Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet do konsoli
Autor Wiadomość
Owczasty 
Klikacz

Dołączył: 23 Lis 2020
Posty: 4
Wysłany: 24-11-2020, 12:14   Internet do konsoli

Przejrzałem forum i znalazłem jakieś stare informację na temat pingów w grach. Aktualnie jestem w vectra ale UPC ma lepszą ofertę dlatego rozważam migrację. Zastanawiałem się nad innymi operatorami ale u mnie w bloku jest jeszcze Orange. Poczytałem opinie że mimo że światłowód dochodzi do mieszkania to w przypadku gier wygląda to słabo.
Zastanawiam sie nad 500 lub 750 czy ktoś testował internet na tych dwóch prędkościach w grach na konsoli typu np. FiFa
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2020, 12:49   

Nie ma różnicy jaką prędkość weźmiesz, pingi będą takie same.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2020, 15:01   

@Owczasty
to chyba chcesz sobie pogorszyć bo akurat Vectra ma lepszy routing krajowy niż Orange czy UPC co ma znaczenie w grach p2p typu Fifa ;)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2020, 15:45   

A co ma lepszego w routingu krajowym? Każdy host, który testowałem jak byłem w UPC, który był w Polsce, szło jedną z najkrótszych możliwych tras, nigdy przez zagranicę, no chyba, że testowało się jakiegoś tpixa czy host należący do Orange. UPC akurat routing ma bardzo dobry, jak na tak dużą firmę.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2020, 15:58   

@brtk
np. UPC i Orange nie ma w PLIX gdzie jest wielu mniejszych i większych operatorów krajowych łącznie z Vectrą czy Twoim TMobile ;)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 24-11-2020, 16:23   

pawelb napisał/a:
UPC i Orange nie ma w PLIX

W przypadku UPC nie jest to prawda, co widać na załączonym zrzucie. Coś tam ciągle UPC wymienia w plix, a ogólnie w kraju nie jest źle, choć czasem mnie denerwuje jak połączenie z KRK do KRK leci przez Warszawę bo UPC nie wymienia się raczej w mniejszych, lokalnych ix'ach

plix.png
Plik ściągnięto 19 raz(y) 49,56 KB

_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2020, 16:42   

zylx napisał/a:
pawelb napisał/a:
UPC i Orange nie ma w PLIX

W przypadku UPC nie jest to prawda, co widać na załączonym zrzucie. Coś tam ciągle UPC wymienia w plix, a ogólnie w kraju nie jest źle, choć czasem mnie denerwuje jak połączenie z KRK do KRK leci przez Warszawę bo UPC nie wymienia się raczej w mniejszych, lokalnych ix'ach


dobrze napisałeś, UPC coś tam wymienia ale praktycznie ich nie ma ;)
ale już w EPIX a tego co pamiętam to ich nie ma...nie żebym chwalił Vectrę ale kolega który pisał chce zmieniać Vectrę na UPC więc nie bardzo ten ruch rozumiem, bardziej bym zrozumiał gdyby chciał zmienić na Netię światłowodową
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2020, 19:04   

Nie wymieniają się w plixie jako open tylko selektywnie. Ale jak wiesz pewnie, routing i tak zostaje w kraju.

zylx a który operator się lokalnie wymienia?
Ostatnio poprosiłem jednego użytkownika z forum Orange, by mi porobił parę testów z jego lokalnego dostawcy MaxNet.
Wyniki takie mi wkleił, peering przeważnie przez epix, ale też korzystają z aorty UPC co ciekawe :)

eu.battle.net.png
Plik ściągnięto 19 raz(y) 220,14 KB

sto.valve.net.png
Plik ściągnięto 10 raz(y) 173,19 KB

lux.valve.net.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 298,26 KB

vie.valve.net.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 224,07 KB

1.1.1.1.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 175,89 KB

Ostatnio zmieniony przez brtk 24-11-2020, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2020, 19:08   

I tu kolejne, bo limit załączników na post to 5.. a nie chce mi się uploadowac na stronę ich z fona.

youtube.com.png
Plik ściągnięto 7 raz(y) 150,09 KB

hetzner.de.png
Plik ściągnięto 8 raz(y) 99,75 KB

tpix.pl.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 210,3 KB

155.133.230.36.png
Plik ściągnięto 9 raz(y) 116,34 KB

utas.fut.ea.com.png
Plik ściągnięto 3 raz(y) 209,96 KB

 
 
wandalo 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2020
Posty: 3
Wysłany: 14-12-2020, 21:42   UPC

pawelb napisał/a:
@Owczasty
to chyba chcesz sobie pogorszyć bo akurat Vectra ma lepszy routing krajowy niż Orange czy UPC co ma znaczenie w grach p2p typu Fifa ;)


Masz racje własnie dzisiaj podłączyli mi UPC dali mi lepszą ofertę dodatkową :)więc do końca roku mam i VECTRE i UPC. Niestety nie ma u mnie w bloku netii ani t-mobile.

UPC po wifi to beznadzieja.
Po kablu jest lepiej ale pingi lepsze w Vectrze. Chyba ze mozna coś jeszcze ustawić zeby to lepiej chodziło ??

vectra cloudping kabel.PNG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 26,14 KB

upc cloudping kabel.PNG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 24,23 KB

 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 14-12-2020, 21:55   

wandalo, jak masz modem Compal to nadaj inne nazwy sieci dla 2.4 GHz i 5 GHz i zmień kanały na bardziej dopasowane. Modem Compal uważam za beznadziejny, ale WiFi ma mocne, testowałam z tanią kartą Realteka i lekko szło 500 Mbps po 5 GHz.
_________________
  -Zuzia
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2020, 22:19   

-Zuzia napisał/a:
wandalo, jak masz modem Compal to nadaj inne nazwy sieci dla 2.4 GHz i 5 GHz i zmień kanały na bardziej dopasowane. Modem Compal uważam za beznadziejny, ale WiFi ma mocne, testowałam z tanią kartą Realteka i lekko szło 500 Mbps po 5 GHz.


Compal po poprawkach daje rade, większy problem dla gier online stanowią obecnie przeciążone peeringi u części operatorów związane z pandemią czyli dużo większą aktywnością użytkowników w sieci
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 14-12-2020, 22:22   

pawelb napisał/a:
Compal po poprawkach daje rade
Po jakich poprawkach? Puma jest niezałatana, fakt, że były jakieś poprawki WiFi.
_________________
  -Zuzia
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2020, 22:35   

-Zuzia napisał/a:
pawelb napisał/a:
Compal po poprawkach daje rade
Po jakich poprawkach? Puma jest niezałatana, fakt, że były jakieś poprawki WiFi.

Puma nie ma już tak istotnego wpływu na gry online po poprawce która była bodajże w 2019 roku, oczywiście Broadcom sprawuje się lepiej ale problemu Puma6 bym nie demonizował, jak i ataków Ddos na te modemy ;)
Większym problemem są przeciążenia w infrastrukturze i na peeringach u operatorów
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 14-12-2020, 23:15   

pawelb napisał/a:
Puma nie ma już istotnego wpływu na gry online, która była bodajże w 2019 roku, oczywiście Broadcom sprawuje się lepiej ale problemu Puma6 bym nie demonizował, jak i ataków Ddos na te modemy ;)
Poprawka z zeszłego roku niewiele pomogła, wiem bo za każdą zmianą softu go testowałam i położyć go łatwo, nie trzeba wymyślnych testów, prosty przepis - ściągać duży plik torrentem (film, czy jakieś iso) i patrzeć w drugim oknie (albo na innej maszynie) jak ping pięknie skacze i rośnie. Nawet wstawiałam taki test gdzieś na forum, Compal szalał, a Ubee radził sobie z tym samym nieźle. Podobnych przepisów jest mnóstwo.

Program Puma6Fail nadal całkowicie kładzie Compala, nawet nie trzeba znać cudzego IP, można w ten sposób dokuczać sąsiadom przez UPC Wi-Free i odcinać ich w praktyce od internetu. Dlatego uważam, że Compal jest beznadziejny. Jedyne co ma dobre to wydajne WiFi, ale i to UPC zepsuło aktywując na siłę Smart WiFi bez możliwości dezaktywacji, co trzeba obchodzić nadając różne SSID dla sieci.

Modem na Puma 6, który UPC załatało to Hitron niedostępny dla większości użytkowników.
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: