Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 22-01-2023, 14:13   

Mam Vectrę 1.2 Gbit w Warszawie. Tryb bridge jest dostępny w każdym modemie, niezależnie od pakietu. IP mam stałe, powiązane z MAC mojego mikrotika, który wpiąłem do modemu. Jest takie same już od prawie roku (od kiedy wpiąłem mikrotika) i nigdy się nie zmieniło. Oczywiście w ofercie dla klientów indywidualnych nie gwarantują stałości tego IP, ale jak widać, raz nadane trzyma się cały czas.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 22-01-2023, 14:19   

Dodam, że ludzie narzekają na dekoder od Vectry. Podobno się wiesza, aplikacja do TV nie jest bardzo stabilna. Może warto kupić jakiś box z Android TV i do tego pakiet na tvsmart.pl – nie masz wtedy umowy, a jak ci nie spasuje to możesz zawsze zmienić dostawcę TV.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 24-01-2023, 19:26   

Aloof napisał/a:
Dodam, że ludzie narzekają na dekoder od Vectry. Podobno się wiesza, aplikacja do TV nie jest bardzo stabilna. Może warto kupić jakiś box z Android TV i do tego pakiet na tvsmart.pl – nie masz wtedy umowy, a jak ci nie spasuje to możesz zawsze zmienić dostawcę TV.

mój plan to był właśnie
- net 600 za 59zł więcej nie potrzebuję
- smart z hbo za 39, z tym że tam właśnie jest ten dekoder :)
Rozważałem też tuner dvb z chromecastem ale większość ma słabe opinie, był canal+ ale już nie ma tunera, polsat nie przebrnąłem przez ich ofertę ale z reguły te interetowe tv wychodzą drożej niż w pakiecie z netem od operatora
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 25-01-2023, 13:10   

Zawsze możesz wziąć przez internet, potestować przez 14 dni, a potem oddać jeśli się nie sprawdzi. Oferta na TV za 39 zł z HBO jest faktycznie kusząca, ale sprawdź, czy są w niej wszystkie kanały, których potrzebujesz. Przez to, że idzie internetem, nie ma niektórych kanałów.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 198
Wysłany: 26-01-2023, 08:00   

Wygląda na to, że Vectra zaczęła korzystać z klauzul inflacyjnych do podnoszenia cen. Co ciekawe, stało się to dosłownie kilka dni po tym jak dostali 22 miliony złotych kary za podnoszenie cen kilka lat wcześniej.

https://www.telko.in/wirt...-ceny-o-14-proc

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, sieć kablowa Vectra rozsyła do abonentów informację o podwyżce opłat powołując się na zawartą w umowach klauzulę waloryzacyjną.

– Waloryzacja opłat będzie równa oficjalnemu średniorocznemu wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2022 r. podawanemu przez GUS, który wg komunikatu z dnia 13.01.2023 r., wyniósł 14,4 proc. – poinformowało serwis biuro prasowe Vectry.

Informację o zmianie warunków umowy, obowiązującą od 1 stycznia 2023, klienci Vectry otrzymali jesienią minionego roku. Waloryzacja opłat dotyczy zarówno starych, jak i nowych klientów operatora.

Vectra zapewnia, że takie działanie jest zgodne z przepisami Unii Europejskiej, w tym z orzeczeniem TSUE i nie może być podstawą do rozwiązania umowy. – Waloryzacja nie jest nowym cennikiem, lecz dostosowaniem opłat do rzeczywistej wartości świadczonych usług. Klienci byli informowani o zapisach w umowach umożliwiających waloryzację opłat podczas podpisywania nowych lub zmiany aktualnych umów z Vectra. Waloryzacja opłat nie jest podstawą do rozwiązania umowy. Zapisy umów pomiędzy Vectra a klientami jasno określają, że Vectra ma prawo zweryfikować wysokość opłat za poszczególne usługi stosownie do wzrostu lub spadku poziomu cen towarów i usług konsumpcyjnych – wyjaśnia operator.

Przypomnijmy, w poniedziałek UOKiK poinformował o nałożeniu kary na Vectrę w wysokości 22 mln zł.
_________________
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 26-01-2023, 18:02   

Sigmund napisał/a:
Wygląda na to, że Vectra zaczęła korzystać z klauzul inflacyjnych do podnoszenia cen. Co ciekawe, stało się to dosłownie kilka dni po tym jak dostali 22 miliony złotych kary za podnoszenie cen kilka lat wcześniej.


Co ma jedno do drugiego?
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 198
Wysłany: 26-01-2023, 19:18   

grzech1991 napisał/a:
Sigmund napisał/a:
Wygląda na to, że Vectra zaczęła korzystać z klauzul inflacyjnych do podnoszenia cen. Co ciekawe, stało się to dosłownie kilka dni po tym jak dostali 22 miliony złotych kary za podnoszenie cen kilka lat wcześniej.


Co ma jedno do drugiego?


Czep się kogoś innego typie xD.
Przytaczam fakt, który jest również przytoczony w artykule.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 27-01-2023, 11:50   

to komplikuje wybór, na pewien plus umowa jest roczna, następna podwyżka powinna być chyba za rok w styczniu. Przypuszczam że w też upc mógłbym dostać te 600Mbs za 60zł
Tak offtopic netia za 80zł ma 1GB z tidal i hbo
 
 
redford1974 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 13-02-2023, 11:32   

Witam . Mam internet z Vectry , zwiększyłem szybkość z 600 na 1,2 i wymienili mi modem na Arris TG6441B , na starym modemie w trybie bridge miałem podpięte kablem telewizor i laptop wszystko działało , na nowym działa tylko jedno urządzenie , pomoc techniczna każe przełączyć modem w tryb router bo niby na tych nowych modemach w trybie bridge działa tylko jedno urządzenie . Po zmianie trybu owszem działa ale nie chciałbym zmieniać trybu bo zmienia mi adres IP , czy jest na to jakiś sposób ?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 13-02-2023, 18:51   

A wiesz jak działa tryb bridge?
 
 
redford1974 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 13-02-2023, 19:14   

grzech1991 napisał/a:
A wiesz jak działa tryb bridge?

Chodzi mi o to że na starym modemie wszystko hulało ( Technicolor TC 7230 )
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2023, 19:41   

redford1974 napisał/a:
Witam . Mam internet z Vectry , zwiększyłem szybkość z 600 na 1,2 i wymienili mi modem na Arris TG6441B , na starym modemie w trybie bridge miałem podpięte kablem telewizor i laptop wszystko działało , na nowym działa tylko jedno urządzenie , pomoc techniczna każe przełączyć modem w tryb router bo niby na tych nowych modemach w trybie bridge działa tylko jedno urządzenie . Po zmianie trybu owszem działa ale nie chciałbym zmieniać trybu bo zmienia mi adres IP , czy jest na to jakiś sposób ?

Oczywiście że jest sposób, trzeba za modemem w trybie bridge podłączyć własny router :P
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 14-02-2023, 17:43   

redford1974 napisał/a:
grzech1991 napisał/a:
A wiesz jak działa tryb bridge?

Chodzi mi o to że na starym modemie wszystko hulało ( Technicolor TC 7230 )


puszczasz goły internet do urządzeń, co samo w sobie jest głupotą. Do tego w umowie masz jeden adres IP, więc działać mogło, tak samo jest w UPC ale nie wiesz co podpisujesz ani jak działa sieć.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-02-2023, 20:12   

grzech1991 napisał/a:
redford1974 napisał/a:
grzech1991 napisał/a:
A wiesz jak działa tryb bridge?

Chodzi mi o to że na starym modemie wszystko hulało ( Technicolor TC 7230 )


puszczasz goły internet do urządzeń, co samo w sobie jest głupotą. Do tego w umowie masz jeden adres IP, więc działać mogło, tak samo jest w UPC ale nie wiesz co podpisujesz ani jak działa sieć.


Chyba nawet 2 CPE są w trybie bridge przy tych wysokich prędkościach i w Vectrze i w UPC. U mnie są 2.



Można podpiąć 2 urządzenia. Kolega odpalił tryb bridge i jeden IP podpiął pod TV drugie IP pod laptopa. WiFi nie mogło działać jak jest tryb bridge.

Po prostu szok.
Ostatnio zmieniony przez F1le 14-02-2023, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
  F1le
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-02-2023, 20:14   

Aloof napisał/a:
Mam Vectrę 1.2 Gbit w Warszawie. Tryb bridge jest dostępny w każdym modemie, niezależnie od pakietu. IP mam stałe, powiązane z MAC mojego mikrotika, który wpiąłem do modemu. Jest takie same już od prawie roku (od kiedy wpiąłem mikrotika) i nigdy się nie zmieniło. Oczywiście w ofercie dla klientów indywidualnych nie gwarantują stałości tego IP, ale jak widać, raz nadane trzyma się cały czas.


Mam to samo z UPC. Mam ze 4 lata ten sam IP. Tryb bridge ma to do siebie, że pilnuje MAC adresu routera a właściwie portu do którego jest wpięty (Też mam Mikrotika router). Jak chce zmienić sobie IP to robię inny MAC adres na porcie który jest WANowy i wpięty do modemu w trybie bridge i tak wymusza się inny IP. Testowane wielokrotnie.

W/g mnie to tak ładnie nie działa jak masz tryb defaultowego routera, bo to już inne zasady i wierzę w to, że IP może się zmieniać dość często.
  F1le
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: