   

Andrzej1313 napisał/a:
Hej, zna ktoś metode na dostęp do routera CGA2121?
Próbowałem przez telnet i ssh, ale połaczenia sa blokowane


Jak wcześniej w tym wątku ktoś wspominał działa metoda z wykopu. Czy jest to aktualnie, nie wiem - możesz sprawdzić sam.

" dla CGA2121 (i prawdopodobnie innych) działa patent: tradycyjnie odpiąć koncentryka, zrobić factory reset routera, zalogować się (pusty user/hasło), zmienić od razu usera i hasło, zostawić otwartą sesję zarządzania routerem w przeglądarce, podłączyć koncentryka, poczekać na synchronizację (tzn. aż będzie DOCSIS Operational Status: Operational i będzie ładnie działał net), i zmienić usera i hasło jeszcze raz. Dopóki nie ma synchronizacji po kablu, to trzeba swoje dane logowania wpisywać dwa razy, zanim je router łyknie (za pierwszym odrzuca), ale potem już jest normalnie.

Co jakiś czas zmienione dane dostępu i tak zostaną nadpisane przez te z Vectry, ale na luzie do tego czasu można konfigurować sobie porty, 802.11 i całą resztę, tych ustawień nie nadpisuje (przynajmniej u mnie). "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: