Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i VECTRA - porównanie
Autor Wiadomość
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 06-07-2022, 23:00   

-Zuzia napisał/a:
warepool to jest bardzo dobra oferta. Vectra ma lepszy modem, upload, routing. Jest jedno ale. Z Vectrą jest dobrze jak jest dobrze, wiele tutaj zależy od lokalizacji, ja w swojej byłam zadowolona, sygnał w porządku i usługa działała ogólnie przyzwoicie. Jednak nigdy nie zawierałam umów dłuższych niż 9 miesięcy. Także decyzję musisz podjąć sam, najlepiej weź na 14 dni i przetestuj. W razie problemów na wstępie, wypowiesz i przejdziesz do UPC.


W takim razie wezmę chyba analogiczną ofertę Vectry ale na czas nieokreślony - 10zł drożej może być, a tak jak mówiłaś - przetestuję i zobaczymy.
 
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 08-07-2022, 01:02   

Wymieniłem wlaśnie maila z Vectrą. To nie jest tak, że mam CGA2121 i chciałbym nowszy CGA4236. Napisałem, że zależy mi na WIFI 6, bo średnio z zasięgiem (blok).
Odpowiedź:
Cytat:
Szanowny Kliencie,

uprzejmie informuję, że jest możliwość zmiany modemu na inny, wiąże się to z jednorazową opłatą.

Ja po 2 latach mam dość Vectry i odliczam czas do końca umowy. Najpierw musiałem zaopatrzyć się we własny router, bo nie dają dostępu do ustawień, teraz nie wymienią modemu na nowszy, bo i po co.
Przez 24 miesiące tylko się z nimi użerałem. W ogóle jaki to ma sens, że klient musi kupić własny router, a ich sprzęt przełączyć w tryb bridge, bo nie można przekierować kilku portów i zmienić 2 ustawień?
Teraz chciałbym wymienić sprzęt z przed prawie 2 lat, ale "nie, nowym dajemy, a tobie za kasę".
Vectra jest dobra jak działa jak ktoś wyżej napisał. Przez te niecałe dwa lata miałem kilka problemów ze zrywaniem internetu i walką na infolinii i zderzaniem się z betonem "parametry modemu mieszczą się w normie, bla bla itd itp.". Dopiero "dział techniczny" o ile udało się z nimi połączyć rozumiał o co chodzi i ogarniali sprawę często następnego dnia i zawsze okazywało się, że rzeczywiście były problemy na osiedlu, lub w bloku.
Ja odliczam dni do końca umowy.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 08-07-2022, 02:03   

Pewnie chcą za instalację/aktywację nowego modemu. Z drugiej strony, w UPC załatwić modem spoza ich matrycy graniczy z cudem więc nigdzie nie jest różowo.
_________________
  -Zuzia
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 08-07-2022, 22:06   

tormen napisał/a:
Wymieniłem wlaśnie maila z Vectrą. To nie jest tak, że mam CGA2121 i chciałbym nowszy CGA4236. Napisałem, że zależy mi na WIFI 6, bo średnio z zasięgiem (blok).
Odpowiedź:
Cytat:
Szanowny Kliencie,

uprzejmie informuję, że jest możliwość zmiany modemu na inny, wiąże się to z jednorazową opłatą.

Ja po 2 latach mam dość Vectry i odliczam czas do końca umowy. Najpierw musiałem zaopatrzyć się we własny router, bo nie dają dostępu do ustawień, teraz nie wymienią modemu na nowszy, bo i po co.
Przez 24 miesiące tylko się z nimi użerałem. W ogóle jaki to ma sens, że klient musi kupić własny router, a ich sprzęt przełączyć w tryb bridge, bo nie można przekierować kilku portów i zmienić 2 ustawień?
Teraz chciałbym wymienić sprzęt z przed prawie 2 lat, ale "nie, nowym dajemy, a tobie za kasę".
Vectra jest dobra jak działa jak ktoś wyżej napisał. Przez te niecałe dwa lata miałem kilka problemów ze zrywaniem internetu i walką na infolinii i zderzaniem się z betonem "parametry modemu mieszczą się w normie, bla bla itd itp.". Dopiero "dział techniczny" o ile udało się z nimi połączyć rozumiał o co chodzi i ogarniali sprawę często następnego dnia i zawsze okazywało się, że rzeczywiście były problemy na osiedlu, lub w bloku.
Ja odliczam dni do końca umowy.


Teraz się o tyle poprawiło że Vectra daje możliwość pogrzebać w routerze, tym nowym. Ja tam przeszedłem do Vectry z UPC i na razie jestem zadowolony bo wszystko działa a jakość usług UPC u mnie w ostatnich latach strasznie spadła. Ale faktycznie, nie miałem problemów a już wiem, że konsultanci Vectra to mem. Masakra.
 
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 09-07-2022, 01:46   

Cytat:
Teraz się o tyle poprawiło że Vectra daje możliwość pogrzebać w routerze, tym nowym. Ja tam przeszedłem do Vectry z UPC i na razie jestem zadowolony bo wszystko działa a jakość usług UPC u mnie w ostatnich latach strasznie spadła. Ale faktycznie, nie miałem problemów a już wiem, że konsultanci Vectra to mem. Masakra.

Możesz napisać jakie ustawienia są dostępne?
Jestem aktualnie na zestawie CGA2121 i własnym routerze, ale myślę o CGA4236 jako jedynym sprzęcie. Zależy mi na ustawieniach upnp, dmz i przekierowaniu portów. Zakładam, że masz właśnie CGA4236. Co tam jest możliwe do ustawienia samemu i czy nie nadpisują się ściągane ustawienia Vectry?
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 09-07-2022, 23:35   

tormen napisał/a:
Cytat:
Teraz się o tyle poprawiło że Vectra daje możliwość pogrzebać w routerze, tym nowym. Ja tam przeszedłem do Vectry z UPC i na razie jestem zadowolony bo wszystko działa a jakość usług UPC u mnie w ostatnich latach strasznie spadła. Ale faktycznie, nie miałem problemów a już wiem, że konsultanci Vectra to mem. Masakra.

Możesz napisać jakie ustawienia są dostępne?
Jestem aktualnie na zestawie CGA2121 i własnym routerze, ale myślę o CGA4236 jako jedynym sprzęcie. Zależy mi na ustawieniach upnp, dmz i przekierowaniu portów. Zakładam, że masz właśnie CGA4236. Co tam jest możliwe do ustawienia samemu i czy nie nadpisują się ściągane ustawienia Vectry?


[img]





[/img]

U mnie na razie półtora miesiąca tak chodzi i ustawienia trzyma. Jak coś to jest opcja backupu ubustawień ale mam nadzieję że po prostu będzie trzymał.
 
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 10-07-2022, 01:04   

Cytat:
U mnie na razie półtora miesiąca tak chodzi i ustawienia trzyma. Jak coś to jest opcja backupu ubustawień ale mam nadzieję że po prostu będzie trzymał.

Dzięki, wygląda sensownie. Chętnie wymieniłbym na ten modem, ale ciekawe ile chcą za wymianę. Na razie czekam na odpowiedź.
 
 
Kloso 
easy master

Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 47
Wysłany: 10-07-2022, 17:44   

O ile pamietam 149 PLN albo cos w tym guście. Musialbys zrezygnowac i brac nowa oferte, wtedy jest w pakiecie...
 
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 10-07-2022, 19:18   

No to sporo, w grudniu kończy mi się umowa. Wie ktoś, czy przy przedłużeniu umowy przysługuje wymiana?
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 11-07-2022, 18:20   

-Zuzia napisał/a:
Pewnie chcą za instalację/aktywację nowego modemu. Z drugiej strony, w UPC załatwić modem spoza ich matrycy graniczy z cudem więc nigdzie nie jest różowo.

Jutro przychodzi technik, chciałem jeszcze dopytać odnośnie modemoroutera - jest jakaś lista ich dostępnego sprzętu? Na infolinii konsultant nie ogarniał nic poza formułką "najnowszy router z WiFi 6", natomiast mnie interesuje jak wypadają w porównaniu CGA2121, CGA4236 i Arris TG6441B i o który zabiegać.

Dodatkowo zastanawiam się czy jest coś o czym warto pamiętać przy samej wizycie, tj. co technik powinien sprawdzić, czy może coś włączyć/wyłączyć typu ipv4/ipv6 co później może być upierdliwe w załatwieniu, jakie parametry powinna mieć linia typu tłumienie itd. żeby było wiadomo że działa dobrze (instalacja w bloku, koncentryk, najpewniej współdzielona z UPC).
 
 
tormen 
easy master

Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 21
Wysłany: 11-07-2022, 19:02   

Cytat:
Jutro przychodzi technik, chciałem jeszcze dopytać odnośnie modemoroutera - jest jakaś lista ich dostępnego sprzętu? Na infolinii konsultant nie ogarniał nic poza formułką "najnowszy router z WiFi 6", natomiast mnie interesuje jak wypadają w porównaniu CGA2121, CGA4236 i Arris TG6441B i o który zabiegać.

Podpisujesz nową umowę? Przedłużasz? Ja mam CGA2121, który nie ma WIFI6 i nie mam dostępu do ustawień. Niektórzy polecają CGA4236, ma WIFI6 i z tego co pisali jest dostęp do ustawień.
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 12-07-2022, 22:46   

warepool napisał/a:
-Zuzia napisał/a:
Pewnie chcą za instalację/aktywację nowego modemu. Z drugiej strony, w UPC załatwić modem spoza ich matrycy graniczy z cudem więc nigdzie nie jest różowo.

Jutro przychodzi technik, chciałem jeszcze dopytać odnośnie modemoroutera - jest jakaś lista ich dostępnego sprzętu? Na infolinii konsultant nie ogarniał nic poza formułką "najnowszy router z WiFi 6", natomiast mnie interesuje jak wypadają w porównaniu CGA2121, CGA4236 i Arris TG6441B i o który zabiegać.

Dodatkowo zastanawiam się czy jest coś o czym warto pamiętać przy samej wizycie, tj. co technik powinien sprawdzić, czy może coś włączyć/wyłączyć typu ipv4/ipv6 co później może być upierdliwe w załatwieniu, jakie parametry powinna mieć linia typu tłumienie itd. żeby było wiadomo że działa dobrze (instalacja w bloku, koncentryk, najpewniej współdzielona z UPC).


JA mam tego technicolora z WiFi6 i polecam. JAk narazie 46 dni uptime bez problemów no i jest tryb open gdzie sobie ustawienia zmieniasz. Co do tego Arrisa to tutaj https://vectorsolutions.net/wp-content/uploads/import/Telefoniczny%20modem%20kablowy%20z%20WiFi6%20ARRIS%20TG6441B%20-%20karta%20produktu.pdf piszą coś o Intel Atom Core :E Technicolor jest na Broadcom, ja bym Intela nie brał...
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 13-07-2022, 12:10   

tormen napisał/a:
Cytat:
Jutro przychodzi technik, chciałem jeszcze dopytać odnośnie modemoroutera - jest jakaś lista ich dostępnego sprzętu? Na infolinii konsultant nie ogarniał nic poza formułką "najnowszy router z WiFi 6", natomiast mnie interesuje jak wypadają w porównaniu CGA2121, CGA4236 i Arris TG6441B i o który zabiegać.

Podpisujesz nową umowę? Przedłużasz? Ja mam CGA2121, który nie ma WIFI6 i nie mam dostępu do ustawień. Niektórzy polecają CGA4236, ma WIFI6 i z tego co pisali jest dostęp do ustawień.


Niestety okazało się że "instalacja z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury" o której mówili na infolinii Vectry to jednak nie kabel UPC, tylko każdy ISP ma swój i nie obędzie się bez wiercenia, stąd musiałem podziękować bo nie mam jak tych przewodów sensownie przeprowadzić. Niestety będę musiał przeprosić się z UPC, i wezmę ich ofertę połączeniową z Play. Przy okazji podzwoniłem trochę po technicznej i sprzedażowej infolinii czy jakiś inny router planują, pomęczyłem ale nie - dalej Giga CB jest zajebisty i co pan chce w ogóle. Ech, szkoda że nie Vectra - BTW monter miał przy sobie CGA4236.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 13-07-2022, 13:43   

Zależy od lokalizacji, ja miałam usługi UPC i Vectry na tym samym kablu koncentrycznym, był tylko przepinany w skrzynce, obie firmy ją współdzieliły.
_________________
  -Zuzia
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-07-2022, 18:03   

-Zuzia napisał/a:
Zależy od lokalizacji, ja miałam usługi UPC i Vectry na tym samym kablu koncentrycznym, był tylko przepinany w skrzynce, obie firmy ją współdzieliły.

jedyne co mogłaś mieć przepinane na klatce to kabel w skrzynce z klatki do mieszkania, kable pionowe każdy operator kablowy ma własne, nikt nie współdzieli kabla HFC
a czasem zdarza się tak że niektórzy operatorzy nawet kabel z mieszkania do skrzynki na klatce traktują jako własny i jak kończy się usługa to potrafią go przyciąć przy otworze prowadzącym do mieszkania :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: