Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy UPC sama zmieniala cos w umowach
Autor Wiadomość
Evald 
easy master

Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 39
Wysłany: 30-10-2020, 17:20   Czy UPC sama zmieniala cos w umowach

Bo u mnie stały się 2 dziwne rzeczy:
1) Pismo o UOKiK i ze moge dostac bonus (to nie dziwne ale przy okazji zauwazylem tez 2 dziwna rzecz z pkt 2)
2) Zauwazyłem, że wzrosły mi opłaty oraz zmienił się pakiet TV oraz internetu, chociaz nic nie zamawiałem

Szczegóły:
Miałem następujące usługi (pierwotnie na umowie) - Łącznie 79,99 PLN
PAKIET MULTIROOM HD - ABONAMENT 10,00 zł
Pakiet Premium MEGA SPORT 5,00 zł
PAKIET HORIZON SELECT Z NAGRYWARKĄ - ABONAMENT 49,00 zł
Pakiet Polsat Sport Premium 0,99 zł
INTERNET Fiber Power 120 Mb/s 15,00 zł

Jakiś czas temu skonczyła się umowa i kiedy przeszedlem na czas nieokreslony wzrosła mi cena o 5 PLN, czyli placiłem 84,99.

Natomiast od 21 września stało się coś dziwnego. Po pierwsze były storna poprzednich usług i te same kwoty na nowe usługi we wrześniu (czyli bez zmiany kwoty rachunku).

Ale w październiku już mam nowe usługi i nowe kwoty (razem 92,99PLN):
Pakiet Multiroom HD 10,00 zł
Pakiet Premium MEGA SPORT 5,00 zł
Pakiet Horizon Max z nagrywarką 62,00 zł
Pakiet Polsat Sport Premium 0,99 zł
INTERNET Internet światłowodowy do 300 Mb/s 15,00 zł

Czy ktoś ma też podobnie i o co może chodzić?
 
 
Evald 
easy master

Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 39
Wysłany: 30-10-2020, 18:10   

Dopiszę, ponieważ rozmawiałem z infolinią.

Zmienili mi samoistnie umowę (chociaż nie odnalazłem maila, ale podobno był wysłany więc może przeoczyłem). Co więcej abonament mi jeszcze chyba wzrośnie, bo polsat sport zmieni się z 1 PLN na 5 PLN (prawdopodobnie przeszedł na czas nieokreślony). Czyli łacznie to już będę płacił 96,99PLN

Pytanie czy opłaca mi się negocjować nowa umowę na czas określony (będę musiał obejrzeć promocje obecne)..

EDIT: znazłem maila w której mnie informowali i tam pisze, że moge z tego zrezygnować do 31marca 2021 i wtedy niby zwrócą mi róznice w abonamencie. Więc chyba zostanę na ich propozycji do tego czasu i dopiero zdecyduje:).
 
 
tomasz40 
light master

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 50
Wysłany: 01-11-2020, 20:52   

Ja mam ten sam problem, miałem/mam Internet (2017-4)' gdzie za TV Start + Internet 120 płaciłem 39 zł, zgodnie z umową po 2 latach i przejściu na umowę bezterminową oplata wzrosła o 2,99 zł czyli 41,99 zł i nagle od sierpnia mam internet 300 Mb + TV Start za co muszę zapłacić 47,98 zł, nawet słowem UPC nie napisało że zwiększa prędkość i opłatę, nawet nie mam pojęcia jaką mam "ofertę" teraz.
Nic do UPC nie wysyłałem , żadnych nowych dokumentów abonenckich itd itp.
Niestety oferty na Internet + TV Start w arkuszu wszystkie są do 30 września 2020 więc nie wiem czy narazie jest sens walczyć, bo mogą być proponowane przez konsultantów jakieś inne nieciekawe "oferty" teraz
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 02-11-2020, 00:01   

tomasz40, napisz reklamację i zażądaj zwrotu różnicy i potwierdzenia, że w ogóle do Ciebie jakieś info wyslali bo Ty nic nie dostałeś.
_________________
  ogromny
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-11-2020, 01:36   

A czy klikaliście w ostatnim czasie taką informację że zgadzacie się na nowe warunki OWU? Czy przypadkiem takie coś nie dotyczy tych którzy to kliknęli akceptując tym samym taki praktyki? Też jestem na bezterminówce i dostałem informacje że niby mogę dostać bonus, ale widzę że jak na razie moje usługi pozostają bez zmian, za to od kilku miesięcy UPC usilnie próbuje mnie wmanewrować (póki co bezskutecznie) na każdej podstronie w 'moim UPC' oraz mailowo w zaakceptowanie nowych dokumentów OWU. Nie ukrywam iż liczę na to że podkręcą mi sami z siebie neta ze 120 na 300, ale bez dodatkowej opłaty :mrgreen: /tak jak zrobiono jakiś czas temu osobom na bezterminówkach z netem 60, podnosząc do 150/.
_________________
 
 
lero 
Klikacz

Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 9
Wysłany: 05-11-2020, 17:22   

A co się zmieni gdy się zaakceptuje nowe warunki bo do mnie też przychodzą takie "zachęcajki". Jak na razie nie zaakceptowałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: