Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
maruda1 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: 19-02-2023, 16:15   

Witam,
Posiadam Vectre 600/60 i modem kablowy ARRIS TG 6441B z WiFi 6, chciałem zapytać czy jest możliwość wejścia w panel z ustawieniami w tym modemie , jeśli tak to jak to zrobić ??
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 140
Wysłany: 24-02-2023, 13:24   

maruda1 napisał/a:
Witam,
Posiadam Vectre 600/60 i modem kablowy ARRIS TG 6441B z WiFi 6, chciałem zapytać czy jest możliwość wejścia w panel z ustawieniami w tym modemie , jeśli tak to jak to zrobić ??

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta i poproś o przełączenie trybu pracy na open. Poczekaj 15-20 minut, zresetuj modem (ołówkiem/długopisem/szpilką) - uruchomi się ponownie z konfiguracją zgodną z naklejką na spodzie.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 140
Wysłany: 24-02-2023, 13:29   

Odkryłem ciekawą właściwość trybu open – po ustawieniu modemu w bridge w tym trybie i przełączeniu trybu w eBOK na router, bridge pozostaje aktywny, ale przydzielane są dynamiczne adresy IP. Eksperymentuję z tym za krótko, żeby stwierdzić, czy adres IP faktycznie będzie się zmieniał. Od środy wieczór pozostaje taki sam, ale hostname wskazuje na klasę alokowaną dynamicznie. Od kiedy mam internet w Vectra korzystałem z trybu bridge/open – nie wiem niestety na jaki czas adresy w trybie routera są przydzielane.
 
 
matwes 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2023
Posty: 5
Wysłany: 25-02-2023, 21:53   

W najbliższych miesiącach przeprowadzam się do własnego mieszkania w bloku z 1985 roku - w budynku dostępne są koncentryki: UPC, Vectra; światłowody: Orange, nju, T-Mobile.

Obecnie w wynajmowanym mieszkaniu mam UPC 300/25, płacę 52,99 PLN miesięcznie, była to umowa na 6 miesięcy, która teraz jest umową na czas nieokreślony. Więc pomyślałem, że będę mógł wybrać coś od razu z umową terminową, zamiast na czas nieokreślony.

W mieszkaniu do którego się wprowadzam obecnie jest Vectra, właściciel twierdzi, że internet działa bez większych problemów, aczkolwiek najprawdopodobniej używa on go tylko po wifi, nie ma w ogóle pociągniętej skrętki z modemu.

Zastanawiam się nad rezygnacją z UPC i przejściem do Vectry. Vectrę miałem jakieś 15 lat temu w rodzinnej miejscowości i co chwilę były jakieś jazdy, z technikiem obsługującym mój rejon już byliśmy na Ty bo tyle razy przyjeżdżał naprawiać.

Kusi mnie skorzystanie z oferty weekendowej Vectry 600/60 za 49,99 PLN w umowie na 12 miesięcy.

Vectra w pakiecie 600/60 daje "Modem Wifi 6" i może to być np. Technicolor CGA4233 lub Technicolor CGA4236 lub jakiś Arris.

Według tego co znalazłem w internetach, w oficjalnych danych technicznych CGA4236 - modem ten jest dostępny w opcji z portem 2,5GbE z czego bym bardzo chętnie skorzystał przyszłościowo np. jeżeli będę potrzebował zwiększyć pakiet do 1,2 Gb/s to mając kartę sieciową 2,5GbE w komputerze będę mógł korzystać z internetu w teoretycznie pełnej prędkości.

Pytanie brzmi - czy Technicolory CGA4236 z Vectry mają ten jeden port Ethernet 2,5GbE? Docelowo i tak bym podłączył swój router, a modem przestawił w tryb bridge, tak jak to teraz mam w UPC na wynajmowanym mieszkaniu.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 26-02-2023, 15:17   

matwes napisał/a:
Według tego co znalazłem w internetach, w oficjalnych danych technicznych CGA4236 - modem ten jest dostępny w opcji z portem 2,5GbE z czego bym bardzo chętnie skorzystał przyszłościowo np. jeżeli będę potrzebował zwiększyć pakiet do 1,2 Gb/s to mając kartę sieciową 2,5GbE w komputerze będę mógł korzystać z internetu w teoretycznie pełnej prędkości.


Nie wiem czym ty się przejmujesz, jak będzie speed upgrade powyżej 1gbps to i tak wymianiają router.

matwes napisał/a:
Pytanie brzmi - czy Technicolory CGA4236 z Vectry mają ten jeden port Ethernet 2,5GbE? Docelowo i tak bym podłączył swój router, a modem przestawił w tryb bridge, tak jak to teraz mam w UPC na wynajmowanym mieszkaniu.


Tak, 2.5g jest drogie, 10g bardzo drogie.
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 28-02-2023, 23:30   

grzech1991 napisał/a:
matwes napisał/a:
Według tego co znalazłem w internetach, w oficjalnych danych technicznych CGA4236 - modem ten jest dostępny w opcji z portem 2,5GbE z czego bym bardzo chętnie skorzystał przyszłościowo np. jeżeli będę potrzebował zwiększyć pakiet do 1,2 Gb/s to mając kartę sieciową 2,5GbE w komputerze będę mógł korzystać z internetu w teoretycznie pełnej prędkości.


Nie wiem czym ty się przejmujesz, jak będzie speed upgrade powyżej 1gbps to i tak wymianiają router.

matwes napisał/a:
Pytanie brzmi - czy Technicolory CGA4236 z Vectry mają ten jeden port Ethernet 2,5GbE? Docelowo i tak bym podłączył swój router, a modem przestawił w tryb bridge, tak jak to teraz mam w UPC na wynajmowanym mieszkaniu.




Tak, 2.5g jest drogie, 10g bardzo drogie.


Nie wiem czy dobrze czytam Twoją odpowiedź o 2,5G ale w technicolor CGA4236 od Vectra nie mam tego portu. Dodatkowo miałem go w open i ostatnio skasowali mi publiczne IP... MAm 1200/90
 
 
matwes 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2023
Posty: 5
Wysłany: 28-02-2023, 23:34   

c#Hunter napisał/a:
Nie wiem czy dobrze czytam Twoją odpowiedź o 2,5G ale w technicolor CGA4236 od Vectra nie mam tego portu. Dodatkowo miałem go w open i ostatnio skasowali mi publiczne IP...


Tak, dokładnie o ten port 2,5GbE mi chodzi. Wkleiłbym dokładnie źródło gdzie wyczytałem to, że jest port 2,5GbE w CGA4236, ale jeszcze mam za krótki staż na tym forum.
 
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 03-03-2023, 13:05   

Mam pytanie do użytkowników Technicolora CGA4236 - jak jest u Was maksymalna szerokość kanału W-Fi w trybie pracy 'Router'? Standard Wi-Fi 6 definiuje tutaj 160 Mhz, natomiast u mnie jest to max 80 Mhz, chociaż w laptopie mam kartę Wi-Fi 6.

pozdrawiam
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 140
Wysłany: 17-05-2023, 16:01   

Od wczoraj działa u mnie Technicolor CGA4236 po wymianie za Arrisa TG6441B (nie wiem jakim cudem udało mi się przekonać konsultanta o zlecenie wymiany).
Przyznam – niebo a ziemia. Przede wszystkim modem obsługuje tryb open, w przypadku Arrisa został on wycofany dla klientów i dostępny był tylko przez zlecenie telefoniczne (masa błędów, brak stabilności). Być może naczytałem się złego o Pumach, a z tego co wiem taka jednostka siedzi w TG6441B, bo po zmianie na CGA4236 odczuwam dużo większą responsywności sieci – wszystko dzieje się natychmiast, nie widzę przestojów, pokaszliwań, zawieszeń. Zasięg i wydajność WiFi jest świetna – spokojnie wykręcam to co mam w ofercie.
Z minusów – zauważyłem spadek uploadu, dla TG6441B notowałem okolice 115 Mbps, teraz jest niewiele poniżej 90 Mbps. Oczywiście nie jest to powód do reklamacji, ale jednak dla mnie to zauważalna zmiana. Druga kwestia to przydzielanie IP za CGNAT – w przypadku Arrisa w trybie open IP było publiczne. Technicolor dostaje adres prywatny. Wszystko to jednak ustawienia w sieci Vectry, ja sam nie zrobię z tym nic.
Mimo to, po ponad dobie z nowym sprzętem, powiem tak – jeśli technik wejdzie do ciebie z Arrisem, odeślij go do samochodu po Technicolor ;)
 
 
guwno 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2023
Posty: 1
Wysłany: 03-06-2023, 23:02   

wie ktos jak do CGA2121 dostac sie po telnet? port otwarty
 
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 26-07-2023, 10:00   

Mam pytanie do użytkowników routera Technicolor CGA4236 w Vectrze - czy komuś udało się rozdzielić sieci Wi-Fi na oddzielne 2,4Ghz i 5Ghz w trybie 'Open'?
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 140
Wysłany: 26-07-2023, 12:50   

U mnie podział działa bez problemu
 
 
ptrzem 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2021
Posty: 33
Wysłany: 28-07-2023, 13:32   

Aloof napisał/a:
U mnie podział działa bez problemu


W trybie 'Open'? W takim razie podpowiedz, jak Ci się udało to zrobić, bo u mnie na Technicolor CGA4236 za cholerę nie mogę tego ustawić.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 140
Wysłany: 28-07-2023, 14:21   

Tak, w trybie open. Mam zaznaczone split SSID i podział jest możliwy. Niektóre opcje są wyłączone tylko przez "display: none", hidden, lub zakomentowanie części opcji.

 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 140
Wysłany: 28-07-2023, 14:28   

Dodam, że wersja softu na modemie to CGA4236TCH1-19.3B71-029-PCU-RT-220425
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: