Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszanie się dekodera Horizon.
Autor Wiadomość
Maja 
Klikacz

Dołączyła: 01 Lis 2020
Posty: 3
Wysłany: 01-11-2020, 22:36   Zawieszanie się dekodera Horizon.

Dzień dobry.
Wątek o dekoderze Horizon skończył się dawno więc nie wiem czy ktoś wogóle znajdzie mój post.
Otóż chciałbym zasygnalizować następujący problem.
---------------------
Przykładowo trwa emisja filmu, który został zaprogramowany i Horizon go nagrywa. Ja oglądam go na żywo. W pewnym momencie robię stop klatkę i dekoder się zawiesza. Odwieszenie to najczęściej odłączenie od prądu i ponowne włączenie (pilot ani wyłącznik z przodu nie reagują).
Przypadłość niezwykle wq.......a. Przy odtwarzaniu z dysku aktualnie nagrywanego programu - dowolnie robione stop klatki nie powodują żadnych perturbacji.
Z góry dziękuję za podzielenie się jakąś radą.
Pozdrawiam.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-11-2020, 10:24   

Ten typ tak ma. Wymiana figę da. Horizony prv niektórym działają dobrze - może to kwestia infrastruktury sieci. Reszta się w......a. Wątek o Horizonie jest na forum i tam powinno się znależć Twoje pytanie.
_________________
  nordof
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 02-11-2020, 10:36   

Maja, niestety prawdopodobnie to nordof, ma rację wymiana raczej niewiele da prawdopodobnie coś z sygnałem leży. Mi co dwa dni wymieniali parę razy, aż w końcu sami poprosili bym wziął moduł CI+
_________________
  ogromny
 
Maja 
Klikacz

Dołączyła: 01 Lis 2020
Posty: 3
Wysłany: 02-11-2020, 16:48   

No tak, ale jak wezmę moduł CI+ to nie będę mogła nagrywać wybranych programów. :sad:
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-11-2020, 18:18   

Większośc telewizorów na to pozwala ,po podłączeniu dysku/pendrive. Niestety kiedy nagrywasz ,to nie przelączysz na inny program w tym samym czasie.
_________________
  nordof
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 02-11-2020, 20:11   

nordof napisał/a:
Niestety kiedy nagrywasz ,to nie przelączysz na inny program w tym samym czasie.
To tylko pół prawda, bo tutaj też wiele zależy od telewizora. Jak telewizor ma tylko jeden demodulator to w tym samym czasie możesz oglądać co najwyżej inny kanał niekodowany z tego samego muxa. Jak dwa, to możesz oglądać niekodowany kanał z dowolnego muxa. Gdyby Moduł był wąskostrumieniowy to można by na telewizorze z kilkoma demodulatorami oglądać na raz i nagrywać kilka kanałów kodowanych.
_________________
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-11-2020, 21:43   

zylx napisał/a:
nordof napisał/a:
Niestety kiedy nagrywasz ,to nie przelączysz na inny program w tym samym czasie.
To tylko pół prawda, bo tutaj też wiele zależy od telewizora. Jak telewizor ma tylko jeden demodulator to w tym samym czasie możesz oglądać co najwyżej inny kanał niekodowany z tego samego muxa. Jak dwa, to możesz oglądać niekodowany kanał z dowolnego muxa. Gdyby Moduł był wąskostrumieniowy to można by na telewizorze z kilkoma demodulatorami oglądać na raz i nagrywać kilka kanałów kodowanych.



Konkretnie i fachowo. :)
_________________
  nordof
 
Maja 
Klikacz

Dołączyła: 01 Lis 2020
Posty: 3
Wysłany: 03-11-2020, 01:24   Zawieszanie się dekodera Horizon.

Pragnę Wam serdecznie podziękować za bardzo fachowe wypowiedzi. Pozostanę jednak przy powolnym Horizonie ze względu na nagrywanie i dłuższe przechowywanie na dysku.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za życzliwość.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-11-2020, 14:15   

ps: wąskostrumieniowy to oczywiście efekt autokorekty. Miało być wąskostrumieniowy.

Maja, Jest też opcja zakupu własnego dekodera i włożenia do niego modułu (a nawet dwóch) CI+. Możesz wtedy nagrywać kilka/kilkanaście kanałów jednocześnie, nawet przy jednym module, po prostu dekoder będzie je deszyfrował dopiero gdy moduł będzie wolny lub podczas odtwarzania. Ma to też taką zaletę, że nagrania sa nieszyfrowane i można je sobie przenosić z urządzenia na urządzenie. Ba, można nawet strimować je sobie przez sieć. To samo z kanałami live.
_________________
 
 
musk19 
Klikacz

Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 3
Wysłany: 03-11-2020, 15:41   

Mi na problemy z dekoderem Horizon pomogła zmiana trybu uruchamiania dekodera. Nie pamiętam dokładnie ale tam w ustawieniach w sekcji system są tryby uruchamiania - należy wybrać Szybki. Co prawda związane jest to ze zwiększonym poborem energii ale w moim przypadku jest o niebo lepiej i skońćzyły się problemy z nagrywaniem.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-11-2020, 17:23   

To pomoc bardzo dorażna. Już pominę zużucie prądu,a i tak czasem niezbędny jest reset.

Adminie zrób porządek i przerzuć wpisy do watku o horizonie. Może tutaj. https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8885&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
  nordof
 
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 04-11-2020, 12:25   

musk19 napisał/a:
Mi na problemy z dekoderem Horizon pomogła zmiana trybu uruchamiania dekodera. Nie pamiętam dokładnie ale tam w ustawieniach w sekcji system są tryby uruchamiania - należy wybrać Szybki. Co prawda związane jest to ze zwiększonym poborem energii ale w moim przypadku jest o niebo lepiej i skońćzyły się problemy z nagrywaniem.



Dokładnie tak. Tryby eco i normalny powodują problemy ze wszystkim. Najczęściej brak możliwości odtwarzania nagrań. Pomaga tylko reset ale to na chwilę... Tryb "szybki" rozwiązuje większość problemów ale to żłopie 20W na czuwaniu :sad:
  kakasz
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 04-11-2020, 12:44   

kakasz, ile żlopie to żlopie mi tryb szybki nic nie pomagał
_________________
  ogromny
 
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 04-11-2020, 13:28   

ogromny napisał/a:
kakasz, ile żlopie to żlopie mi tryb szybki nic nie pomagał


Mi pomagał ...na jakiś czas. Jednak w końcu i tak prowadził do resetu :mrgreen:
  kakasz
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-11-2020, 13:33   

Mi tryb szybki pomógł na zawieszanie się dekodera w użytkowaniu zwykłym bez nagrywania, tj. przy przełączaniu programów i oglądaniu ich. Choć i tak łapał lagi przy przełączaniu, że zatrzymywał się na jakimś programie na parę sekund i dopiero dalej przełączał, jak chciałem szybko przelecieć listę programów (ale nie miałem już zwiech, że musiałem prądowo go restartować jak wcześniej). Teraz mam kartę CI+ i jest bajka, no poza tym, że czasami z 2-3 sekundy mina zanim program się pojawi (ale nie zawsze), ale to już wina procesora w telewizorze, a nie mam jakiegoś z najwyższej półki, tylko bardziej niższej, bliżej średniego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: