Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2023, 19:41   

Zawsze najpierw zrób aktualizację softu routera.
 
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 30-11-2023, 07:42   

Orion napisał/a:
Zawsze najpierw zrób aktualizację softu routera.


Od tego zaczalem w Asusie i sie zrobila ale potem chodzil coraz gorzej az przestal calkiem…


Teraz czeka spakowany na zwrot choc jeszcze mysle czy by nie sprobowac go sfleshowac tomato dla testu.. ktos wie czy router musi sie logowac do podania firmware czy da sie taki zbrickowany jakos sfleshowac?
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2023, 09:43   

Michal9 napisał/a:
Na nowym Kaonie od wczoraj działa elegancko.

Próbowałem dziś podłączyć Asusa TUF AX3000 i chwilę działał a po przełączeniu w tryb AP umarł ;) nie reaguje na resety i zapala lampki a potem gasi.

Zrobiłem zwrot do amazona bo nie chcieli wymienić i kupiłem kolejnego w innym sklepie - dam mu jeszcze jedną szansę bo widzę, że wszystkie pierwsze routery trafiają się lipne :)


Coś ty chyba nie dajesz rady ogarnąć tego Asusa. To nie wszystkie routery są lipne, to bardziej operator nie daje rady. :)

Jeśli chcesz Asusa ustawić a trybie AP to podłączasz go pod port wan kablem ethernetowym z portu lan Kanona. A potem jedziesz z kreatorem połączenia w trybie punktu dostępowego na Asusie. I Asus sam sobie resztę zrobi.
_________________
  darknes
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-11-2023, 09:44   

Dla innych w takim wypadku jak router Asus nie odpowiada warto skorzystać z tej opcji
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1000814/
 
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 30-11-2023, 10:19   

darknes napisał/a:


Coś ty chyba nie dajesz rady ogarnąć tego Asusa. To nie wszystkie routery są lipne, to bardziej operator nie daje rady. :)

Jeśli chcesz Asusa ustawić a trybie AP to podłączasz go pod port wan kablem ethernetowym z portu lan Kanona. A potem jedziesz z kreatorem połączenia w trybie punktu dostępowego na Asusie. I Asus sam sobie resztę zrobi.


Coś Ty chyba nie czytasz co napisałem ;)
Jak wybrałem na Asusie przejście w tryb AP to napisał, że potrwa 3 minuty i potem więcej nigdy nie wstał :( teraz nie można się do niego zalogować po kablu ani po WIFI (bo żadnego nie emituje).

Kilkukrotna próba resetu szpilką go nie podnosi... niby widzi reset ale potem się nie podnosi a ledy zapala i gasi.

Wyjąłem go jednak z pudełka i jeszcze spróbuję Asus Firmware Restoration na sofcie oficjalnym i freshtomato. Może coś go ożywi lub dobije i pobawię się chwilę przed zwrotem :)



A z innej beczki to KAON po pierwszym podłączeniu i zalogowaniu miał więcej opcji jak go dostałem w opcji OPEN. Potem się uruchomił ponownie i pobrał od Vectry soft i niektóre funkcje zniknęły. Na razie działa stabilnie i ma dobry zasięg.

Nie mogę znaleźć jak przypisać stałe IP dla kilku urządzeń. Udało się to komuś w którejś zakładce i gdzie??
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2023, 10:30   

Cytat:
Coś Ty chyba nie czytasz co napisałem ;)
Jak wybrałem na Asusie przejście w tryb AP to napisał, że potrwa 3 minuty i potem więcej nigdy nie wstał :( teraz nie można się do niego zalogować po kablu ani po WIFI (bo żadnego nie emituje).


Że niby padł ? To się zdarza raz na jakieś 5 tys egzemplarzy. :) Więc musiałbyś miec dużego pecha. Zakładam, że kupiłeś oryginał a nie jakiegoś klona.

Zaczynasz od tego, że Asusa podłączasz na porcie lan bezpośrednio do komputera. Logujesz się do panelu administratora, następnie ustawiasz Asusa w tryb AP, podłączasz kablem ethernetowym port lan Koana z portem wan asusa. I czekasz aż Asus dokończy robotę. W finale masz jedną sieć lan o tej samej adresacji. A serwer DHCP dla urządzeń lokalnych jest tylko na Koanie. I nie próbuj tego robić łączac się z Asusem po wiifii. Tylko bezpośrednio po lan.

Cytat:
Wyjąłem go jednak z pudełka i jeszcze spróbuję Asus Firmware Restoration na sofcie oficjalnym i freshtomato.


Zdaje się, że nie ma na tego Asusa Tomato. I raczej nie będzie tak szybko. Poza tym soft alternatywny ma to do siebie, że ciągle coś tam jest nie dograne i ciągle są tam z czymś jakieś pproblemy.
_________________
  darknes
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 30-11-2023, 11:19   

darknes napisał/a:


Że niby padł ? To się zdarza raz na jakieś 5 tys egzemplarzy. :) Więc musiałbyś miec dużego pecha. Zakładam, że kupiłeś oryginał a nie jakiegoś klona.




Padł, padł i robi taki dziwny bootloop.
Pali leda power i zostawia, potem siec i gasi, potem oba wifi i gasi (i tak w koło).

Pobralem Asus Firmware Restoration przed chwilą i flashowałem go firmware oryginalnym z sierpnia 2023 a potem fresh TOMATO z września 2023 dedykowanym do niego :)

Niestety pomimo 3 flashy przyjętych poprawnie nie startuje i ciągle się wywraca :(
był nowy, oryginalnie zapakowany z niemieckiego amazona i zaraz pojedzie do zwrotu.

Na jego miejsce przychodzi dzisiaj nastepny kupiony już w Polsce. Zobaczymy jak zadziała ;)
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2023, 13:54   

Cytat:
Niestety pomimo 3 flashy przyjętych poprawnie nie startuje i ciągle się wywraca


Ale na którym sofcie sie wywraca ? Na oryginalnym czy na Tomato ?

Zanim zaczniesz wgrywać Tomato czy jakikolwiek inny soft alternatywny, musisz wprowadzić (resetem) router w tryb ratunkowy i poprzez mini web wyczyścić mu pamięć nvram. Bo inaczej ci nie wstanie.

A jak wgrałeś juz soft alternatywny to też możesz wprowadzić go w tryb ratunkowy i też wykasujesz pamięć nvram, a potem dopiero normalnie startuj router. Jeśli tego nie zrobisz to router pamięta stare ustawienia i na nowym sofcie się po prostu blokuje.

Generalnie Asusa ciężko jest uwalić. Jeśli tego dokonałeś to należy ci się medal za heroizm. :D
_________________
  darknes
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 30-11-2023, 14:52   

następny post
Ostatnio zmieniony przez Michal9 30-11-2023, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 30-11-2023, 15:31   

darknes napisał/a:
...poprzez mini web wyczyścić mu pamięć nvram. Bo inaczej ci nie wstanie.

Generalnie Asusa ciężko jest uwalić. Jeśli tego dokonałeś to należy ci się medal za heroizm. :D


Wiesz co, tyle już nad tym siedzę, że mogę wyciągnąć tego ASUSA z pudełka i sprawdzić jeszcze raz czy faktycznie całkiem padł czy ja go źle odtwarzam.

Rozwiń proszę temat z tym czyszczniem NVram przez mini web bo na stronie Asusa o tym nie piszą.

W tryb recovery go wprowadzam trzymając reset na wyłączonym i wpinając kabel., power led zaczyna mrugać więc się udaje.

Wgrywam oprogramowanie przez narzędzie ASUSA ale jak dokładnie zresetować ten NVRam przed i po?
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-11-2023, 16:54   

Michal9 napisał/a:
darknes napisał/a:
...poprzez mini web wyczyścić mu pamięć nvram. Bo inaczej ci nie wstanie.

Generalnie Asusa ciężko jest uwalić. Jeśli tego dokonałeś to należy ci się medal za heroizm. :D


Wiesz co, tyle już nad tym siedzę, że mogę wyciągnąć tego ASUSA z pudełka i sprawdzić jeszcze raz czy faktycznie całkiem padł czy ja go źle odtwarzam.

Rozwiń proszę temat z tym czyszczniem NVram przez mini web bo na stronie Asusa o tym nie piszą.

W tryb recovery go wprowadzam trzymając reset na wyłączonym i wpinając kabel., power led zaczyna mrugać więc się udaje.

Wgrywam oprogramowanie przez narzędzie ASUSA ale jak dokładnie zresetować ten NVRam przed i po?


I w tym momencie, jak go masz w trybie recovery, to nie odpalasz narzedzia restoration tylko logujesz się na niego poprzez przeglądarkę.

Tu musisz pamiętać o tym aby połączyć bezpośrednio asusa po lan kablem do kompa. I podłacz go pod lan 2 albo 3. W kompie ustawiasz kartę sieciową na sztywno, czyli dajesz np. 192.168.1.10 (chyba tak ma asus) i przeglądarką logujesz się na adres 192.168.1.1. I w ten sposób powinieneś zalgować się na CFE mini WEB serwer. I tutaj będziesz miał do wybory, czyszczenie nvram i wgranie nowego softu. Jeśli masz już soft wgrany to wyczyść tylko nvram i zresetuj router, następnie sprawdx czy soft się załadował. jeśli się nie załadował to powtórz opercję tylko teraz zamiast czyszczenia nvram wgraj nowy soft.

Tu masz dość szczegółowy filik jak to wyglada w realu Mini CFE Asusa Co prawda jest to inny model routera ale zasada jest taka sama.

P.s
I jeszcze jedno, nie wgrywaj na niego tego Tomato. To jest soft we wczesnej fazie beta. Czyli eksperymentalny. Więcej ci zaszkodzi niż pomoze na aktualnym etapie rozwoju.
_________________
  darknes
 
Michal9 
easy master

Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 32
Wysłany: 01-12-2023, 10:09   

[quote="darknes"]
Michal9 napisał/a:
darknes napisał/a:
...poprzez mini web wyczyścić mu pamięć nvram. Bo inaczej ci nie wstanie.

Generalnie Asusa ciężko jest uwalić. Jeśli tego dokonałeś to należy ci się medal za heroizm. :D




Dzięki!!! Pomogłeś pośrednio bo w moim routerze mini web był inny i nie miał opcji kasowania NVRAM a jedynie Upload firmware ale utkwiło mi co napisałeś i szukałem dalej sposobów aby ten NVRAM wykasować.

Jest to mega nieintuicyjne ani nawet Asus tego nie opisuje na stronach firmware restoration ASUS

Ale znalazłem to na reddit i potem też na stronie Asusa tak zwany drugi reset jeśli pierwszy reset przyciskiem RESET nie pomaga. Ten drugi reset robi się przyciskiem WPS i kasuje on NVRAM. Tutaj link do Asus Reset METODA 2

Tak więc postawiłem mojego tańszego Asusa z Amazona a ten drugi wraca na Allegro :)

Zostawiam go na oficjalnym sofcie w trybie AP na razie bo muszę odpocząć kilka dni od tematu. Asus teraz sobie działa w biurze w piwnicy a Kaon na górze.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-12-2023, 10:30   

[quote="Michal9"]
darknes napisał/a:
Michal9 napisał/a:
darknes napisał/a:
...poprzez mini web wyczyścić mu pamięć nvram. Bo inaczej ci nie wstanie.

Generalnie Asusa ciężko jest uwalić. Jeśli tego dokonałeś to należy ci się medal za heroizm. :D




Dzięki!!! Pomogłeś pośrednio bo w moim routerze mini web był inny i nie miał opcji kasowania NVRAM a jedynie Upload firmware ale utkwiło mi co napisałeś i szukałem dalej sposobów aby ten NVRAM wykasować.

Jest to mega nieintuicyjne ani nawet Asus tego nie opisuje na stronach firmware restoration ASUS

Ale znalazłem to na reddit i potem też na stronie Asusa tak zwany drugi reset jeśli pierwszy reset przyciskiem RESET nie pomaga. Ten drugi reset robi się przyciskiem WPS i kasuje on NVRAM. Tutaj link do Asus Reset METODA 2

Tak więc postawiłem mojego tańszego Asusa z Amazona a ten drugi wraca na Allegro :)

Zostawiam go na oficjalnym sofcie w trybie AP na razie bo muszę odpocząć kilka dni od tematu. Asus teraz sobie działa w biurze w piwnicy a Kaon na górze.


Nawet nie wiedziałem, że w TUF 3000 akurat tak to działa, ja próbowałem tego sposobu kiedyś na RT-AC68U. Ale nieistotne, ważne, że jest na to rozwiązanie. Właśnie dlatego pisałem, że Asusa trudno jest uceglić. Bo są tutaj zawsze jakieś rozwiązania zapasowe.
_________________
  darknes
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 01-12-2023, 18:06   

Jak to jest z internetem w Vectra? Ja w UPC mam 150mb/s i jak daje test po wifi to mam 150mb/s zawsze place za taka predkosc jaka mi obiecali i zawsze jest te 150 :-) .
Czy w vectra bedzie tak samo czy do 150 ... :roll:
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 01-12-2023, 18:25   

Po pierwsze Vectra nie sprzedaje już prędkości 150 Mbps, po drugie w każdej umowie konsumenckiej prędkości będą do jakiejś wartości i tak samo na bank jest w twojej umowie.

Co do trzymania zadeklarowanych parametrów – u mnie od zawsze są spełnione (mam 1.2Gbps, więc realnie jestem w stanie wyciągnąć 940 Mbps i to zawsze jest), ale wiem, że są lokalizacje, gdzie z różnych przyczyn (głównie infrastrukturalnych) ludzie dostają np. połowę tego co powinni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: