Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
ubinoob 
Klikacz

Dołączył: 06 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2022, 14:54   

tormen napisał/a:
Mam prośbę do Vectrowiczów. Jak u Was wygląda DL plików? Wykorzystujecie max łącza? U mnie w speedtestach jest ok, tzn 600/60, ale ściąganie testowych plików (np. ze ) to ok 200-300Mbit/s. Jak to u Was wygląda?


Ja mam MM, ale już przepięte na sieć Vectry i mogę potwierdzić Twoje obserwacje. Przy pobieraniu na kilka jednoczesnych strumieni ten problem nie występuje. Jak próbuje na jednym to niestety wyniki j/w. Na speedtest net jak wybiorę "Connections: Single" to też się potwierdza. Testowane też iperfem via PLIX i efekt taki sam. Mam EPC3949 w bridge, publicznym IP i swoim routerem za nim. Procesor routera się nie zarabia, więc to nie tego wina. Co ciekawe, na początku idzie ponad 500Mbps, a potem spada w okolice 250-300. Tak jakby Vectra miała jakiś QoS. Jeśli tak jest, to trochę niezbyt to uczciwe :)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2022, 18:48   

ubinoob napisał/a:
tormen napisał/a:
Mam prośbę do Vectrowiczów. Jak u Was wygląda DL plików? Wykorzystujecie max łącza? U mnie w speedtestach jest ok, tzn 600/60, ale ściąganie testowych plików (np. ze ) to ok 200-300Mbit/s. Jak to u Was wygląda?


Ja mam MM, ale już przepięte na sieć Vectry i mogę potwierdzić Twoje obserwacje. Przy pobieraniu na kilka jednoczesnych strumieni ten problem nie występuje. Jak próbuje na jednym to niestety wyniki j/w. Na speedtest net jak wybiorę "Connections: Single" to też się potwierdza. Testowane też iperfem via PLIX i efekt taki sam. Mam EPC3949 w bridge, publicznym IP i swoim routerem za nim. Procesor routera się nie zarabia, więc to nie tego wina. Co ciekawe, na początku idzie ponad 500Mbps, a potem spada w okolice 250-300. Tak jakby Vectra miała jakiś QoS. Jeśli tak jest, to trochę niezbyt to uczciwe :)

to nie jest żadne ograniczenie robione przez operatora, najczęściej wynika z faktu że po drugiej stronie jest jakiś serwer z którego pobierasz i udostępnia pliki nie tylko dla ciebie, musi równolegle zestawiać wiele sesji więc dzieli czas na obsługę wielu połączeń TCP
 
 
ubinoob 
Klikacz

Dołączył: 06 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2022, 22:36   

No ja to rozumiem, dlatego napisałem, że testy to nie był tylko speedtest. Raz że speedtesty w trybie "single connection" robiłem do różnych serwerów i generalnie wynik jest wyjątkowo powtarzalny. Druga sprawa, robiłem testy iperfem via PLIX do serwera nad którym ja mam pełną kontrolę i wiem, że niczym innym się nie zajmuje (mam też dostęp do rdzenia i brzegówek sieci w której on stoi, więc od tej strony jestem pewien wyniku). Dopiero po otwarciu więcej niż jednego połączenia równoległego w iperfie, była osiągalna pełna prędkość.
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2022, 20:17   

Hej, miał ktoś może styczność z modemem Arris TG6441B?

Udało mi się na niezłych warunkach przeskoczyć z oferty 600 Mb na 1.2 Gb, niestety CGA4236 aktualnie nie ma nigdzie w moim rejonie na stanie i z braku laku zgodziłem się na wyżej wymieniony model, niestety mam problem z próbą dostania się do panelu, nawet w trybie open, robię zgodnie z procedurą dodatkowy reset przyciskiem z tyłu po wybraniu trybu open, problem w tym że modem nigdzie nie ma wybitych domyślnych danych do logowania, jest tylko adres IP, szukałem w internecie i standardowe kombinacje typu admin/password nie działają, próbowałem też używać dekoderów do haseł, ale w przypadku tego modelu żaden nie działa. :?
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 142
Wysłany: 07-12-2022, 21:08   

DisconnecT napisał/a:
Hej, miał ktoś może styczność z modemem Arris TG6441B?

Ja mam ten modem. Tryb open działa na nim średnio. Żeby się do niego dostać wykonaj kilka razy reset modemu (długopisem/szpilką) dopóki sieć WiFi przez niego utworzona nie będzie nazywała się ARRIS_XXXX. Wtedy dane z naklejki zadziałają
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2022, 21:13   

Wydaje mi się że już czytałem podobny wpis na elektrodzie.

W moim przypadku SSID obydwu sieci wifi już po pierwszym resecie zmienia się na ARRIS_XXXX, robiłem już kilka resetów, ale nie bardzo wiem o które hasła chodzi, bo jak pisałem wcześniej na nalepce nie ma danych do logowania w panelu, są tylko hasła do wifi i wps.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 142
Wysłany: 07-12-2022, 21:20   

A, zapomniałem o jednej rzeczy. Domyślnym hasłem do arrisa jest hasło do wifi ;)
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2022, 01:12   

Strzelić sobie w głowę to za mało :mrgreen:
W życiu bym nie pomyślał że hasło od wifi będzie do panelu, chociaż miałem już kilka razy od niechcenia je wpisać, ale za każdym razem lenistwo było silniejsze.
Dzięki wielkie! :twisted:

Jak na razie testuje tryb open i nie zauważyłem większych problemów, cieszy fakt że rzeczywiście operator oddaje praktycznie pełną kontrolę nad urządzeniem i mogę np. włączyć bridge z panelu bez obawy że ebok mi coś napisze.

Walczę aby uzyskać pełne 1200 mbit na swoim routerze i wstępnie się to udało, niestety Arris nie obsluguje funkcji link aggregation więc zostaje mi tylko używać trybu dual wan z balansem obciążenia co ma swoje wady i chyba bezpieczniej było by zostawić modem w trybie routera plus dorzucić DMZ w przeciwnym razie w bridge ciągle przerzuca mi połączenie między 2 publicznymi IP.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 142
Wysłany: 08-12-2022, 11:12   

Jak chcesz uzyskać 1.2 Gbit skoro Arris, którego dostałeś ma wyłącznie porty 1 Gbit? Mi najwięcej udało się wykręcić 950 Mbps
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2022, 11:53   

Aloof napisał/a:
Jak chcesz uzyskać 1.2 Gbit skoro Arris, którego dostałeś ma wyłącznie porty 1 Gbit? Mi najwięcej udało się wykręcić 950 Mbps

Ruch sieciowy to nie tylko ruch LAN - WAN :P
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2022, 20:15   

Aloof napisał/a:
Jak chcesz uzyskać 1.2 Gbit skoro Arris, którego dostałeś ma wyłącznie porty 1 Gbit? Mi najwięcej udało się wykręcić 950 Mbps


Bardzo prosto, używając dwóch portów 1Gb, wystarczy mieć router obsługujący link aggregation lub zwyczajny dual wan w trybie offload balance, u mnie są dostępne obydwie funkcje, pierwsza lepsza, ale niestety modem jej nie obsługuje więc tylko 2 opcja zostaje.
Dodatkowo mam port 2.5G ustawiony jako LAN i jutro jak przyjdzie sieciówka 2.5G będę mógł już pochwalić się speedtestem na pełne 1.2 Gb/s aktualnie taki wynik osiągam tylko na speedteście wbudowanym w router, ale działa. :)

 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 18-12-2022, 22:41   

DisconnecT napisał/a:
Aloof napisał/a:
Jak chcesz uzyskać 1.2 Gbit skoro Arris, którego dostałeś ma wyłącznie porty 1 Gbit? Mi najwięcej udało się wykręcić 950 Mbps


Bardzo prosto, używając dwóch portów 1Gb, wystarczy mieć router obsługujący link aggregation lub zwyczajny dual wan w trybie offload balance, u mnie są dostępne obydwie funkcje, pierwsza lepsza, ale niestety modem jej nie obsługuje więc tylko 2 opcja zostaje.
Dodatkowo mam port 2.5G ustawiony jako LAN i jutro jak przyjdzie sieciówka 2.5G będę mógł już pochwalić się speedtestem na pełne 1.2 Gb/s aktualnie taki wynik osiągam tylko na speedteście wbudowanym w router, ale działa. :)

Obrazek


Też przeskoczyłem na 1.2Gb. W praktyce z agregacją czy dual WAN i tak tego 1.2 nie poczujesz. Ty masz wypasiony router to można się bawić ale czy nie lepiej zostać z trybem router na arrisie? Szkoda, że nie było technicolora na broadcom. Choć działa ten tryb open na nim dość dziwnie. Przez chwilę po jednym restarcie miałem np opcje rozdzielenia wifi i jego wyłączenia. Widać Vectra to wyłącza.
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-12-2022, 03:43   

Oczywiście że nie odczuję różnicy, nawet przy 1Gb/s realnie mało jest miejsc gdzie dobiję do pełnej prędkości, rekord jak na razie to Steam 988 Mb/s i serwery hostingowe na których można było zestawić wiele równoczesnych połączeń (900 Mb/s), jednakże jak już mam ta 1.2 Gb/s to fajnie było by mieć dostęp do pełnej prędkości.

A czemu lepszym wyborem ma być router w Arrisie? Nie twierdzę że to zła opcja, zwłaszcza w przypadku dostępu do panelu i obsługi radia AX, ale w moim wypadku Asus RT-AX86U oferuje znacznie więcej od sprzętu operatora.

Jeśli chodzi o Technicolora to podobno zaczęły się problemy z dostępnością, w regionie Warszawy teraz tylko i wyłącznie dają TG6441B z modemów DS3.1, natomiast nie jestem przekonany aby na pewno Arris działał na Pumie, tzn w specyfikacji nie ma wątpliwości że jest, ale grzebiąc głębiej dokopałem się do informacji jakoby ten sprzęt miał dwa procesory, puma podobno ma być oddelegowana do obsługi funkcji routera/bramek emta/moca, zaś inny CPU ma obsługiwać sam modem, ciężko powiedzieć na ile to prawda, ale jak testuje ten sprzęt tak nie widzę żadnych cech wspólnych z pumą, modem zachowuje się jak każdy inny sprzęt na chipie Broadcom. Być może Arris ma nadwyżki pum i pozbywają się ich za wszelką cenę :twisted:

Nie mam też problemu z trybem OPEN, SSID sieci zawsze miałem rozdzielony, sprzęt też nie robi okresowych restartów, ma ciągły uptime od 9 dni.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-12-2022, 17:51   

Modem Arris TG6441B jest na chipsecie Intel Atom...czyli Puma
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 21-01-2023, 13:51   

pytanie czy vectrze w-wa
- jest publiczny w miarę niezmienny ip?
- jest tryb bridge?
Mam ochotę zmienić upc ale ze względu na ich dekoder - ma optyczne wyjście i ma chromecasta - bo neta w upc to jakiś zastrzeżeń nie mam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: